Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Analizy bukmacherskie

analizy-bukmacherskie


Analiza bukmacherska – liczby w służbie gracza

 
Analiza bukmacherska to pierwsza rzecz, którą każdy gracz musi wykonać zanim weźmie się na poważnie za grę u bukmacherów. Oczywiście można wszystko traktować na „nos” i na pewno raz czy drugi się uda. Jednak prawdziwy sukces może przynieść tylko dobrze przeprowadzona analiza bukmacherska.
 

totolotek

 

Gdzie szukać analiz i danych bukmacherskich?

 
Z pomocą przychodzi Internet. Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem i powszechnością Internetu dostaliśmy dostęp też do wielu innych narzędzi, które do tej pory gromadzone były tylko na wewnętrznych komputerach i w zamkniętych sieciach. Teraz dostęp do szczegółowych danych potrzebnych do przeprowadzenia analizy bukmacherskiej mamy na wyciągnięcie ręki.
Każda firma bukmacherska udostępnia na swojej stronie masę liczb, które przy odpowiedniej obróbce i przeprowadzeniu analizy bukmacherskiej zwiększają nasze szansę na zwycięstwo i zarobienie pieniędzy. Analizę możemy też przeprowadzić na podstawie informacji zawartych też na portalach niezwiązanych z bukmacherką.
Istnieją również jeszcze bardziej rozbudowane serwisy jak np. Instat, który swoje usługi proponuje jednak głównie trenerom, menedżerom czy wyspecjalizowanej grupie dziennikarzy.

Dokładność analizy i jej wpływ na wynik zakładu

 
Analiza bukmacherska to czynność mająca na celu szczegółowe poznanie zajść i sytuacji występujących w danym wydarzeniu sportowym. Mówimy tutaj o wydarzeniach sportowych, ponieważ w tym artykule postanowiliśmy skupić się właśnie na analizie sportowej.

Analizowanie meczu piłkarskiego to również zbieranie informacji na jego temat, zarówno o samych zajściach na boisku w czasie gry, jak również przed jego rozpoczęciem. Bardzo często analiza rozpoczyna się, więc od poznania atmosfery przed danym meczem lub innym wydarzeniem sportowym, od przestudiowania wypowiedzi zawodników oraz trenerów, czyli osób bezpośrednio zaangażowanych w wydarzenie.

Ponadto w analizie przydają się również opinie i wywiady dziennikarzy sportowych i innym mediów sportowych, które mają szerszy większy dostęp do informacji.

Ograniczone zaufanie do analizy bukmacherskiej

 
Trzeba jednak pamiętać, że statystyka zawsze będzie do pewnego stopnia zabawą. W sporcie tak bardzo nieprzewidywalnym jak futbol jeden niepoodziewany błąd kładzie na łopatki wszelkie analizy bukmacherskie. W siatkówce, koszykówce czy piłce ręcznej z reguły zawodnicy mają czas na odrobienie jednego czy dwóch błędów. W piłce nożnej, czas może i jest, ale przy bardzo wyrównanych przeciwnikach bardzo trudno odwrócić szalę z powrotem na własną stronę.

Cel analizy z punktu widzenia zakładów bukmacherskich

 
Podstawowym celem analizy bukmacherskiej jest poznanie zdarzeń zachodzących w spotkaniu, meczu czy wydarzeniu oraz wyciąganie wniosków w celu poznania przyczyn tych zdarzeń. Analizy przeprowadza się nie tylko w bukmacherce. Istnieje również analiza sportowa, która ma za zadanie pomóc zrozumieć zjawiska zachodzące w sporcie.
Celem analizy bukmacherskiej jest oczywiście chęć osiągnięcia zysku z poprawnie wytypowanego zakładu. Istotą tej analizy jest takie zrozumienie zdarzeń sportowych, aby w przyszłości móc je jak najtrafniej przewidzieć.

Analiza bukmacherska – książka prawdę powie?

 
Ciekawą perspektywę poruszyło dwóch autorów: Simon Kuper i Stefan Szymański, którzy w swojej książce „Futbonomia”, próbowali zbadać związek futbolu, ekonomii, statystyk i psychologii. To wydawało się karkołomne zadanie przyniosło wiele ciekawych wniosków. Wydaje się, że autorzy musieli się inspirować m.in. sytuacjami opisanymi w filmie Moneyball, który rozkłada na czynniki pierwsze zasady panujące w amerykańskim baseballu.
 

 

Od czego zacząć analizę bukmacherską?

 
Każdy gracz analizę bukmacherską zaczyna od sprawdzenia formy poszczególnych zespołów. Pięć ostatnich spotkań i mamy wyobrażenie sytuacji w danym zespole. Liczba strzelonych goli, straconych bramek, strzałów czy zyskująca popularność statystyka „goli oczekiwanych”. Do tego ilość kartek, posiadanie piłki czy nawet liczba rzutów rożnych. Wydaje się oczywiste, że tak wygląda każda mniej lub bardziej solidna analiza bukmacherska.
Każdy początkujący gracz powinien na podstawie analizy tak budować swój kupon, aby kursy na nim zawarte nie były zbyt ryzykowne, a stawka zbyt wysoka. Przeprowadzona przez nas analiza bukmacherska powinna dać nam odpowiedź na pytanie: jak bardzo możemy w danym zakładzie zaryzykować.

Waga i znaczenie analiz bukmacherskich

 
Wielu typerów pomija szczegółowe analizowanie wydarzeń sportowych, przy obstawianiu kierując się głównie atrakcyjnymi kursami od bukmacherów. Jest to niestety ślepy zaułek, można nawet powiedzieć, że może być to pułapką, w której stracimy nasze pieniądze, nie uzyskując pożądanych wygranych.

A co jeśli zdaniem Kupera i Szymańskiego to ma mniejszą wagę? Dlaczego ich zdaniem skauci najczęściej wybierają blondynów? Czy naprawdę według nich kolor włosów ma wpływ na to, jaką wartość może mieć zawodnik, jeśli nie teraz to w przyszłości? Nasza analiza bukmacherska straciła właśnie sens? To idźmy dalej.

Według autorów „Futbonomii” istnieją twarde dane, które dają nam pewność, że stolica światowej piłki nie będzie na stałe w Madrycie czy innym hiszpańskim mieście. Przecież to kluby z La Liga zdominowały najważniejsze rozgrywki piłkarskie. Kuper i Szymański dowodzą, że już niedługo na piłkarskiej mapie będą liczyły się najbardziej kluby z Londynu, Paryża i co może dziwić najbardziej Moskwy.

Oczywiście swoje wywody Kuper i Szymański argumentują głównie matematyką, (ale uspokajam opisaną w bardzo przystępnej formie). Efekt „nowej miotły”, czyli zmiana trenera głównie po to, żeby zawodnicy grali lepiej pod wodzą nowego szkoleniowca i nowych bodźców? Autorzy rozprawiają się z nią brutalnie. W perspektywie dziesięciu pierwszych spotkań nowi trenerzy średnio zdobywają mniej punktów niż ci zwolnieni w swoich ostatnich dziesięciu meczach.
 

totolotek

 
Wiele statystyk, modeli matematycznych, ma walor nie tylko ciekawostek dla futbolowych szaleńców. Są tam niezbite dowody na to jak często piłkę nożną traktujemy powierzchownie i bez większego rozeznania. Czytając „Futbonomię” niejednokrotnie ma się wrażenie, że opisuje ona inny sport niż do tej pory myślało się, że się ogląda i na pewno nie jedno wskazanie w książce może zmienić nasze postrzeganie i uzupełnić naszą analizę bukmacherską o nowe ważne szczegóły.

„Futbonomia” niewątpliwie jest pozycją dla tych, którzy chcą wyjść poza schematy dostępne dla wszystkich. Autorzy obalają wiele mitów i sprawiają, że matematyka, statystyka, psychologia zaczyna być nie tylko ciekawym dodatkiem, a podstawą zarządzania klubami, nie mówiąc już o analizie bukmacherskiej.

Analiza matematyczna kontra analiza bukmacherska

 
Przykłady? Na modelach matematycznych już nie tylko odbywa się proces tworzenia klubów zaprezentowany we wspomnianym „Moneyball”. Swój algorytm, który wyliczy sukces stosują m.in. w duńskim Midtjylland. Swoje systemy opracowują też poszczególni trenerzy, korzystając z podpowiedzi inżynierów czy matematyków. Czy czeka, na zatem wysyp blondynów we współczesnej piłce zdobywających Ligę Mistrzów w barwach moskiewskich klubów? Zobaczymy. W końcu to tylko sport…

Analiza bukmacherska w dużej mierze oparta jest na wyliczeniach matematycznych, które przydają się choćby do porównań kursów i wyliczania valuebetów, czyli zakładów opłacalnych do obstawienia.

Co to jest valuebet i jakie znaczenie ma on w analizie?

 
Valuebet, czyli wartościowy zakład, jest tak określany, ponieważ jego postawienie wiąże się z uzyskaniem przewagi nad bukmacherem. Bukmacher wystawiając kurs na dane zdarzenie czasami może go zawyżyć, czyli przeszacować prawdopodobieństwo jego zajścia. Jeżeli uda nam się taki kurs znaleźć to istnieje duża szansa na to, że postawiony zakład będzie wygranym.
Są gracze, którzy bardzo dobrze potrafią takie zakłady wyszukiwać, obstawiać i w dłuższej perspektywie osiągają z tego zysk. Niestety, aby właściwie korzystać z valuebetów niezbędne jest doświadczenie w stawianiu zakładów, ponieważ zakłady z value przynoszą zysk dopiero na przestrzeni dłuższego okresu czasu.

Wybieraj legalne zakłady bukmacherskie

 
Na koniec należy przypomnieć, iż w naszym kraju dozwolona jest gra tylko w zakładach u legalnych bukmacherów, które posiadają stosowne zezwolenie wydawane przez polskie Ministerstwo Finansów. Gra w firmach nieposiadających zezwolenia może się wiązać z przykrymi konsekwencjami prawno-skarbowymi. Każdy gracz powinien także pamiętać, iż gra w zakładach bukmacherskich wiąże się z ryzykiem utraty części lub nawet całości środków finansowych zaangażowanych z grę.

O tym, że bukmacher jest legalny świadczy oczywiście wpis do rejestru legalnych podmiotów bukmacherskich Ministerstwa Finansów oraz polska domena z rozszerzeniem .pl, pod którą każdy legalny podmiot jest zobowiązany prowadzić zakłady wzajemne w naszym kraju.

Oto lista legalnych bukmacherów 2019:
 
1. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o
2. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o
3. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.
4. TOTOLOTEK S.A.;
5. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
6. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
7. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
8. Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
9. Cherry Online Polska Sp. z o.o.
10. BEM Operations Limited.
11. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o.
12. Ewinner Sp. z o.o.
13. Typiko Sp. z o.o.
14. Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

Odpowiedzialna gra w zakładach

 
Uczestnicy zakładów wzajemnych powinni pamiętać, iż obstawianie zakładów bukmacherskich powinno być tylko i wyłącznie rozrywką. Naszym zdaniem gra u legalnego bukmachera nigdy nie powinna być traktowana, jako alternatywa dla pracy. Wszyscy gracze, którzy chcieliby traktować grę u bukmachera, jako zajęcie zarobkowe, powinni po prostu rozważyć pracę w firmie bukmacherskiej, która zajmuje się profesjonalnym przyjmowaniem zakładów. Listę licencjonowanych podmiotów bukmacherskich w Polsce każdy zainteresowany znajdzie na stronie polskiego ministerstwa.

Każdy legalnie działający bukmacher internetowy na swojej stronie ma również informację o posiadaniu licencji Ministerstwa Finansów oraz o tym, że działa zgodnie z postanowieniami zawartymi w ustawie hazardowej.

Dodatkowo polskie władze uruchomiły specjalny rejestr stron hazardowych należących do bukmacherów internetowych, które działają niezgodnie z polskimi regulacjami hazardowymi. Polscy urzędnicy regularnie dodają wpisy zawierające nazwy firm działających bez stosownego zezwolenia rejestr działa pod adresem hazard.mf.gov.pl i jest ogólnodostępny dla każdego zainteresowanego Internauty.


Następny post
«