Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.
Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Najlepszy bukmacher

Listopad 8, 2018
najlepszy-polski-bukmacher


Polski rynek zakładów bukmacherskich ulega ciągłym i dynamicznym zmianom. Jak wiemy, aby legalnie funkcjonować na tym rynku, każda firma bukmacherska musi otrzymać licencję na działalność od Ministerstwa Finansów. W czasie pisania tego artykułu licencję na przyjjmowanie zakładów wzajemnych posiadało 11 podmiotów. Mimo, że nie wszystkie z nich na dobre wystartowały i w pełni rozpoczęły swoją działalność, konkurencja między legalnymi bukmacherami staje się coraz bardziej zażarta.

Walka o gracza będzie stawać się więc coraz trudniejsza, ale i wymagania samych typerów wzrastają z pojawianiem się coraz to nowych bukmacherów. Zdecydowane określenie najlepszego bukmachera jest bardzo trudnym zadaniem. Do rozpotrzenia w tej kwestii jest bardzo wiele czynników. Poniżej spróbujemy te czynniki zdefiniować i według nich scharakteryzować firmy bukmacherskie w Polsce.

Co brać pod uwagę przy wyborze najlepszego bukmachera?

Oto co wybraliśmy starając się wybrać topowe firmy bukmacherskie:

 1. Bonusy i promocje na początek:
  • nawyższe bonusy – kto oferuje największe doładowania kont graczy, po pierwszej, drugiej i kolejnej wpłacie
  • darmowe bonusy – czyli bonusy bez depozytu. Jest ich niewiele, a jest to bardzo chodliwa oferta wśród nowych graczy zakładów bukmacherskich
 2.  Liczbę wydarzeń, na które można postawić:
  • live – zakłady na żywo to bardzo popularny rodzaj zakładów sportowych, który ma rzeszę fanów
  • prelive – wciąż najbardziej popularne zakłady sportowe
 3.  Udogodnienia dla graczy.
 4.  Aplikacja mobilna.

Bonusy i promocje bukmacherskie na start – kto daje najwięcej?

To właśnie dla nich wielu graczy decyduje się na rejestrację konta i grę u danego bukmachera. Dlatego właśnie na rynku bukmacherskim istnieje dość spora rywalizacja jeśli chodzi o oferty powitalne dla nowych graczy.
Najlepsze bonusy powitalne oferują:

LvBET – 1500 PLN przy pierwszym depozycie + 20 PLN bez depozytu
ForBET – 1200 PLN za trzy pierwsze depozyty + dodatkowe 50 zł
Totolotek – 1111 PLN za wpłatę + 25 PLN freebet za darmo
Milenium – 760 PLN za depozyt + 20 PLN bez depozytu
Fortuna – 400 PLN za pierwszą wpłatę +120 PLN bezpieczny zakład

Który bukmacher oferuje bonus bez depozytu?

Bonus bez dokonywania wpłaty na konto otrzymamy w Totolotku i jest to 25 zł freebet oraz w Lvbet – to 20 zł. Nieco mniejszy freebet 10 zł oferuje także Milenium.
Freebet to rzadka forma bonusowania graczy, ponieważ należy do jednej z bardziej kosztownych i aby odebrać kwotę freebata należy go jedynie obrócić w zakładach z odpowiednimi kursami. Gracz nie musi dokonywać, tak wyczekiwanej przez bukmachera, wpłaty na konto. Ze względu na możliwość poniesienia wysokich kosztów przy tego rodzaju ofercie, bukmacherzy specjalnie zaniżają kwoty freebetów do zaledwie kilkudziesięciu złotych.
Z uwagi na małą ilość bonusów od depozytu na rynku bukmacherskim, firmy Totolotek, LVBet i Milenium zasługują na plusy za te bonusy.

totolotek

Pierwszy zakład bez ryzyka

Zwrot za pierwszy nietrafiony zakład znajdziemy w Fortunie i maksymalnie może wynieść on aż 120 zł. Oznacza to, że stawiając pierwszy zakład na stronie Fortuny, w przypadku przegranej zostanie nam zwrócona stawka zakładu do 120 zł.

Liczba wydarzeń sportowych, które można obstawiać

Liderem wśród polskich bukmacherów jest Fortuna, STS i LVBet. Mimo, że różnice nie są aż tak wielkie to jednak ci trzej bukmacherzy oferują najwięcej wydarzeń do typowania.
Również jeżeli chodzi o zakłady live liderami są Fortuna i STS. Może się to wiązać z długim okresem przebywania tych firm na polskim rynku i co za tym idzie z doświadczeniem w działaniu. Na stronach tych bukmacherów znajdziemy kursy na mecze piłkarskie, w tym nawet na niskie ligi krajowe, mecze tenisa (w tym oprócz turniejów głównych również wiele challengerów), koszykówki (ligę NBA oraz rozgrywki europejskie), wyścigi konne, wyścigi psów, wyścigi samochodowe. Ponadto Fortuna oferuje także zakłady na e-sports, w tym Counter Strike, GO, League of Legends, DOTA 2. Zakłady na żywo są ponadto wzbogacone o możliwość oglądania transmisji live oraz bardzo szybko uaktualniane statystyki meczowe jak LiveScore.

lvbet

Z myślą o graczach

Staraliśmy się wyszukać u bukmacherów cech, które szczególnie wyróżniają ich na tle innych firm.
Naszą uwagę zwróciła Strefę typera w Fortunie, czyli swego rodzaju forum bukmacherskie na stronie tego serwisu, gdzie spotykają się typerzy grajacy właśnie w Fortunie. Możemy tutaj porozmawiać z innymi graczami, wymienić się typami. Co ciekawe w Strefie Typera prezentowane są również wygrane kupony w danym dniu, tygodniu lub miesiącu. Wzmaga to w pewnien sposób rywalizację pomiędzy graczami. Oprócz tego mamy tutaj dostęp do zapowiedzi i prognoz meczowych.

Bukmacherska aplikacja mobilna

Zakłady bukmacherskie w internecie możemy obstawiać w dwóch formach:

 • w wersji mobilnej strony
 • w aplikacji mobilnej

Mimo iż często oba te kanały są mylone, istnieje pomiędzy nimi duża różnica. Wersja mobilna to sposób w jaki wyświetlana jest strona bukmachera na urządzeniach mobilnych. Aplikacja z kolei to osobne oprogramowanie, które musi zostać pobrane i zainstalowane na urządzeniu.

Aplikacja mobilna Fortuny

Aplikacja nastarszej firmy bukmacherskiej na polskim rynku została stworzona z myślą o systemach Android i iOS. Obie wersje aplikacji są naprawdę świetnie dopracowane i nie sprawiają problemu podczas korzystania z nich.

Do najciekawszych funkcji tej aplikacji należą:

 • powiadomienia push – szybko przesyłane informacje o zakładach gracza, bonusach i zliżających się meczach
 • transmisje meczów na żywo tzw. Stream
 • Match tracker – animacje na żywo przedstawiające wydarzenia w meczu
 • statystyki i LiveScore – wiele opcji wykresów i tabel z danymi z wydarzeń sportowych
 • szybki zakład – mozliwość postawienia wcześniej przygotowanego zakładu, jeżeli sytuacja np. w meczu będzie do tego dogodna

Gracz znajdzie tutaj naprawdę wiele wydarzeń sportowych do obstawiania zarówno prelive jaki i live. Oferta zakładów w aplikacji mobilnej praktycznie nie różni się od tej ze strony internetowej Fortuny. Przewagą aplikacji jest jednak szybkość działania, a moment reakcji jest w świecie bukmacherskim niezwykle ważny.

Podsumowanie

Naszym zdaniem wyłonienie najlepszego, legalnego bukmachera w Polsce to zadanie bardzo trudne. Konkursencja wśród firm jest silna. Naszym zdaniem powinniśmy wybierać sprawdzone i od wielu lat cieszące się uznaniem firmy bukmacherskie takie jak Fortuna lub Totolotek. Zaufało im już naprawdę szerokie grono graczy, a zdobyte doświadczenie pozwoliło na stworzenie naprawdę dobrych produktów dla graczy.

fortuna
Najlepszy bukmacher
4.8 (96%) 5 votes

Udostępnij

Podobne wpisy

Fortuna 1 Liga. Strzel w 10-tkę! Fortuna 1 liga to coś więcej niż rozgrywki pełne piłkarskich emocji, sportowej rywalizacji, walecznych zawodników czy nieoczywistych rozstrzygnięć. To...
Happy Hours powraca u bukmachera – eFortuna Z okazji powrotu Ekstraklasy zakłady efortuna przygotowały dla Klientów specjalną promocję, dzięki której będą mogli się cieszyć wyższymi wygranymi. G...
Polscy Bukmacherzy Jeśli trafiłeś na tą stronę znaczy, że szukasz informacji o legalnych, polskich bukmacherach. Bardzo dobrze trafiłeś, na tej stronie a także na całym ...
Bonus na sporty wirtualne od LVbet Co to są sporty wirtualne? Zakłady sportowe to nie jedyne zakłady oferowane przez bukmachera internetowego LVbet. W jego ofercie znajdziemy także tzw...
Który legalny Bukmacher najlepszy na początek? Legalni bukmacherzy w Polsce W 2017 roku nastąpiła rewolucja na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy hazardow...

Bukmacherzy - Zakłady Bukmacherskie