Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Co się stało z bukmacherami Expekt i BetClic?

betclic-expekt


Co się stało z bukmacherami Expekt i BetClic? Czy te zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Na początek dwa zdania wprowadzenia, wszystko zaczęło się od tzw. „afery hazardowej”, czyli spotkań czołowych polityków rządzącej wówczas PO na cmentarzach z lobbystami, niejasnych powiązań i podejrzanych interesów. Znowelizowano wówczas ustawę hazardową, ponieważ czyniono to bardzo szybko, mówiąc kolokwialnie „na kolanie” popełniono wiele błędów. Wybitni prawnicy sprzeczali się, które przepisy były tzw. przepisami technicznymi i wymagały notyfikacji, a które nie. Nie jesteśmy prawnikami i nie nam to rozstrzygać, jedno jest pewne zapanował chaos związany z brakiem nowelizacji. Bez względu na sympatie polityczne należy przyznać iż aktualnie rządząca partia postanowiła rozwiązać tą skomplikowaną prawnie sytuację. W grudnie 2016 roku uchwalono nowelizację ustawy hazardowej. Od 1-go kwietnia 2017 roku bukmacherzy nie posiadający lokalnej licencji działają nielegalnie. Rządzący dali kilkanaście tygodni dostawcą Internetu na wprowadzenie skutecznych rozwiązań blokujących dostęp do stron nielegalnych firm bukmacherskich.

Czy Expekt i BetClic są legalnymi bukmacherami w Polsce? expekt opinie

Niestety nie. Obydwie firmy należą do firmy posiadającej w większości francuski kapitał BetClic Group. BetClic posiada licencję na świadczenie lokalnych usług we Francji czy Portugalii. Niestety w Polsce firma jest nielegalna. Regulacje unijne pozwalają, aby każdy kraj członkowski UE ze względu na delikatną naturą hazardu np. problem uzależnienia i inne ewentualne negatywne konsekwencje społeczne wprowadził lokalne regulacje.

Prawo i Sprawiedliwość w przeciwieństwie do poprzedników notyfikowało przepisy na poziomie Komisji Europejskiej, wzięło pod uwagę opinię zwrotną płynącą z KE. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym standardami. Od 1-go kwietnia 2017 roku w Polsce legalnie działają jedynie zakłady bukmacherskie posiadające polską licencję.

BukmacherBONUSOferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 50 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 zł EXTRA)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Co zrobiły Expekt i BetClic? 

Niestety zdecydowały się zmieniać adresy internetowe pod którymi strony tę są dostępne. Jest to jawne łamanie polskich regulacji prawnych.

17-go maja 2017 na rejestrze nielegalnych stron hazardowych umieszczony zostaje bukmacher Expekt.

pl.expekt.com                                   2017-05-17

Zarządzający bukmacherem Expekt decydują się na zmianę domeny na której działa strona na expekt.bet. W związku z powyższym 1-go września 2017 polskie Ministerstwo Finansów umieszcza expekt.bet na liście stron nielegalnych.

eu.expekt.bet                                   2017-09-01

Bliźniaczo sytuacja wygląda w przypadku bukmachera BetClic.

pl.betclic.com                                                    2017-06-23

eu.betclic.bet                                                    2017-08-24

W czerwcu 2017 roku na rejestrze domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą „ląduje” pl.betclic.com, we wrześniu eu.betclic.bet

Bez cienia wątpliwości zarówno bukmacher Expekt i BetClic są nielegalne w Polsce. Nie posiadają stosownego zezwolenie polskiego Ministerstwa Finansów. Uważni obserwatorzy mogą dostrzec, że ze stron tych bukmacherów zniknął wizerunek ambasadorów tych brandów Zbigniewa Bońka i Mateusza Borka.

Internetowe portfele Betclic Skrill, dawniej Moneybookers i Neteller blokują płatności do Expekt i BetClic

Nawet firmy działające poza Polską nie miały wątpliwości iż Expekt i BetClic po 1-kwietnia łamią polskie prawo hazardowe. Zarówno Skrill, dawniej Moneybookers jak i Neteller nie pozwalają graczom z Polski wpłacać za swoim pośrednictwem środków do Expekt czy BetClic. Warto przypomnieć, że Skrill współpracuje z licencjonowanymi bukmacherami przykładowo STS czy zakładami bukmacherskimi Totolotek. Jeżeli nie tylko polskie firmy jak Przelewy24, ale także firmy mające swoje siedziby poza Polską zdecydowały się zakończyć współpracę z Expekt czy BetClic jest to kolejny dowód na to, że powyższe firmy bukmacherskie są nielegalne w Polsce.

Jakie są konsekwencje prawne związane z grą w nielegalnych zakładach bukmacherskich?

Gra u nielegalnych bukmacherów jest przestępstwem skarbowym. Zgodnie z zapisami artykułu 107 § 2 Kodeksu karno-skarbowego gracz uczestniczący na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Artykuł 89.1 jasno stanowi iż karze pieniężnej podlega

  1. uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia

Jak zaprezentowaliśmy powyżej ustawodawca zdecydował karać nie tylko urządzającego, ale także uczestnika gry hazardowej urządzanej bez stosownej koncesji.

Uczestnictwo definiowane jest jako fizyczna obecność grającego podczas dokonywania czynności związanych z uczestnictwem czyli np. obstawianie meczów.

Strony bukmacherów Expekt i BetClic nie działają, jakie firmy bukmacherskie są legalne w Polsce?

Wszystkie posiadające stosowne zezwolenie polskiego Ministerstwa Finansów.

http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/5657794/Podmioty+posiadaj%C4%85ce+zezwolenia+na+urzadzanie+zak%C5%82ad%C3%B3w+wzajemnych+za+po%C5%9Brednictwem+sieci+Internet+nowy+komunikat+20+05+KLE.pdf

Powyżej umieściliśmy link z którego w formacie .pdf można pobrać dokument zawierający wszystkie podmioty, które otrzymały od polskiego Ministerstwa Finansów zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zakładów bukmacherskich online.

Na liście ministerstwa nie znajdują się bukmacher Expekt czy BetClic

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na  urządzanie i prowadzenie  działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.

 

  1. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie  zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr  SC/12/7251/10/WKC/11- 12/5565

 

  1. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – zezwolenie z dnia 16 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9- 10599

 

  1. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach -zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr  SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12

 

  1. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie -zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

 

  1. E- TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie -zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

 

  1. Casino Games Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie-zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016
  1. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach -zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. PS4.6831.9.2016.EQ

Tylko powyższe firmy bukmacherskie działają w Polsce legalnie. Ministerstwa Finansów po przyznaniu kolejnych licencji będzie umieszczać w zamieszczonym powyżej dokumencie kolejne firmy, które otrzymały stosowną koncesję.

O co chodzi z bukmacherami Expekt i BetClic?

BetClic i Expekt to produkty grupy Mangas Gaming o pochodzeniu maltańskim. Bukmacher wymieniony na drugim miejscy działa nielegalnie na rynku zakładów wzajemnych. Uważa się, że bukmacher BetClic również jest nielegalny natomiast tutaj sprawa jest dość zagmatwana. Wszystko ma swój początek w zmianach jakie nastąpiły w ustawie hazardowej, której przyczyną była afera hazardowa. Nowelizacja ustawy miała na celu doprecyzowanie znajdujących się w niej przepisów regulujących działania wszystkich podmiotów zajmujących się hazardem.

Jak w przypadku wielu ustaw, zmiany wprowadzano etapowo. W tym przypadku etapy były dwa; pierwszy wcielono w życie 1 kwietnia ubiegłego roku, natomiast kolejny 1 lipca również w roku 2017. Od roku 2106 w ustawie znajdują się zapisy, których skutkiem była blokada zakazanych stron internetowych, których operatorami nie są bukmacherzy legalni oraz blokada płatności, natomiast Expekt nie ;posiadał wymaganego zezwolenia i nie odprowadzał podatków w Polsce, co sprawiło, że jego strona została w Polsce zablokowana.

Legalni czy nie?

W przypadku Expekt sprawa jest jasna. Ten bukmacher nie posiada licencji stąd jego strona nie jest dostępna w kraju. Natomiast jeśli chodzi o bukmachera BetClic to jedna z jego stron wkrótce zostanie aktywowana i będzie można zawierać zakłady za jej pośrednictwem. Nie ma jeszcze dokładnej daty, kiedy to się stanie natomiast na stronie widnieje informacja, że BetClic zakłady jest już w pełni licencjonowany. Jednak w naszym kraju będzie można skorzystać tylko ze strony https://betclic.pl/ utworzonej na polskiej domenie. Witryna BetBlic.com nie będzie dostępna w polskiej wyszukiwarce.

Fani BetClicaza jakiś czas będą więc mogli skorzystać z oferty tego operatora, co w przypadku Expect jest niemożliwe.

Co się stało ze stronami po zmianie ustawy?

Należy jednak pamiętać, że do momentu, kiedy w Polsce można jeszcze było zawierać bukmacherskie zakłady na stronach wyżej wymienionych operatorów, korzystała z tego niemała ilość doświadczonych oraz nowych graczy tym bardziej, że zarówno jak oferta powitalna, tak pełna oferta zakładów były dosyć korzystne. Ponadto tak samo, jak legalni bukmacherzy obie firmy oferowały dodatkowe promocje oraz bonusy bukmacherskie.

Mimo korzystnych ofert, powinniśmy uważać

Nawet jeżeli kody promocyjne czy opcja bonusu powitalnego wydaje się korzystna, warto zwrócić uwagę na to, czy dany bukmacher jest legalny w Polsce. Jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na grę u nielegalnego bukmachera, może zapomnieć o czymś takim, jak zakład bez ryzyka. Pasja do sportów oraz pociąg do ekscytujących form rozrywki nie powinna przysłaniać rozsądku. Żaden bonus promocyjny czy kod bonusowy będący „gwarancją” dodatkowych pieniędzy nie jest wart ponoszenia surowych konsekwencji prawnych.

Dlatego w tym artykule nie został zawarty żaden expekt kod promocyjny. Mamy na uwadze przepisy panujące w Polsce i nie zamierzamy zachęcać do gry, która może działać na szkodę skarbu państwa. Być może expekt kod promocyjny mógłby dać możliwość zdobycia pewnej kwoty, należy jednak pamiętać, że każdy legalny bukmacher posiada w swojej ofercie wiele promocyjnych i bonusowych opcji, które nie wiążą się z ryzykiem działania wbrew przepisom. Ponadto legalnych bukmacherów cechują korzystne zakłady sportowe oraz nierzadko kursy o wysokiej wartości.

Bukmacherzy legalni to gwarancja bezpiecznej gry

W przypadku całkowicie legalnie oferującego swe usługi bukmachera LVBet kod promocyjny, którego użyjesz podczas rejestracji konta, zapewni Ci trzydzieści złotych na start bez depozytu oraz najwyższy na rynku bonus powitalny o równowartości tysiąca pięciuset złotych. Warto zatem przemyśleć sprawę zanim zdecydujemy się na zakład. Legalni bukmacherzy oprócz ciekawych ofert, gwarantują swym graczom bezpieczeństwo. Nawet jeśli w przypadku bukmachera nieposiadającego licencji, jak Expekt kod promocyjny mógłby zapewnić większą kwotę niż u któregoś z legalnych, to lepiej zastanowić się czy warto podjąć ryzyko.

Każdy zakład powinien być w pełni bezpieczny. Zwłaszcza jeśli jest się nowym graczem, dobrze zadbać o to by pierwszy zakład nie niósł ze sobą żadnych konsekwencji prawnych i stanowił wyłącznie przyjemność.

Co z tymi, którym udało się wygrać?

1 lipca 2017 roku w życie wcielono przepisy, zgodnie z którymi istnieje zakaz odbierania przelewów od nielegalnych firm bukmacherskich. Co za tym idzie – banki przestały obsługiwać tego typu płatności, a Neteller i Skrill, dwa największe portale na świecie oferujące portfel internetowy napisały mail do operatorów zakazanych domen, na których ich produkty były używane jako metody płatności z żądaniem usunięcia portfeli oraz rozliczenia się z polskimi rezydentami w ciągu dwóch tygodni od 1 lipca. Zatem każdy kto w tym czasie nie otrzymał swoich pieniędzy, stracił szansę na ich odzyskanie.

BetClic zakłady – co ze stroną? Kiedy będzie gotowa?

Obecnie wpisując w wyszukiwarkę BetClic.pl po kliknięciu strony bukmachera zauważymy informację, że jest w pełni licencjonowany i niedługo powróci do Polski ze swoją ofertą. Wciąż jednak nie istnieje na liście bukmacherów posiadających licencję na zakłady wzajemne w internecie, zatem na jego powrót trzeba będzie cierpliwie poczekać.

Czy w ofercie znajdzie się jakiś kod promocyjny BetClic?

W obecnej chwili żaden kod promocyjny BetClic, czy też żaden kod bonusowy nie może zostać udostępniony. Dopiero w momencie, gdy strona będzie w pełni gotowa dowiemy się, co BetClic oferuje graczom.

Jakie sportu mogą znaleźć się w ofercie

Z tego, co obecnie zawiera witryna można natomiast wywnioskować, że jak u wszystkich bukmacherów, w propozycjach zakładów wejdzie piłka nożna. Zatem każdy fan kochający piłkę nożną będzie miał możliwość zapoznania się z nową ofertą dotyczącą jego ulubionej dyscypliny sportu. Oczywiście można podejrzewać, że oprócz piłki nożnej cała oferta zakładów sportowych będzie bardzo rozbudowana, gdyż to one stanowią rdzeń zakładów bukmacherskich.

Jeśli zatem największe emocje wzbudzają w Tobie rozgrywki, w których biorą udział Liga Mistrzów czy Liga Europy, być może się nie zawiedziesz. Zobaczymy również jaki BetClic bonus będzie miał do zaoferowania użytkownikom swojej strony. Wszyscy bukmacherzy internetowi biorą pod uwagę wymagania graczy, z tego powodu też można się spodziewań, że każdy dostępny kod promocyjny Betclic będzie niósł ze sobą możliwość skorzystania z korzystnej promocji.

Warto również zapoznać się:
https://en.wikipedia.org/wiki/Expekt.com – expekt wiki
https://fr.wikipedia.org/wiki/Betclic
https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen
Wkrótce:

betclic logowanie
betclic skrill

betclic opinie

betclic kod promocyjny

Zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak założyć konto w Fuksiarz.pl!