Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Czy bukmacher Bet at home jest legalny w Polsce?

Bet-at-home


Pomimo tego, iż od 1-go kwietnia 2017 roku minęło już sporo czasu (piszemy ten tekst późną jesienią 2017), nadal wielu graczy nie posiada pełnej jasności co do aktualnego stanu prawnego odnośnie legalnego rynku bukmacherskie w Polsce i zadaje pytania zbliżone do poniższych:

  1. Czy bukmacher Bet-at-home, popularny BAH jest legalny w Polsce?
  2. Czy Betathome Polska jest legalny?

Warto zacząć do tego, iż nie ma czegoś takiego jak bukmacher Bet-at-home Polska. BAH nie posiada swojego oddziału w naszym kraju. Niestety zakłady bukmacherskie Bet-at-home chociaż w przeszłości były głównym sponsorem Wisły Kraków, sponsorowały konkurs Czterech Skoczni,  bukmacher BAH w przeszłości był bardzo aktywny pod względem sponsoringowym aktualnie jest nielegalny w Polsce. Z jakiego powodu?

Warto sprawdzić w rejestrze prowadzonym przez polskie Ministerstwo Finansów. Rejestr ten dostępny jest po wpisaniu adresu hazard.mf.gov.pl. Znajdziemy na nim spis domen, służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą.

Rejestr nielegalnych stron bukmacherskich – Bet at home

Liczba porządkowaDomenaData Dodania
11www.bet-at-home.com26.04.2017
243www21.bet-at-home.com31.05.2017
244www22.bet-at-home.com31.05.2017
245www23.bet-at-home.com31.05.2017

Domena bet-at-home.com została umieszczona na swoistej „czarnej liście” 26-go kwietnia 2017 roku, nowe przepisy regulujące rynek zakładów bukmacherskich, zaczęły obowiązywać z dniem 1-go kwietnia 2017. 31-go maja przedstawiciele polskiego Ministerstwa Finansów umieścili w rejestrze subdomeny 21.bet-at-home.com, 22.bet-at-home.com i 23.bet-at-home.com. Najwyraźniej właściciele bukmachera bet-at-home.com zdecydowali się łamać polskie przepisy i „obchodzić prawo” przenosząc stronę na kolejne subdomeny. Być może dzisiaj uruchomiono subdomenę 99.bet-at-home.com. Nie zmienia to jednego, bukmacher bet-at-home jest w Polsce nielegalny. Subdomena typu 22.bet-at-home.com jest przecież niczym innym jak częścią głównego serwisu bet-at-home.com. Właściciele bet-at-home.com mogą utworzyć dowolną liczbę subdomen, nie zmienia to jednak kwestii legalności, a właściwie jej braku.

Podsumowując, zakłady bukmacherskie Bet-at-home.com są w Polsce nielegalne.  Bukmacher nie ma ochoty płacić podatków w Polsce, funkcjonować w legalnej rzeczywistości prawnej w Polsce.

Legalność BetAtHome

Czy bukmacher Bet-at-home będzie w przyszłości legalny w Polsce. Zapewne osoba z dużą dozą kreatywności jest w stanie wyobrazić sobie wiele różnych scenariuszy. Niemniej, będąc realistą biorąc pod uwagę fakt, że bukmacher postanowił łamać przepisy, „obchodzić regulacje prawne”, uprawiać swoistą „żonglerkę subdomenami” naprawdę trudno jest nam wyobrazić sobie scenariusz w którym zakłady bukmacherskie Bet-at-home otrzymują polską licencję na świadczenie zakładów bukmacherskich.

aktualizacja

Bukmacher Bet-at-home był przez wiele lat jednym z liderów na polskiej scenie zakładów sportowych. Popularność firmy wynikała nie tylko z dobrych kursów oraz dużej dostępności oferowanych zdarzeń, gdyż równie istotną rolę odgrywały prowadzone działania marketingowe. Serwis Bet-at-home często zawierał umowy sponsorskie, czego najlepszym dowodem była współpraca bukmachera z Wisłą Kraków. Jednak wprowadzenie oraz późniejsza nowelizacja ustawy hazardowej zmieniła zasady obowiązujące w branży. Czy polscy gracze mogą nadal korzystać z usług serwisu Bet-at-home?

 

Współczesny rynek hazardowy w Polsce jest regulowany przepisami, które jednoznacznie określają legalność poszczególnych firm. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, regulacje prawne działają w dwojaki sposób. Po pierwsze, ustawa wprowadziła wymóg posiadania specjalnej licencji na oferowanie zakładów wzajemnych. Po drugie, nowelizacja z 2017 uszczelniła kontrolę bukmacherów poprzez zablokowanie dostępu do serwisów hazardowych, które nie uzyskały pozwolenia na działalność w Polsce.

BetAtHome bez pozwoleń na polskim rynku

Jak do tych zapisów odniosła się firma Bet-at-home? Początkowo bukmacher nie zamierzał wycofywać się z Polski, ale jednocześnie nie pojawiła się żadna informacja dotycząca uzyskania niezbędnej licencji. Dlatego obecna sytuacja nie pozostawia żadnych wątpliwości. Bukmacher Bet-at-home nie posiada zezwolenia na organizowanie zakładów wzajemnych w Polsce, a co za tym idzie – firma jest nielegalna w naszym kraju.

 

Taka informacja z pewnością będzie zaskoczeniem dla niektórych graczy. Niemniej aktualne przepisy nie pozostawiają miejsca na domysły. Bet-at-home znajduje się bowiem w specjalnym rejestrze, do którego trafiają wszystkie nielegalne serwisy bukmacherskie. Rejestr jest ogólnodostępny, dzięki czemu każdy może samodzielnie sprawdzić, czy wybrany bukmacher działa w sposób zgodny z prawem.

Gra w Bet At Home jest nielegalna

Aktualnie polscy gracze nie mogą więc legalnie korzystać z usług bukmachera Bet-at-home. Czy istnieje jakakolwiek szansa na zmianę tej sytuacji? Jedyny możliwy scenariusz zakłada przyznanie firmie Bet-at-home licencji na organizowanie zakładów wzajemnych w Polsce. Aby jednak do tego doszło, bukmacher musiałby pozytywnie przejść procedurę związaną z uzyskiwaniem wymaganego zezwolenia. Do czasu uzyskania przez Bet-at-home licencji na działalność w Polsce, firma będzie mieć status nielegalnej.

 

Fani zakładów sportowych muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że bukmacher wystąpi do Ministerstwa Finansów z wnioskiem o przyznanie zezwolenia. W jaki sposób gracz może sprawdzić, czy wybrany serwis został uznany za legalnego bukmachera? To proste. Każda firma posiadająca licencję widnienie na specjalnej liście legalnych podmiotów hazardowych w Polsce. Wszyscy zainteresowani mają możliwość zapoznania się z treścią dokumentu, co pozwala rozwiać ewentualne wątpliwości. Innym sposobem na weryfikację legalności bukmachera jest skontrolowanie numeru posiadanej licencji.

 

Jeżeli gracz nie chce łamać prawa, powinien unikać korzystania z oferty serwisu Bet-at-home.com.

Dodatkowe informacje:
https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bet-at-home.com – bet at home zakłady bukmacherskie
https://en.wikipedia.org/wiki/Bet-at-home.com – bet at home wiki

Ostatnio na rynek bukmacherski wkroczył nowy bukmacher Fuksiarz. Jak założyć konto w Fuksiarz.pl?