Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Jak działają bukmacherzy?

Jak ograć bukmachera, błędy bukmacherskie


Jak właściwie działają firmy bukmacherskie?

Bukmacher to firma działająca w obszarze przyjmowania zakładów wzajemnych. Oferuje ona kursy na dane wydarzenia, z reguły są to wydarzenia sportowe, które odzwierciedlają wyliczone prawdopodobieństwo zajścia takiego zdarzenia. Bukmacherzy mają wiele sposobów na wyliczenie kursu na poszczególne zdarzenia. Na kurs składają się dane statystyczne, takie jak wyniki zespołów lub zawodników biorących udział w danym zdarzeniu, czynniki psychologicczne jak np. mecz finałowy o wysoką stawkę, gra na własnym boisku, ale również doniesienia z mediów, informacje od samych zawodników i osób z nimi współpracujących.

Bukmacher jako jedna ze stron w zakładach

Firma bukmacherska oferując kursy dla graczy stara się przez to zachęcić ich do obstawienia danego zdarzenia, czyli do założenia się z nią, że zdarzenia dojdzie do skutku bądź też nie.
Celem bukmachera jest więc takie wyliczenie kursu, aby był on atrakcyjny dla gracza. Bowiem im bardziej atrakcyjny kurs, tym większa szansa na to że gracz właśnie go wybierze, czyli wykona zalożone przez bukmachera działanie. Celem takiego działania jest oczywiście osiągnięcie zysku, czyli tzn. marży bukmacherskiej.

Wydawać by się więc mogło, że w procesie oferowania i stawiania zakładów bukmacherskich biorą udział tylko dwie strony, legalny bukmacher i gracz. W prakytce jest jednak tak, że bukmacher jest jedynie pośrednikiem pomiędzy graczami, którzy grają by wygrać pieniądze. W interesie bukmachera jest przedstawienie jak najbardziej atrakcyjnej oferty zakładów, aby móc przyciągnąć jak najwięcej graczy i pobrać prowizję.

Marża czyli prowizja bukmacherska

Marża to główne zródło zarobkowania przez bukmachera. To właśnie naliczając do każdego kursy swoją marżę bukmacher osiąga zysk z oferowanych przez siebie zakładów. Im wyższa marża, tym oczywiście bukmacher osiąga większy zarobek. Strategią bukmachera jest ustalenie tak kursów, aby w momencie postawienia przez gracza na wszystkie możliwe zdarzenia, wygrana gracza była mniejsza od pełnej wartości stawki zakładu. Należy pamiętać, że im wyższa marża bukmachera, tym dany zakład jest mniej opłacalny dla gracza.

Niespodziewany wynik – większy zysk bukmachera

Większość, zdecydowana większość graczy bukmacherskich chcąc ograć bukmachera stawia zakłady bukmacherskie na pewniaki lub zdarzenia, które mają większe prawdopodobieństwa dojścia do skutku. Podejście to wynikać może z niezrozumienia funkcjonowania firm bukmacherskich, niechęci w podejmowaniu ryzyka, bądź po prostu na skutek działania emocji. Gracze ufają bukmacherowi i wyliczonemu przez niego kursowi czyli prawdopodobieństwu, często pomijając wysokość naliczonej przez niego marży lub przeprowadzone analizy bukmacherskie online.
Wracając do niepodziewanych wyników. Kiedy dochodzi do nietypowej sytuacji takiej jak wygrana znacznie słabszego zespołu z silniejszym (na którego postawiła większość graczy), wygranej zespołu w ostatnich minutach mimo iż przegrywał przez cały mecz, bukmacher osiąga z reguły duży zysk. Jest on tym wyższy im więcej graczy postawiło na przeciwny wynik niż ten wynikający z niespodzianki.

Błędy bukmacherów i jak je znaleźć

Jednym z podstawowych błędów jaki może popełnić bukmacher jest złe wyliczenie kursu dla danego zdarzenia. Mimo, iż w dzisiejszych czasach kursy bukmacherskie są przeważnie wyliczane przez odpowiednio stworzone programy komputerowe, które działają w oparciu o skomplikowane algorytmy matematyczne, to błędy w tych obliczeniach również się zdarzają. Błędy to polegają z reguły na tak wyliczonym kursie, którego obstawienie przez gracza, prawie na pewno przyniesie my wygraną, a bukmacher osiągnie stratę.

Co to jest Valuebet i jak go wyliczyć?

Zakład sportowy online posiadający wartość dodaną czyli valuebet to nic innego jak źle wyliczony kurs na zdarzenie. Czasami zdarza się, że bukmacher źle ocenił prawdopodobieństwo wygranej jednej ze stron i wyliczył zbyt wysoki kurs. Gracz może ograć bukmachera poprzez znalezienie takiego kursu i postawienie zakładu na to właśnie zdarzenie.

Gracz sam może wyliczyć czy dany zakład bukmacherski online będzie valuebetem. Obliczenie wartości value polega na mnożeniu kursu dziesiętnego zakładu przez prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia:

valuebet = kurs x prawdopodobieństwo

Jeżeli otrzymasz wartość powyżej 1 to już wiesz, że masz do czynienia z valubetem. Pytanie jak wysokim. Powiedzmy, że z powyższego wzoru otrzymasz 1,25
Aby wyliczyć wartość musisz od 1,25 odjąć 1, więc:
1,25 – 1 = 0,25
0,25 to 25% wartość takiego zakładu. Jest to już informacja, że taki zakład jest atrakcyjnym valuebetem.

W wyłapywaniu wartość dodanej w valubetach przydaje się doświadczenie gracza. Ogrywanie bukmachera bazując na wyłapywaniu valuebetów to głównie domena doświadczonych graczy, którzy specjalizują się w typowaniu specyficznych dyscyplin, bądź rynków, gdzie takie zakłady występują częściej.

Metody gry. Jak nie grać u bukmachera?

Wielu graczy upodobało sobie typowanie bardzo wielu zdarzeń na jednym kuponie wielokrotnym. Czasami jest to 10, czasami 20 i więcej zdarzeń. Jeżeli myślisz, że stawiając taki kupon za małą kwotę uda Ci się wygrać bo postawiłeś na pewniaki, niestety jesteś w błędzie. Jest to po prostu taktyka podobna do gry w Totka z podobnym prawdopodobieństwem trafienia. Owszem są gracze, którzy chwalą się takimi trafionymi kuponami, ale są to naprawdę bardzo rzadkie trafienia, więc czemu by się nimi nie pochwalić. Gracze tacy stawiają po kilka takich kuponów dziennie i za któryms tam razem zdarza się, że trafiają.

Nawet kupon wielokrotny z np. 10 zdarzeniami o kursach około 1,50 to również błąd ponieważ wystarczy spojrzeć na ostatnie wyniki ligowe, by przekonać się, że nawet faworytom czyli pewniakom zdarzają się potknięcia. Dlatego kupony za 2 zł z 10 zdarzenaimi to nic innego jak kupon „uda się albo nie”, a ryzyko nietrafienia jest tutaj ogromne.

Kolejnym błędem graczy jest dodawanie do kuponu meczu z kursem poniżej 1,50. Ni zrobi on nam, aż tak dużej różnicy na kuponie, a w rzeczywistości tylko zwiększy naszą szansę na przegraną. DO gry wchodzi tutaj niepotrzebne uczucie zachłanności bukmacherskiej. Chcemy wygrać więcej lub po prostu odegrać się za poprzednie przegrane kupony. To bardzo krótka droga do kolejnych przegranych, być może nawet większych niż te dotychczasowe. Staraj się odpoczywać od gry i podchodzić do niej z dystansem. Nie staraj się od razu wygrać wielkich pieniędzy. Dochodź do wygranych powoli, metodą małych kroków. Mniejsze wygrane to również wygrane i to właśnie one złożą się na Twój rosnący kapitał.

Metody gry. Jak ograć bukmachera?

Jedną z metod, które chcemy Ci tutaj zaprazentować jest obstawianie kuponu z jednym do trzech zdarzeń o kursach najlepiej od 1,60 do 3,00, bądź jedno zdarzenie z kursem np. 4,00 bądź większym. Dlaczego właśnie takie kupony i kursy? Ponieważ są one najbardziej dochodowe i mają największe szanse na wygraną. Wiemy, że w takim przypadku wygrane może i nie będą wielkie, ale jeżeli chcesz wygrać wielkie sumy stawiając 2 lub 3 zł to bukmacherka nie jest dla Ciebie.To ile chcesz wygrać, musisz dopasować do środków, które chcesz przeznaczyć na grę. Mając 100 zł to możesz na przykład postawić 10-15 zł na jeden kupon z 3 zdarzeniami o kursach około 1,70. Daje to łączny kurs około 5,00. Stawiając 10 zł, do wygrania jest 40 zł. Może nie są to wielkie pieniadze, ale wygrana ta stanowi aż 400 % Twojego wkładu. Gdzie indziej osiągniesz tak wysoki zwrot z inwestycji? Jeżeli w miesiącu trafisz kilka takich kuponów to zaczyna robić się z tego całkiem niezła suma. Pamiętaj, że do tej pory mówimy tutaj o grze za 10 zł. Jeżeli chcesz wygrać więcej, możesz podnieść stawkę.

Surebety – czym są i jak je wyszukiwać?

W polskich zakładach bukmacherskich online często określa się, że dane zdarzenie które chcemy obstawić jest „pewniakiem”. Obstawiając takie zdarzenie gracze mają duże szanse na ogranie bukmachera, trafiając wynik. Jednak profesjonalni gracze mówiąc o pewniaku mają na myśli zakład, w którym na 100% nic nie stracą. Dlaczego? Ponieważ mają na myśli zakład arbitrażowy, popularnie zwany surebetem, który rzeczywiście jest zakładem przynoszącym tylko wygraną. Jest to zakład poszukiwany przez wszystkich graczy. Zakład taki ma charakter przeciwstawny. Oznacz to, że różne firmy bukmacherskie oferują takie same kursy na przeciwstawne wyniki tego samego wydarzenia.
Przykładem jest zakład na to czy w meczu padną bramki:

Bukmacher x: kurs 2,30 na Tak
Bukmacher y: kurs 2,25 na Nie

Gracz stawiając na każde z tych zdarzeń ma pewność, że wygra. Surebety z reguły nie przynoszą wielkich zysków dla typującego gracza, niemniej jednak czas reakcji legalnego bukmachera w Polsce może się różnić, więc warto takich okazji szukać.

Sprawdź również nasz ranking bukmacherów online.
forbet zakłady
milenium zakłady
sts zakłady