Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.
Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

Polscy Bukmacherzy

Listopad 5, 2018
polscy-bukmacherzy


Jeśli trafiłeś na tą stronę znaczy, że szukasz informacji o legalnych, polskich bukmacherach. Bardzo dobrze trafiłeś, na tej stronie a także na całym naszym serwisie informujemy najszerzej tylko zawsze o legalnych zakładach bukmacherskich. Co to znaczy, że bukmacher jest Polski? Nie oznacza to, że jest to firma 100% z kapitałem polskim ale operująca na Polskim rynku zgodnie z prawem na podstawie licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Zastanawiasz się ile takich firm operuje na rynku, już całkiem sporo. Jeszcze rok temu przed wprowadzeniem nowej ustawy hazardowej bardzo dużą część rynku zajmowały podmioty zagraniczne, które nie płaciły w Polsce podatku a oferowały zakłady bukmacherskie. Po wprowadzeniu ustawy sytuacja ta powoli się zmienia, na listę stron blokowanych trafiają coraz to nowsze adresy dość skutecznie uniemożliwiają grę w zagranicznych serwisach. Polskie licencjonowane firm czyli potocznie polscy bukmacherzy natomiast poczuły wiatr w żagle i coraz lepiej poczynają sobie na rynku zakładów bukmacherskich.

Zgodnie z wpisem Ministerstwa Finansów, na dzień dzisiejszy 12 firm otrzymała licencje. Nie wszystkie jeszcze oferują zakłady sportowe czy dostęp do ich strony ale na pewno będzie to się zmieniać. Poniżej wszyscy polscy bukmacherzy:


fortuna-logowhite
totolotek-logowhite
pzbuk-logowhite
sts-logowhite
lvbet-logowhite
forbet-logowhite
milenium-logowhite
totalbet-logowhite
etoto-logowhite
betclic-logowhite
betfan-logowhite
ewinner-logowhite
Dwa ostatnie to nowe podmioty, dopiero co pojawiły się na liście na pozycjach 11 i 12

11. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) – zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.
12. Ewinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni przy ul. Legionów 126-128 (KRS 0000692778; NIP 5862321957; REGON 368141505)– zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017

 

Najciekawsze oferty powitalny u polskich bukmacherów to subiektywny przegląd tego co oferują firmy dla nowych graczy.

Fortuna:

Tutaj niezmiennie, za naszym kodem PREZENT zakład bez ryzyka aż do 120 PLN plus bonus powitalny 400 PLN. Bardzo ciekawa propozycja dla graczy którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi.

fortuna

Totolotek:

Z naszym kodem PREZENT, możecie otrzymać aż 1111 PLN bonus powitalny oraz 25 zł Freebet. Totolotek to uznana marka, po ostatniej zmianie wyglądu nie razi już jakby była to firma z poprzedniej epoki

totolotek

Forbet:

Także ciekawa propozycja, 1200 PLN bonus powitalny, co prawda rozbity na 3 bonusy od depozytu ale może warto rozważyć tą propozycję. Tym bardziej że z naszym kodem PREZENT otrzymasz nie 1200 a 1250 PLN !

forbet

PZBUK:

A to zupełnie nowy gracz na rynku, jeszcze trochę rzeczy do poprawki ale oferują zakład bez ryzyla 50 PLN gdzie wygrana od nie podlega obrotowi.

pzbuk

Legalne zakłady bukmacherskie – nowy pomysł FIFA rozbije bank?

Czy w kalendarzu piłkarskim jest miejsce na nowe rozgrywki, które w swojej ofercie będzie musiał zawrzeć każdy bukmacher prowadzący legalne zakłady bukmacherskie w Polsce? Według FIFA jak najbardziej i już w marcu w Miami na kolejnym kongresie tej organizacji mogą zapaść odpowiednie decyzje. Co więcej wiele wskazywało na to, że oficjalne potwierdzenie nowych turniejów zapadnie już w październiku. FIFA pod naciskiem ekspertów i swojej europejskiej odpowiedniczki zdecydowała o tym, żeby z ostatecznymi decyzjami wstrzymać się kilka miesięcy. Niewątpliwie dla firm, które organizuje legalne zakłady bukmacherskie nowy turnieje to większe szanse na ciekawe zakłady, bo kibice chętnie patrzą na nowe rozgrywki i dają im szansę. Czy przełoży się to jednak na dobry poziom sportowy?

Polscy bukmacherzy a KMŚ.

Ale po kolei. Na początku przypomnijmy co proponuje szef FIFA Gianni Infantino fanom piłki i i tym dla których legalne zakłady bukmacherskie w Polsce są ważnym dodatkiem dla sportowych emocji.

Główną zmianą jest wprowadzenie do terminarza piłkarskiego odświeżonej wersji Klubowych Mistrzostw Świata. W obecnej formule turniej organizowany jest co roku, ale nie nie generuje takich emocji jak początkowo sądzono. Również dla graczy legalnych zakładów bukmacherskich nie jest to najbardziej smakowity kąsek. Emocje w turnieju na którym mecze rozgrywają zdobywcy kontynentalnych wersji „Ligi Mistrzów” ogranicza się głównie do finału, gdzie niemal pewna jest obecność przedstawiciela z Europy i Ameryki Południowej (od czasu do czasu zastępowanego przez Azjatów). Faza ćwierćfinałowa (bez europejskiego przedstawiciela) niemal nikogo nie obchodzi, półfinały niewiele bardziej. Dysproporcja między poszczególnymi ekipami np. z Australii, Afryki a najlepszymi zespołami ze Starego Kontynentu jest zbyt duża. Kursy na  legalne zakłady bukmacherskie w Polsce na takie wydarzenia też nie są zachęcające go gry. Dla kibiców Realu, Barcelony czyli ostatnich triumfatorów wygrana w KMŚ jest również coraz mniej prestiżowa. Nawet wygrana z zespołem z Ameryki Południowej nie cieszy już tak bardzo. Przecież wszystkie kluby zza oceanu są penetrowane przez menedżerów i wysysane z każdego talentu. Dochodzi do tego, że dla europejskiej czołówki trudniej wygrać ze średniakiem w kraju niż z głośnym z nazwy rywalem z innego kontynentu, a co za tym idzie zawarty legalnie zakład bukmacherski może przynieść większy zysk. Kibice często denerwują się, że wyjazd na tydzień w grudniu do Azji czy na Bliski Wschód roztroi ich drużyny i może mieć fatalny wpływ na sytuację w lidze czy rozgrywkach pucharowych. Zniechęcenie kibiców przekłada się również na mniejsze zainteresowanie sponsorów. A tego FIFA nie może już przeżyć, bo nie od dziś wiadomo, że dla światowej organizacji najważniejszy jest zysk, ale też i jej prestiż. A to UEFA ze swoją Ligą Mistrzów co roku buduje swoją markę coraz mocniej. W świadomości fanów na szeroką skalę FIFA pojawia się tylko raz na cztery lata przy okazji Mistrzostw Świata. A to trochę za mało, by sponsorzy – w tym organizatorzy legalnych zakładów bukmacherskich – walili drzwiami i oknami. Przychody UEFA według szacunków są trzykrotnie większe niż „federacji matki”.

Jak zwiększyć zainteresowanie? Zorganizować więcej spotkań między najlepszymi, a to już według FIFA na pewno zaciekawi sponsorów w tym tych, którzy przeprowadzają legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. Nowe Klubowe Mistrzostwa Świata miałyby się odbywać raz na cztery lata (a jest nawet propozycja, że co roku!), a rywalizować ma w nim 24 zespoły w tym, aż 12 z Europy. Turniej trwałby 18 dni, a finaliści rozegraliby łącznie pięć spotkań. Kluby podzielone zostałyby na osiem grup trzy zespołowych. Do kolejnej fazy awansowaliby zwycięzcy grup. Wizja turnieju w którym Barcelona, Real, Manchester United, Manchester City, Juventus, Bayern, kilka innych europejskich potęg ze wsparciem kilku zespołów z Ameryki Południowej czy Północnej (MLS rośnie w siłę coraz bardziej) rywalizuje ze sobą jest kusząca dla wielu i to nie tylko fanów legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce. Kibice, głównie ci telewizyjni, którzy już przywykli do meczów rozgrywanych niemal codziennie, dostaliby kolejny bodziec do emocji i zawierania kolejnych legalnych zakładów bukmacherskich lub wydawania pieniędzy na produkty sponsorów. Co może na pierwszy rzut oka jest emocjonujące, dochodowe i ciekawe dla obstawiających legalne zakłady bukmacherskie, budzi jednak sprzeciw szczególnie europejskiej federacji, bo nie trzeba być filozofem, żeby widzieć, że nowy turniej ma być konkurencją głównie dla Ligi Mistrzów. Władze UEFA zaprotestowały, bo nie przeprowadzono z nimi szerokich konsultacji. Zwrócono uwagę, że taki turniej spowoduje konieczność przerwy w najlepszych ligach w europie, a terminarze i tak pękają w szwach. Do tego najlepsi zawodnicy dostali by kolejną dawkę spotkań bardzo prestiżowych w których nie byłoby mowy o grze na alibi. Organizmy mogą się po prostu zbuntować.

Co na to same kluby? Dyskretnie milczą, głośno nie protestują, wręcz puszczają oko, że większych problemów z nowym turniejem nie mają. Dla nich to także kolejne korzyści finansowe, a dla „dwunastki szczęśliwców” będzie to możliwość odskoczenia od reszty klubów. Za triumf w nowym formacie kluby mają dostać więcej niż za wygranie Ligi Mistrzów,a  nagrody pocieszenie nie będą marne, gdyż FIFA zapowiada oddanie klubom aż 75% przychodów  z rozgrywek. Do tego jeszcze bardziej umocnią się na azjatyckim rynku, gdzie ma być rozgrywany turniej, a gdzie legalne zakłady bukmacherskie cieszą się jeszcze większą popularnością niż w Europie. Korzyści finansowe sprawią, że będą mogli zatrudnić nie tylko lepszych piłkarzy, ale też upchnąć ich więcej w swoich kadrach. Tak aby sił starczyło na cały sezon.

Skąd FIFA chce czerpać pieniądze na ten turniej jeśli sama chce na nim zarobić? I tu pojawia się kolejna kontrowersja. W zamian za 49 % udziałów w turnieju aż 25 miliardów funtów za trzy kolejne turnieje, na stół kładzie japoński SoftBank, jeden z najpotężniejszych konglomeratów na świecie. Nie było w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że jednym z jego głównych udziałowców jest rząd Arabii Saudyjskiej. A jak doskonale wiemy Saudowie ostatnio nie mają „najlepszej prasy”. Terroryzm, wojna w Jemenie, łamanie prawa człowieka w tym głównie praw kobiet, czy ostatnio zabicie opozycyjnego dziennikarza na terenie placówki dyplomatycznej w innym kraju. To tylko najkrótsza lista zarzutów z ostatnich miesięcy. Ocieplanie wizerunku poprzez sport to bardzo częsty zabieg, a dla Saudów 25 miliardów funtów to „zaskórniaki”.

Obawa przed międzynarodowym skandalem i brak jednoznacznej odpowiedzi jaką rolę kontrowersyjny sponsor będzie pełnił w światowej piłce to główny powód wyhamowania działań przez Gianniego Infantino. Nie trzeba być jednak wróżką, że te kilka miesięcy do  marcowego kongresu w marcu 2019 roku w Miami poświęci jednak na jeszcze większy lobbing i piarowskie sztuczki, żeby jak najbardziej wybielić swojego partnera. Ciężko uwierzyć, że taka ogromna kasa zostanie tak po prostu odpuszczona przez FIFA, a pierwsza edycja nowych KMŚ w 2021 wydaje się więcej niż pewna.

Polecamy również:

Polscy bukmacherzy – Liga Narodów przykładem

Ale to nie jedyny nowy turniej, który może być ciekawym rozwiązaniem dla graczy zawierających legalne zakłady bukmacherskie. Wzorem dla FIFA znowu jest UEFA i jej Liga Narodów. Infantino chce zastąpić Puchar Konfederacji Pucharem Świata. Pierwszy turniej, który z reguły jest ostatnim sprawdzianem krajów, które organizują mistrzostwa świata podobnie jak obecna formuła KMŚ jest coraz mniej prestiżowa. FIFA chce, żeby europejski format  obejmował wszystkie sześć konfederacji z całego świata, a finał z ośmioma drużynami odbywał się w każdym roku nieparzystym. Tutaj pewnie pole do kompromisu może być większe, a UEFA przy odpowiedniej gratyfikacji finansowej, może tak zmienić swój twór, aby stał się eliminacjami do światowej wersji. Zastąpienie i ładniejsze opakowanie często nudnych meczów towarzyskich przynajmniej na początku będzie gratką dla legalnych zakładów bukmacherskich, bo przykład Europy pokazuje, że odświeżony format ma się dobrze.

 

Polscy Bukmacherzy
Oceń artykuł

Udostępnij

Podobne wpisy

Najlepszy bukmacher Polski rynek zakładów bukmacherskich ulega ciągłym i dynamicznym zmianom. Jak wiemy, aby legalnie funkcjonować na tym rynku, każda firma bukmacherska ...
Bonus na sporty wirtualne od LVbet Co to są sporty wirtualne? Zakłady sportowe to nie jedyne zakłady oferowane przez bukmachera internetowego LVbet. W jego ofercie znajdziemy także tzw...
Który legalny Bukmacher najlepszy na początek? Legalni bukmacherzy w Polsce W 2017 roku nastąpiła rewolucja na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy hazardow...
Najpopularniejsze metody płatności legalnych bukma... Każdy, kto rozpoczyna przygodę z zakładami brukarskimi, musi zmierzyć się z kwestią wpłacania depozytu i późniejszego wypłacania ewentualnej wygranej....
Handicap u bukmacherów internetowych w Polsce Wśród wszystkich typów zakładów bukmacherskich jest jeden, który w szczególny sposób przyciąga uwagę, a jego nazwa funkcjonuje nawet w ogólnym języku ...

Bukmacherzy - Zakłady Bukmacherskie