Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.
Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Aplikacje bukmacherskie

mobilne-aplikacje-bukmacherskie


Rozwój serwisów bukmacherskich na polskim rynku

Dzisiaj zakłady bukmacherskie to już nie to samo co jeszcze 10-20 lat temu. Początki obstawiania zakładów w Polsce miały swoje miejsce w punktach naziemnych, które oferowały swoim graczom dosyć proste systemy obstawiania i raczej ograniczoną liczbę wydarzeń sportowych. Obecnie jednak, wraz z rozwojem internetu, każdy liczący się bukmacher posiada własną stronę internetową. Są to raczej rozbudowane serwisy bukmacherskie, niż zwykłe, statyczne strony internetowe. Serwisy bukmacherskie oferują rejestrację konta i jego szczegółową weryfikację, mnóstwo metod wpłat środków na konto gracza oraz bardzo funkcjonalny panel klienta, gdzie może on śledzić swoje zakłady, zarówno te aktywne jaki i już rozliczone.

Mobilne aplikacje bukmacherskie

Kolejnym, wydaje się naturalnym krokiem, na rynku obstawiania zakładów przez internet było wprowadzanie przez legalnych bukmacherów aplikacji na smartfony. Ten sposób obstawiania zdecydowanie działa zachęcająco, a dobra i łatwa w obsłudze aplikacja to duży plus dla bukmachera i przewaga nad konkurencją. Dlatego w ostatnim czasie właśnie na aplikacje i ich promowanie firmy bukmacherskie położyły szczególny nacisk. Nic dziwnego, bo rynek mobilny rośnie z miesiąca na miesiąc. Dotyczy to również branży bukmacherskiej w Polsce.

Do największych legalnych podmiotów na naszym rynku należą Fortuna, STS, Totolotek, Lvbet, eToto i Forbet. Czy wszyscy posiadają aplikacje? Dowiesz się tego poniżej.

 

totolotek

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich na mobile

Przede wszystkim należy tutaj przypomnieć, że podobnie jak w przypadku stron internetowych dostępnych na komputerze, tak i wersje mobilne mogą być udostępnianie tylko przez legalnie działające firmy bukmacherskie.

Musisz wiedzieć, że poprzez mobilność można rozumieć i rozpotrywać dwie formy. Jedną jest mobilna aplikacja zwana również aplikacją natywną, a drugą jest mobilna wersja strony internetowej.

Mobilna aplikacja bukmacherska to osobno działający program stworzony na urządzenia mobilne takie jak smartfony lub tablety. Aplikacja nie musi zawierać takiej samej treści i układu jak strona internetowa. Aby z niej skorzystać nie wejdziemy na określony adres url, lecz będziemy musieli ją pobrać na nasze urządzenie. Alipkacja wymaga instalacji, co często wiąże się ze zmianą ustawień w naszym urządzeniu mobilnym. Jednak instalacja ta praktycznie niczym nie różni się od instalacji innych aplikacji rynkowych.

W tej chwili tego typu aplikacje posiadają tacy bukmacherzy jak: Fortuna, Lvbet, Forbet, Milenium, Totolotek, STS.

 

fortuna

 

Oprócz aplikacji mobilnej, którą musimy zainstalować na swoim smartfonie, zakłady możemy również obstawiać na stronie mobilnej. Działa ona podobnie jak statyczna strona internetowa, jest jednak przystosowana do urządzeń mobilnych. Otwierając zwykłą stronę bukmachera, na takim urządzniu zostaniemy automatycznie przekierowani na wersję mobilną. Rozdzielczość wersji mobilnej jest dostosowana do rozdzielczości ekranu urządzenia mobilnego i przez to jest znacznie bardziej czytelna, niż w przypadku zwykłej strony.

Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę pomiędzy aplikacją bukmacherską, a wersją mobilna strony bukmacherskiej. Aplikację musimy zainstalować na swoim urządzeniu, a więc musi ona być stworzona specjalnie na wersję oprogramowania, którą posiadamy. O ile aplikacje na Androida i iOS są sprawą oczywistą i wszyscy bukmacherzy posiadają je na oba te systemy, o tyle pozostałe urządzenia np. z systemem Windows będą musiały korzystać z mobilnych wersji stron.

 

lvbet

 

Co powinna zawierać bukmacherska aplikacja mobilna?

Każda dobrze wykonana aplikacja powinna przede wszystkim być czytelna i łatwa w obsłudze. Urządzenia mobilne posiadają znacznie mniejsze ekrany i rozdzielczości, przez co trudniej widać na nie szczegóły, np. kursy bukmacherskie. Odpowiedni wygląd pól z kursami oraz ich klikalność ma więc szczególne znaczenie.

Zakłady bukmacherskie mają swoją specyfikę i z reguły znacznie różnią się w porównaniu z pozostałymi stronami i serwisami. Cechą charakterystyczną każdego serwisu bukmachera internetowego jest rozbudowane menu z wydarzeniami sportowymi, gdzie gracz znajduje poszczególne dyscypliny. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku aplikacji mobilnej. Musi ona zawierać te same zdarzenia, które znajdują się w na stronie internetowej bukmachera i jednocześnie prezentować je w łatwo dostępny sposób. Źle działające menu z dziwnymi przeskokami kategorii sportowych i znikającymi meczami to bardzo nieprzyjemna rzecz, którą gracz może spotkać podczas stawiania zakładów.

 

aplikacja-fortuny-funkcje
Aplikacja mobilna Fortuny – funkcje

 

Oto nasza lista funkcji, które powinna zawierać dobrze działająca aplikacja bukmacherska:

  1. Czytelny i szybki interfejs użytkownika.

  2. Intuicyjne menu główne, możliwie jak najbardziej zbliżone wyglądem i funkcjonalnością do strony internetowej bukmachera.

  3. Posiadać przejrzysty panel konta gracza, w którym będzie on mógł szybko odnaleźć wszystkie najważniejsze funkcje.

  4. Stabilność działania. Aplikacja nie może nagle przestać działać, wyrzucając nam błędy, które nas nie interesują i blokują np. dokończenie stawiania zakładu. Czy może być coć bardziej frustrującego??

  5. Sprawnie działające metody dokonywania wpłat i wypłat z konta gracza.

  6. Pojawiające się na ekranie powiadomienia np. o aktualnych kuponach i nadchodzących meczach lub wynikach.

  7. Możliwość szybkiej komunikacji z działem obsługi klienta, np. za pomocą czatu na żywo.

  8. Transmisje meczów i innych wydarzeń sportowych live. Gracze coraz częście stawiją zakłady na żywo, a dzięki aplikacjom mobilnym na swoich telefonach mogą robić to w dowolnym miejscu u czasie. Mecze na żywo rozgrywane są o różnych porach, a dzięki aplikacjom możemy na bieżąco je oglądać i jednocześnie reagować, stawiając zakłady na żywo.

  9. Aplikacje mobilne mają też tę cechę, że działają z reguły szybciej niż tradycyjna strona desktopowa. Umożliwia to graczowi szybkie uruchomienie aplikacji bukmacherskiej, a co za tym idzie krótki okres oczekiwania na postawienie zakładu. Dobra aplikacja powinna zapewniać szybkie uruchamianie i logowanie na konto gracza np. za pomocą jednego kliknięcia.

Aplikacje bukmacherskie
5 (100%) 6 votes

Udostępnij

Podobne wpisy

Legalni bukmacherzy online na spotkanie Włochy vs ... W „polskiej” grupie Ligi Narodów Włosi podejmą na własnym terenie ekipę Portugalii Polska nie ma już szans na poprawienie swojej sytuacji w grupie tr...
Typy bukmacherskie online Typy bukmacherskie to jedno z najbardziej popularnych haseł wyszukiwanych przez graczy obstawiających zakłady bukmacherskie online. Jeżeli chcemy wyty...
Jak działają bukmacherzy? Jak właściwie działają firmy bukmacherskie? Bukmacher to firma działająca w obszarze przyjmowania zakładów wzajemnych. Oferuje ona kursy na dane wyda...
Zakłady bukmacherskie jak grać? Powiedzmy sobie wprost, zakłady sportowe zostały stworzone dla emocji gry i zarabiania pieniędzy. Naucz się jak grać w zakładach wzajemnych i osiągaj ...
Analizy bukmacherskie Analiza bukmacherska – liczby w służbie gracza Analiza bukmacherska to pierwsza rzecz, którą każdy gracz musi wykonać zanim weźmie się na poważnie za...

Bukmacherzy - Zakłady Bukmacherskie