Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.
Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi.

ranking-bukmacherow

Ranking bukmacherów 2018

Ranking Top 5 polskich bukmacherów

ranking-fortuna1
ranking-sts2
ranking-forbet3
ranking-lvbet4
ranking-totolotek5

Tworząc ranking polskich, legalnych zakładów bukmacherskich starannie przyjrzeliśmy się ofercie każdego z nich. Zwracaliśmy uwagę na wiele parametrów, nie kierując się jedynie tym na co zwyczajowo zwracają uwagę niedoświadczeni gracze czyli wysokością bonusa powitalnego. Jako cel postawiliśmy sobie przekazanie potencjalnym graczom zainteresowanym rozpoczęciem gry w zakładach bukmacherskich rzeczowych informacji, które nierzadko bukmacherzy z różnych powodów starają się ukryć, zapisać „małą czcionką” w regulaminach. Ponieważ nie reprezentujemy interesu poszczególnego bukmachera możemy być obiektywni w naszych ocenach i recenzjach. Z oczywistych powodów poszczególnie firmy bukmacherskie działają w swoim interesie stąd na głównej stornie nie ma informacji o wysokim wymogu co do obrotu, czy wyższym niż u innych polskich bukmacherów minimalnym akceptowalnym kursie zaliczanym do obrotu. Prawdopodobnie nasz ranking jest pierwszym tam kompleksowym przyjrzeniem się regulaminom polskich, legalnych firm bukmacherskich działającym w Internecie. Każdy ranking jest w pewnym stopniu subiektywnym rankingiem, dlatego, aby maksymalnie zobiektywizować wyniki ustalając ranking kierowaliśmy się kilkoma, kluczowymi mierzalnymi parametrami, takimi jak wymogi co do obrotu, minimalny akceptowalny kurs czy liczba dni, które gracze mają na wypełnienie warunków regulaminowych.

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła Fortuna, pod względem udziału rynkowego jest to drugi bukmacher na polskim rynku, ale jak to często bywa z powodu tego, że jest drugi musi się starać nieco bardziej niż lider czyli STS. Według nas właśnie ta dwójka bukmacherów czyli Fortuna i STS zdecydowanie wyprzedza pozostałych konkurentów na polskim rynku bukmacherskim. Nie przypadkiem są to liderzy rynkowi w Polsce. 

Ranking bukmacherów wymogi obrotowe

Ranking bukmacherów wymóg co do obrotu
1 miejsceSTS3x depozyt
2 miejsceFortuna4x depozyt
3 miejsceLvbet4x depozyt
4 miejsceMilenium4x depozyt
5 miejsceForbet1xdepozyt celem odblokowania bonusa, 4x aby wypłacić bonus
6 miejsceTotolotek3x (depozyt + bonus)
7 miejsceTotalbetobrót depozytem (dwoma kuponami) potem 6x bonus
8 miejsceEtoto4x (depozyt + bonus)

 

W dzisiejszym opracowaniu przygotujemy ranking bukmacherów. W naszym zestawieniu oceniamy tylko i wyłącznie polskich, legalnych licencjonowanych bukmacherów. Należy to bardzo wyraźnie podkreślić w naszym rankingu bukmacherskim nie są brane pod uwagę podmioty, które nie posiadają stosownego zezwolenia polskiego Ministerstwa Finansów. Celem stworzenia rankingu jest przekrojowe poinformowanie graczy o elementach na które warto zwrócić uwagę, a które niektórzy bukmacherzy starają się nieco ukryć, chwaląc się jedynie samą kwotą bonusa powitalnego.

Zaczynamy od rankingu cząstkowego gdzie bierzemy pod uwagę wymóg co do obrotu, celowo nie zaczynam od wysokości kwot bonusa powitalnego, bo te choć najbardziej przyciągają uwagę graczy nie powinny być jedynym parametrem branym pod uwagę. Nie twierdzimy naturalnie, że wysokość bonusa nie jest istotnym elementem, ale nie powinna być jedyną rzeczą na którą gracze zwracają uwagę.

Wysokość, czy też wielokrotność obrotu jest ważna z oczywistych powodów. Bukmacherzy żyją z marży bukmacherskiej, najczęściej zawiera się ona w przedziale 6-11%. Czym wyższe wymogi obrotowe oraz wyższa marża bukmachera tym niższa szansa na wypłatę części bonusa czyli skonwertowanie środków bonusowych na depozytowe. Jak widzimy w powyższym zestawieniu wymagania polskich legalnych bukmacherów co do obrotu bonusem powitalnym są bardzo różne od 3x u lidera polskiego rynku czyli bukmachera STS do 8x depozyt w Etoto. W większości przypadków bonus powitalny równy jest kwocie depozytu, czyli gracz otrzymuje 100% bonusa od zdeponowanych środków dlatego w tym przypadku można operować zamiennie 3x depozyt czy też 3x bonus. Na drugim miejscu w naszym rankingu pod względem tego parametru umieściliśmy bukmachera Fortunę ze względu na fakt iż pakiet bonusa powitalnego u tego bukmachera składa się ze standardowego bonusa związanego z pierwszym depozytem plus dodatkowo gracz ma szansę skorzystać z 120 złotowego zakładu bez ryzyka. W tym celu należy wpisać kod PREZENT.

Gracze powinni także zwrócić baczną uwagę jakiego rodzaju zakłady nie są wliczane do obrotu, często to oferty typu Hit Dnia, czy inne charakteryzujące się lepszymi kursami. Praktycznie zawsze wypłaty zrealizowane dzięki funkcjonalności Cash Out nie są wliczane do obrotu. Podobnie zakłady wnoszone na Sportach Wirtualnych, czy zakłady systemowe. Jest to jeden z tych powodów dla których zawsze rekomendujemy przeczytanie regulaminu bukmachera. Czytanie regulaminu oszczędza w przyszłości nieprzyjemnych niespodzianek. 

fortuna

Ranking polskich bukmacherów minimalny akceptowalny kurs

Ranking bukmacherów minimalny akceptowalny kurs
1 miejsceFortuna1.90
2 miejsceSTS1.91
3 miejsceMilenium2.0
4 miejsceForbet2.0 dla 1x depozytem, 1.3 dla każdego 3 zdarzeń dla 4x bonusem
5 miejsceTotolotek2.00
6 miejsceTotalbet2.00
7 miejsceLvbet2.5 dla bonusa, 2.00 dla depozytu
 8 miejsceEtoto2.20, dla zakładów wielokrotnych 1.2 dla pojedynczego zdarzenia

Zobacz również: Który z legalnych bukmacherów ma lepszą ofertę NA ŻYWO

Drugim kryterium, które wzięliśmy pod lupę tworząc ranking licencjonowanych bukmacherów w naszym kraju nadal nie jest to wysokość bonusa powitalnego, który oferują bukmacherzy, ale minimalny akceptowalny przez nich kurs zaliczany do obrotu. Dlaczego to tak ważne? To dość proste czym wyższy wymagany minimalny kurs zaliczany do wymogów co do obrotu tym mniejsza statystycznie szansa, że nasz kupon okaże się wygrany. Bukmacher wymusza na gracza obstawiania bardziej ryzykownych zdarzeń. Należy pamiętać o tym, że różnica między kursem 1.90, a 2.20 to ponad 15%. Naprawdę sporo w ujęcie procentowym. W rankingu pod względem akceptowalnego minimalnego kursu pierwsze miejsce w tym zestawieniu rankingowym zajmuje bukmacher Fortuna, który do wymogów obrotowych akceptuje już kurs 1.90, widać wyraźnie, że dwójka liderów polskiego rynku bukmacherskiego czyli STS i Fortuna akceptują bardzo podobny kurs odpowiednio 1.91 i 1.90. Mniejsi gracze stawiają bardziej na marketing, typu twarze ambasadorów i liczą, że tzw. „Janusze bukmacherki” nie doczytają należycie zapisów regulaminowych. Naturalnie nie twierdzimy, że kurs 2.20 jest zły, jest to po prostu znacząco wyższy minimalny wymagany kurs niż 1.90. Omawiając minimalny wymagany kurs należy jeszcze zwrócić uwagę, czy bukmacher wymusza na nas granie zakładu wielokrotnego, czyli akumulowanego. Bardzo często przed graczami stawiany jest wymóg nie tylko wniesienia zakładu po kursie nie niższym niż X, ale także zawarcia minimalnej liczby zdarzeń na kuponie, często jest to wymóg zawarcia nie mniej niż trzech zdarzeń na jednym kuponie. W związku z tym single oraz duble, czyli sytuacje, kiedy na kuponie zawieramy jedno lub dwa zdarzenia nie są zaliczane do wymogów co do obrotu. Dodatkowo często polscy bukmacherzy wymagają, aby kurs pojedynczego zdarzenia był nie niższy niż, przykładowo 1.2, zatem minimalny wymóg dotyczy w niektórych sytuacjach nie tylko łącznego kursu kuponu, ale także liczby zdarzeń, a nawet minimalnego kursu pojedynczego zdarzenia. Właśnie dlatego tak ważne jest dokładnie czytanie zapisów regulaminowych. Są one odmienne u różnych bukmacherów, dodatkowo zdarza się, iż bukmacherzy zmieniają zapisy regulaminowe. W przypadku, kiedy wymogi co do obrotu są dokładnie takie same wzięliśmy pod uwagę kryterium wymogu co do obrotu oraz jakości produktu zakładów bukmacherskich, aby ustalić kolejność w rankingu bukmacherów pod względem tego parametru.

Licencjonowane zakłady bukmacherskie ranking bonus powitalny

Ranking  wysokość bonusa powitalnego bukmacherzy
1 miejsceLvbet1500 złotych, rozbite na dwa depozyty 1000 złotych plus 500 złotych
2 miejsceForbet1250 złotych, rozbite na trzy depozyty
3 miejsceTotolotek1111 złotych
4 miejsceMilenium760 złotych
5 miejsceFortuna520 złotych, 400 bonus powitalny plus 120 zakład bez ryzyka
6 miejsceSTS500 złotych
7 miejsceTotalbet500 złotych
8 miejsceEtoto500 złotych

 

W przeciwieństwo do wielu innych serwisów, które zamiast dostarczać rzeczowych informacji starają się jedynie „naganiać” graczy do bukmachera staramy się informować o wysokości bonusa powitalnego u legalnych polskich bukmacherów odpowiednio rozkładając akcenty. Czy to oznacza, że uznajemy wysokość bonusa powitalnego za mało istotny parametr? Naturalnie, że nie jednak stawiamy sobie za cel dostarczanie graczom rzetelnych informacji. Recenzowanie ofert bukmacherskich w taki sposób, żeby gracz mógł dokonać świadomego wyboru. Z oczywistych powodów poszczególny bukmacher będzie zachwalał swoją ofertę, podkreślał jej zalety, a nie wady to leży w jego interesie. My ponieważ nie reprezentujemy interesów danego bukmachera możemy być obiektywni i w rzeczowy sposób informować o danej ofercie. Naturalnie kwota, wysokość bonusa powitalnego jest ważna dlatego właśnie ten ranking szereguje od najwyższego do najniższego kwotowo bonusa powitalnego dostępnego u licencjonowanych bukmacherów w Polsce. Naszym zdaniem świadomy gracz powinien przede wszystkim zwracać uwagę na wymóg obrotu, minimalny kurs zaliczany oraz inne zapisy regulaminowe zamiast tylko i wyłącznie przy wyborze oferty powitalnej u bukmachera kierować się wysokością bonusu. Na polskim rynku przybywa bukmacherów w związku z tym w najlepsze trwa licytacja na wysokości bonusów powitalnych, to ważny parametr, ale naszym zdaniem nie najważniejszy. Przy wysokich wymogach co do obrotu gracz ma zdecydowanie mniejsze szanse na wypłatę choćby części bonusa niż przy kwoto niższej ofercie bonusowej, ale bardziej przychylnych graczowi wymogów obrotowych. W niektórych przypadkach, powitalny pakiet bonusowy składa się z trzech depozytów, tak jest w Forbet, należy wówczas zwrócić uwagę, że tylko w przypadku pierwszego depozytu bonus równy jest 100% depozytu, w przypadku drugiego depozytu jest to 75% wpłaty, w przypadku trzeciego już tylko 50%. Naturalnie są to gorsze warunki niż 100% od pierwszej wpłaty. U lidera w tym rankingu cząstkowym, czyli bukmachera Lvbet pakiet powitalny składa się z dwóch bonusów, 1000 PLN i 500 PLN za drugi depozyt. Jeszcze raz chcielibyśmy podkreślić, że podajemy wysokości bonusów w celach informacyjnych, zawsze zachęcamy do dokładnego zapoznania się z regulaminem zakładów bukmacherskich. Przypominamy także iż dzięki uznaniu przez legalnych bukmacherów naszego serwisu za dostarczającego wiarygodnych i rzeczowych informacji wpisanie kodu PREZENT podczas procesu rejestracji upoważnia do otrzymania wyższego pakietu powitalnego niż standardowa oferta powitalna u polskich bukmacherów. Oferty te zostały zaakceptowane przez kierownictwo polskich firm bukmacherskich, są uznane i w pełni wiarygodne.

totolotek

Zestawienie rankingowe jakość produktu oraz bukmacherska oferta

Ranking  jakość produktu bukmachera i oferta bukmachera
1 miejsceSTS
2 miejsceFortuna
3 miejsceForbet
4 miejsceLvbet
5 miejsceTotolotek
6 miejsceEtoto
7 miejsceMilenium
8 miejsceTotalbet

 

Siłą rzeczy to najbardziej subiektywny parametr. Każdy ma nieco inne przyzwyczajenia i preferencje. Jednak naszym zdaniem uśredniając przeciętny użytkownik STS i Etoto doceni lepszą jakość produktu u lidera rynku czyli zakładów bukmacherskich STS niż w Etoto. Nowi gracze na rynku bukmacherskim tacy jak Etoto czy najnowszy bukmacher Totalbet odstają często na polu dostępności aplikacji mobilnej, zakładamy, że przyszłości bukmacherzy Ci wzbogacą swoją ofertę o aplikacje mobilne, ale na ten moment ich nie posiadają. Dla użytkownika środowiska mobile nieco niższa jakość produktu strony www Totolotka nie będzie jakimkolwiek problemem., gdyż korzysta z aplikacji mobilnej. Jednak naszym zdaniem obiektywnie Totolotek pod względem jakości strony internetowej odstaje od Fortuny czy STS. Oceniając szerokość czy głębokość oferty bukmacherskiej chcieliśmy porównać także kursy bukmacherskie, ale u zdecydowanej większości licencjonowanych bukmacherów kształtują się one, znaczy marża bukmacherska na podobnym poziomie. Ważniejszym elementem od samej marży w polskich realiach są wszelkie ewentualne zwolnienia podatkowe, od obowiązującego w Polsce 12% podatku obrotowego od zakładów wzajemnych. Liderami w naszym rankingowych zestawieniu dotyczącym jakości produktu oraz szerokości oferty jest dwójka liderów polskiego rynku bukmacherskiego pod względem udziału rynkowego czyli STS i Fortuna, nieco niższą pozycję niż udział rynkowy ze względu na jakość strony www zajmuje Totolotek. Oprócz nowych bukmacherów, którzy zapewne wkrótce poprawią swój produkt czy to poprzez dodanie aplikacji mobilnej, czy wzbogacenie oferty o sporty wirtualne od stawki dość mocno odstaje jedynie bukmacher Milenium. Myśleliśmy także o przygotowanie rankingu w oparciu o wiarygodność poszczególnych bukmacherów biorąc pod uwagę przykładowo wysokość kapitału zakładowego, czy obecność danego bukmachera na giełdzie, co wiąże się z koniecznością regularnego raportowania i generalnie bardzo wysokim poziomem transparentności. Mimo tego, że kapitały zakładowego polskich bukmacherów wahają się począwszy od wymaganego minimalnego progu 2 milionów w Totalbet czy LVBet poprzez 8 milionów kapitału zakładowego Etoto, aż do ponad 14 milionów w Totolotku uznaliśmy, że w związku z tym iż wszyscy legalni bukmacherzy podlegają starannej kontroli polskiego Ministerstwa Finansów (pod groźbą odebrania licencji) ich poziom wiarygodności mimo różnych poziomów kapitału zakładowego jest naprawdę bardzo zbliżony.

Zestawienie ranking kryterium liczby dni na wykonanie obrotu

Ranking bukmacherów liczba dni wykonanie obrotu
1 miejsceTotolotek180
2 miejsceSTS120
3 miejsceFortuna60
4 miejsceMilenium60
5 miejsceTotalbet60
6 miejsceEtoto60
7 miejsceLvbet30
8 miejsceForbet30

Ostatnim kryterium cząstkowym w naszym rankingu, któremu postanowiliśmy się dokładniej przyjrzeć jest parametr liczby dni potrzebnych na wykonanie wymaganego obrotu. W tym przypadku dla gracza korzystniejsza jest sytuacja w której na spełnienie wymaganego regulaminem obrotu przyznawany jest jak najdłuższy okres czasu. Jak zaprezentowaliśmy powyżej u niektórych bukmacherów jest to zaledwie jeden miesiąc czyli 30 dni, w innych nawet pół roku. To wbrew pozorom ważny parametr, gdyż gracz nie musi się spieszyć i ma możliwość spokojnego doboru lig czy dyscyplin które chce obstawiać. W tym rankingowym zestawieniu zdecydowanym liderem jest bukmacher Totolotek przez zakładami bukmacherskimi STS. Omawiając liczbę dni na wykonanie obrotu warto też wspomnieć o maksymalnym dziennym limicie kwoty zaliczanej do wymaganego obrotu, w Fortunie i Milenium wyznaczono maksymalny poziom na 10% oznacza to, że po przekroczeniu tego poziomu obrót danego dnia nie będzie zaliczany. Znaczenie ma tutaj data rozliczenia, a wniesienia kuponu.

forbet

Ważne informacje:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bukmacher
https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen
http://www.sport.pl/pilka/1,64946,21598541,rzad-postawil-na-polskich-bukmacherow.html

Ranking bukmacherów w Polsce
5 (100%) 5 votes

Podobne wpisy

Legalni bukmacherzy, rynek bukmacherski jesień 201... Legalny bukmacher opis sytuacji na rynku bukmacherskim jesień 2018 Jesienią 2018 roku właściwie nikt z graczy zainteresowanych tematem zakładów bukma...
Bonus na sporty wirtualne od LVbet Co to są sporty wirtualne? Zakłady sportowe to nie jedyne zakłady oferowane przez bukmachera internetowego LVbet. W jego ofercie znajdziemy także tzw...
Manchaster UTD vs Juventus w ofercie LVBet zakładó... Manchaster United podejmować będzie na Old Trafford inną potęgę europejskiej piłki – Juventus Turyn LVBet zakłady bukmacherskie Jose Mourinho a więc ...
Zakłady bukmacherskie przez internet Zakłady bukmacherskie przez internet – od czego zacząć? Wybieramy legalnego bukmachera. Oczywiście sprawa wydaje się bardzo prosta. Najpierw musim...
Zakłady PZBUK PZBuk wystartował. W drugim tygodniu października wystartował kolejny legalny bukmacher na polskim rynku. W skrócie bukmacher PZBuk od polskie zakład...
Bukmacherzy - Zakłady Bukmacherskie