Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Ranking polskich bukmacherów to zestawienie legalnych firm, które oferują zakłady bukmacherskie. Na jego ostateczny kształt wpływa ocena graczy, nasza recenzja oraz opinie ekspertów. Który bukmacher online jest najlepszy? Sprawdź ranking znajdujący się poniżej.

Ranking najlepszych bukmacherów

BukmacherBonusOdbierz bonus
Fortuna2720 PLNGRAJ
STS1549 PLNGRAJ
Fuksiarz500 PLNGRAJ
Superbet584 PLNGRAJ
forBET2370 PLNGRAJ
eWinner610 PLNGRAJ
TOTALbet5050 PLNGRAJ
PZBuk520 PLNGRAJ
LV Bet3353 PLNGRAJ
Noblebet2055 PLNGRAJ
BETFAN600 PLNGRAJ
Totolotek804 PLNGRAJ
Etoto1500 PLNGRAJ
BetX7777 PLNGRAJ

Ranking najlepszych bukmacherów pozwala graczom łatwo ocenić oferty bukmacherskie i pomaga zdecydować, u którego z nich powinno się rozpocząć grę. Nowy typer na pewno chciałby wiedzieć w jakim miejscu powinien założyć konto, żeby być zadowolonym z gry, otrzymać najwyższej jakości usługi i załapać się na ciekawe bonusy. Dzięki naszemu doświadczeniu, ocenom graczy oraz opiniom ekspertów udało się stworzyć kompletny ranking polskich bukmacherów. W 2021 roku z łatwością wybierzecie najlepszego bukmachera dla siebie.

legalni bukmacherzy w polsce

Nowi bukmacherzy w Polsce

Liczba bukmacherów w naszym kraju nie jest stała. Co chwilę się zmienia, a za przykład może posłużyć chociażby rok 2020. Z rynku wycofał się najpierw bukmacher Milenium, który ze względu na pandemię koronawirusa zawiesił swoją działalność. To jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych buków, więc tym bardziej była to kiepska informacja dla branży. Jednak z drugiej strony pojawiły się nowe firmy, takie jak BetX czy Fuksiarz. Zwłaszcza ta druga rozpoczęciem swojej działalności wywołała niemałe zamieszanie w społeczności bukmacherskiej. Zwiększenie konkurencji na rynku dobrze wpływa na oferty bukmacherów i korzystają na tym gracze. Im większy wybór, tym bardziej bukmacherzy muszą się postarać o uwagę klienta. Ten ranking ma pomóc graczom wybrać najlepszego buka, ale też pokazać różnorodność ofert w branży.

Znajdziecie tu najważniejsze informacje, które pomogą wam zorientować się w sytuacji rynkowej. Atrakcyjne promocje, bonusy powitalne czy sprzyjające warunki obrotowe, to tylko niektóre kryteria, które oceniliśmy. W celu dostarczenia jak najbardziej wiarygodnej oceny przewertowaliśmy wszystkie oferty bukmacherskie od deski do deski. Przeczytaj o składowych naszej oceny, a następnie zapoznaj się z dossier każdego bukmachera, który aktywnie uczestniczy w tworzeniu rynku zakładów. Na tej stronie znajdziesz właściwie wszystko, co powinien zawierać kompleksowy ranking najlepszych bukmacherów. Jako że w obecnych czasach wszystkie usługi przenoszą się do Internetu, my również skupiliśmy się na działaniach online. Punkty stacjonarne wciąż pozostają atrakcyjną alternatywą dla części graczy, ale jednak ogromna większość wybiera grę poprzez sieć. Jest to znacznie szybszy i zdecydowanie wygodniejszy system obstawiania zakładów bukmacherskich.

Ranking bukmacherów online w Polsce

Tworząc ranking bukmacherów online w Polsce, musieliśmy starannie przyjrzeć się ofercie każdego z nich. Zwracaliśmy uwagę na wiele parametrów, nie kierując się jedynie tym na co zwyczajowo patrzą niedoświadczeni, początkujący gracze – czyli wysokością bonusu powitalnego. Za cel postawiliśmy sobie przekazanie potencjalnym graczom zainteresowanym rozpoczęciem gry w zakładach bukmacherskich rzeczowych informacji, które nierzadko bukmacherzy z różnych powodów starają się ukryć, zapisać „małą czcionką” w regulaminach. Ponieważ nie reprezentujemy interesu poszczególnego bukmachera możemy być obiektywni w naszych ocenach i recenzjach.

Z oczywistych powodów poszczególne firmy bukmacherskie działają w swoim interesie (i nie należy mieć tego za złe, jest to w pełni zrozumiałe, że celem bukmachera jest maksymalizacja zysku), stąd na głównej stronie nie ma informacji o wysokim wymogu co do obrotu, czy wyższym niż u innych polskich bukmacherów minimalnym akceptowalnym kursie zaliczanym do obrotu. Żaden z bukmacherów nie podkreśla, że u niego wymogi co do obrotu są wysokie, albo okres na obrócenie bonusu bardzo krótki. To nie są informacje, które umieszczane są na błyszczących i przyciągających wzrok banerach. Niemniej właśnie te zapisy są często kluczowe.

Prawdopodobnie nasz ranking jest pierwszym tak kompleksowym przyjrzeniem się regulaminom polskich, legalnych firm bukmacherskich działającym w Internecie. Każde tego typu zestawienie, uszeregowanie jest w pewnym stopniu subiektywnym rankingiem. Aby maksymalnie zobiektywizować wyniki ustalając nasze uszeregowanie kierowaliśmy się kilkoma, kluczowymi parametrami, takimi jak:

 • wymogi co do obrotu,
 • minimalny akceptowalny kurs
 • liczba dni, które gracze mają na wypełnienie warunków regulaminowych.

Tak, aby w podejściu do tworzenia rankingu bukmacherskie było jak najmniej subiektywizmu, zdefiniowaliśmy sobie kilka szczegółowych kryteriów. Poniżej wypisaliżmy je wszysktkie i krótko scharakteryzowaliśmy.

Co najlepiej stawić w singlach, a co w AKO
Co najlepiej stawić w singlach, a co w AKO

Ranking bukmacherów – co oceniliśmy?

Ten ranking bukmacherów został stworzony dzięki uprzejmości zaangażowanych graczy, najlepszych ekspertów oraz nas – pasjonatów zakładów bukmacherskich. Nasi współpracownicy nieustannie sprawdzają rynek zakładów i zdają sprawozdania ze swoich testów. Codziennie patrzą czy nie pojawiły się nowe usprawnienia na stronach i badają możliwości tychże bukmacherów. Ważne jest to, aby monitorować zarówno zachowania tych doświadczonych buków, którzy już od lat oferują zakłady, ale też tych, którzy dopiero co pojawili się w branży. Nowi operatorzy często mają pewne nowinki, które mają ich odróżnić od konkurencji i zachęcić typerów do założenia tam konta. W rankingu bukmacherów oceniliśmy pakiety powitalne, promocje dla graczy, aplikacje mobilne, oferty zakładów przedmeczowych oraz na żywo, obsługę klienta, sposoby płatności, kursy zdarzeń i transmisje na żywo. Poniżej znajdziecie szczegółowe zasady oceny każdej kategorii. Wyszczególnieni zostali również bukmacherzy, którzy najlepiej i najgorzej prezentują się pod danym względem.

Wielu graczy zastanawia się czym różnią się od siebie poszczególni bukmacherzy. W końcu każdy z nich wystawia ofertę na te same zdarzenia i na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma znaczenia, gdzie będziemy obstawiać nasze zakłady. Jednak wcale to tak nie wygląda. Różne są bonusy oraz promocje. Bukmacherzy starają się też regularnymi ofertami przyciągać zainteresowanie graczy. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego buka dla siebie. W końcu jeśli obstawiamy tylko jeden sport, nie będzie nam potrzebny operator, który szczyci się największą liczbą dyscyplin na rynku. Poza tym firmy bukmacherskie lubią się przechwalać bonusami na start. Często uwagę typerów ma przykuć wysoka kwota, jednak gdy przychodzi do zagłębienia się w wymagania obrotowe i szczegóły bonusu, nie jest już tak kolorowo. Zanim więc przejdziemy do opisu każdego bukmachera, przeanalizujmy wszystkie kryteria, które powinni spełniać ci najlepsi.

Bonus powitalny

Najważniejszym czynnikiem, który często decyduje o tym, czy gracz zechce założyć nowe konto u bukmachera jest bonus powitalny. Czasem jest to cały pakiet, bo w końcu każdy z buków chce mieć u siebie jak najwięcej graczy. Od czego zależy czy dana oferta powitalna jest dobra? Znaczenie ma tutaj kilka elementów. Liczba bonusów, ich wysokość, warunki obrotowe oraz okazja do skorzystania z kodu promocyjnego. Istotny jest również rodzaj bonusu. Najbardziej pożądany jest zakład bez ryzyka, który pozwala na zwrot środków po przegranym zakładzie. Gracze lubią też otrzymywać freebety, czyli darmowe zakłady, w których nie muszą wykorzystywać własnych środków. Najczęściej przyznawanym bonusem na start jest jednak bonus od depozytu. Zależy on od wysokości pierwszej wpłaty dokonanej przez gracza, ponieważ bukmacher dokłada mu drugie tyle, aby miał więcej pieniędzy na obstawianie.

Najwyższą ocenę w rankingu otrzymali ci bukmacherzy, którzy oferują najwięcej bonusów. Najlepszymi przykładami takich buków są Fortuna i STS. Do tego działają tam kody promocyjne, które mogą zwiększyć te bonusy. Poza dwoma gigantami trzeba wyróżnić również Superbet, który poszedł podobną ścieżką i również ma całkiem przyzwoite warunki obrotu. Z drugiej strony widzimy takich bukmacherów jak Betclic czy Totolotek, którzy mają bardzo trudne warunki obrotowe. Jeśli chodzi o wysokość bonusu na start, to tutaj wyróżnić się chciał BetX, czyli jeden z nowszych podmiotów na rynku. Wysokość bonusu wynosi aż 7777 złotych, jednak za samą kwotą niewiele stoi. Warunki wypłaty również są tu trudne do zrealizowania. Wysokie wartości pakietów powitalnych są obecne także w LV Bet oraz TOTALbet. Najmniej swoim klientom ma do zaproponowania Etoto. 

Ogólnie rzecz biorąc nasz ranking bukmacherów online skupia się przede wszystkim na bonusach powitalnych. Ma on w końcu pomóc nowym graczom wybrać odpowiedniego bukmachera dla siebie, a bonusy powitalne stanowią dla nich najistotniejszą część. Typerzy są bardzo zainteresowani tym, co mogą zyskać na obstawianiu u danego bukmachera. Ranking który stworzyliśmy jest doskonałą okazją do porównania ze sobą wszystkich dostępnych ofert. Część z nich może wyglądać zachęcająco na pozór, jednak kiedy zagłębimy się w szczegóły, nie do końca tak musi być. Oczywiście należy wziąć pod uwagę również inne czynniki, o których piszemy poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z każdym bukmacherem.

Grafika przedstawia znajomych ściskających sobie dłoń. Symbolizuje to możliwość zaproszenia znajomego do gry u bukmachera.

Oferta zakładów

Oferta zakładów bukmacherskich to pierwsze, co rzuca nam się w oczy po zalogowaniu się na stronę bukmachera. Już na pierwszy rzut oka powinna robić wrażenie, jednak jak tu się wyróżnić spośród konkurencji, skoro wiadomo że głównym planie powinny się znaleźć najważniejsze zdarzenia. Cóż, okazuje się, że nie wszyscy wzięli sobie to do serca. Ważne jest również to, żeby dana oferta była szeroka – czyli posiadała wiele dyscyplin i lig do obstawiania, a także głęboka tzn. bukmacher proponuje mnóstwo zdarzeń związanych z jednym meczem. Oczywiście im większy wybór, tym większa szansa na to, że gracze odnajdą ciekawe i interesujące ich zakłady. Z drugiej strony znaczna większość typerów ogranicza się do najprostszych rodzajów zakładów, takich jak zwycięstwo w meczu czy liczba goli. Ocena poszczególnych ofert bukmacherów nie przyszła nam łatwo, jednak staraliśmy się skrupulatnie przeglądać wszystkie możliwe rodzaje typów.

Istotna jest również atrakcyjność proponowanych zdarzeń. Co z tego że bukmacher chwali się największą liczbą oferowanych zdarzeń, jeśli dotyczą one 3. ligi argentyńskiej. Już lepiej kiedy w ofercie znajdziemy mniej popularne dyscypliny, ale z ciekawymi zdarzeniami do obstawienia. Bardzo ważną funkcją w zakładach jest cashout, dlatego jeśli bukmacher ma ją w swojej ofercie, stanowi to ogromną wartość dodaną. Same zdarzenia, które znajdziemy na stronie bukmacherskiej czy też w aplikacji, możemy podzielić na następujące kategorie:

 • przedmeczowe
 • na żywo
 • e-sporty
 • wirtuale
 • gry karciane
 • zakłady specjalne

Nie ulega wątpliwości, że dobry bukmacher posiada u siebie zdarzenia z każdej z wymienionych wyżej kategorii. Ci którzy zaniedbali któryś z tych działów, zostali ocenieni niżej od konkurencji. Z teguły dyscyplin dostępnych w obstawianiu przedmeczowym jest około 20-30. Większość z nich się powtarza, ale niektórzy operatorzy odpuszczają mniej popularne sporty, bo i tak mało kto je obstawia. W przypadku zakładów na żywo, dyscyplin powinno być około kilkunastu. 

Esport jest już bardzo popularny nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Zakłady na gaming są coraz częściej obstawiane, więc bukmacherzy którzy dbają o ten segment swojej oferty otrzymują kolejne punkty do rankingu. Ważne jest tutaj czy bukmacher posiada osobną zakładkę na zdarzenia esportowe oraz dedykowane promocje pod zakłady na sporty elektroniczne. Tutaj z pewnością możemy wyróżnić takich bukmacherów jak STS czy TOTALbet, którzy rzeczywiście zadbali o swoje esportowe oferty. Następnym szczegółem, na który musieliśmy zwrócić uwagę są zakłady specjalne i zdarzenia spoza sportu.

Chodzi tu o urozmaicone zakłady sportowe i ofertę na politykę, rozrywkę i tym podobne. Na czoło wysuwa się tutaj Fortuna i STS. Z całą pewnością znajdziecie tam ciekawe zdarzenia, które zdecydujecie się obstawić dopiero po tym, jak o nich usłyszycie. Są to najwyższej punktowani bukmacherzy w tej kategorii. Dziesiątki dyscyplin od najpopularniejszych do tych zupełnie niszowych. Do tego nie zlekceważono wagi esportu, ani sportów wirtualnych. Oba podgatunki zakładów zyskują na popularności, więc oferty muszą być odpowiednio przygotowane.

oferty-bukmacherskie

Kursy bukmacherskie

Najważniejszy element zakładów, czyli kursy bukmacherskie. Bez nich nie byłoby tej branży i są one wręcz jej symbolem. To kursy wskazują nam prawdopodobieństwo zajścia jakiegoś zdarzenia i decydują o wysokości ewentualnej wygranej. Dzięki nim widać wyraźnie, kto według ekspertów jest faworytem, a kto startuje z niższej pozycji. Oczywiście wiele zależy też od marży bukmacherskiej, ponieważ firmy oferujące zakłady przede wszystkim chcą zarabiać. im wyższą marżę nałoży bukmacher na dany zakład, tym niższy będzie jego kurs. W efekcie gracz zarobi mniej niż jak miałoby to miejsce w przypadku niższych marży. Nic dziwnego, że gracze chcą grać u bukmacherów, oferujących jak najwyższe kursy. To jeden z ważniejszych wyznaczników, które ma na uwadze ranking bukmacherów w Polsce. Oceniając kursy, należy brać też pod uwagę oferty gry bez podatku, ponieważ pozwalają one na wyższe wygrane. Wbrew pozorom ma to olbrzymi wpływ na proponowaną wygraną.

Jasne, że w różnych dyscyplinach, a nawet odmiennych ligach w tym samym sporcie możemy napotkać różne marże. Czynników jest tutaj wiele, więc my skupiamy się przede wszystkim na efekcie końcowym. Wiadomo również, że jeden buk będzie mieć lepsze kursy na tenis, a inny na hokej. To zupełnie normalne, a konkurencja jest na tyle duża, że nie da się być we wszystkim najlepszym. Chcąc sprawiedliwie ocenić bukmacherów należało uwzględnić ich kursy w topowych ligach piłkarskich oraz najpopularniejszych obstawianych sportach. Chodziło tu przede wszystkim o turnieje wielkoszlemowe w tenisie, NHL oraz NBA. Według naszych wyliczeń najlepiej na tym polu wypadają Fortuna, TOTALbet oraz forBET. Jeżeli zależy Ci na kursach, koniecznie załóż konto u któregoś z tych bukmacherów.

Zakłady na żywo

Zakłady na żywo są jednym z najistotniejszych działów w zakładach bukmacherskich. Ranking bukmacherów kładzie spory nacisk na ten akurat aspekt działalności operatorów. Niektórzy gracze typują wyłącznie na żywo, więc oferta live musi być dobrze dopracowana. W naszym kraju posiadanie osobnej zakładki, która umożliwia obstawianie na żywo jest obowiązkiem. Być może różnice nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, ale dla wprawionego gracza na pewno zauważalne. Według naszych wyliczeń na tym polu STS wygląda nieznacznie lepiej niż jego konkurenci. Podczas oceniania zakładów na żywo, istotna była liczba dostępnych dyscyplin, szerokość rynków zdarzeń i płynność wnoszenia zakładów. 

zakłady_na_żywo

Promocje dla stałych graczy

Zachęcenie graczy do skorzystania ze swoich usług to jedno, ale utrzymanie ich zainteresowania regularnym obstawianiem jest o wiele trudniejsze. Jak to zrobić, żeby bez pomocy początkowych bonusów gracze ciągle grali w zakładach bukmacherskich? Tu pojawiają się promocje dla stałych graczy. Ranking bukmacherów bierze pod uwagę także promocje, które są oferowane czasowo lub regularnie. To do graczy należy wtedy decyzja czy chcą z nich skorzystać, ale na pewno są one w stanie urozmaicić naszą grę. Na czym polegają takie promocje? Rodzaje są różne. Od likwidacji marży na konkretne wydarzenia, przez boost kursu całkowitego za umieszczenie wielu zdarzeń na kuponie, a na grze bez podatku kończąc. Bukmacherzy są nam skłonni zaoferować wiele, dopóki im się to opłaca i gracze chętniej zasiadają do zakładów. Praktycznie każdy buk musi mieć promocje w swojej ofercie. Bez tego trudno byłoby rywalizować na rynku z konkurentami.

Metody płatności

Metody płatności prezentują się dość podobnie i działają z reguły na tej samej zasadzie. Jednak nie wszyscy gracze dokonują wpłat i wypłat w ten sam sposób, dlatego tak ważny jest szeroki wachlarz możliwości w tej kwestii. Bukmacherzy mają u siebie co najmniej jedną z opcji szybkich płatności. Chodzi tu o:

 • PayU
 • Dotpay
 • Przelewy24
 • Blik

Do wyboru są również klasyczne transakcje kartą lub paysafecard, czyli karty które można zakupić fizycznie w sklepie. U większych buków, prowadzących lokale naziemne, możemy dokonywać wpłat w punkcie. Jednak w obecnych czasach znacznie popularniejsze są płatności online, które przebiegają błyskawicznie.

Różnice mogą być widoczne przy wypłatach wygranych. U najlepszych z rankingu bukmacherów mamy pewność, że pieniądze trafią na nasze konto w maksymalnie kilkanaście minut od zlecenia wypłaty. Grunt to, żeby bukmacher zapewniał wiele możliwości transakcji finansowych. Istotny jest także brak prowizji od operacji płatniczych, ale obecnie jest to raczej powszechne w ofertach bukmacherów. Pod tym względem najlepiej wyglądają tacy bukmacherzy jak Fortuna, LV Bet oraz STS. Tam znajdziecie również portfele elektroniczne, Neteller itd. Warto rozpatrzeć ich możliwości przed założeniem konta.

Aplikacja mobilna

W obecnych czasach punkt obowiązkowy przy obstawianiu zakładów bukmacherskich. Aplikacja mobilna ułatwia poruszanie się w świecie bukmacherki i sprawne kontrolowanie swoich typów. Cóż, przynajmniej z założenia. Wciąż nie każdy bukmacher potrafi stworzyć wygodną apkę, która będzie dobrą wizytówką danego operatora. Smartfony i tablety to dziś chleb powszedni, więc dobre oprogramowanie na Android i iOS powinno być niczym obligo dla bukmacherów. Najważniejszy jest tutaj dostęp do wszystkich funkcji i płynne działanie aplikacji. Grunt to w prosty sposób dokonać płatności i obstawiać zakłady. Szybkie poruszanie się po apce zdecydowanie w tym pomaga. Dostęp do urozmaiceń takich jak statystyki czy match tracker są ważne, ale nie aż tak istotne jak powyższe.

Aplikacja mobilna najbardziej przydaje się przy obstawianiu na żywo, kiedy chcemy mieć możliwość wniesienia zakładu pod ręką. Ułatwienie stanowią takie opcje, jak natychmiastowe powiadomienia oraz możliwość szybkiego logowania odciskiem palca. Zdecydowanie najlepsze aplikacje mobilne posiadają Fortuna i STS. Na drugim końcu w tej kategorii uplasowali się BetX oraz TOTALbet, którzy jak najszybciej powinni dopracować swoje wersje aplikacji.

fuksiarz-oferta

Obsługa klienta

Dla nowych graczy dział obsługi klienta może się okazać bardzo przydatny. Pomoc konsultantów często jest potrzebna, a nawet doświadczeni gracze mają niekiedy problem ze zrozumieniem regulaminu promocji czy bonusu bukmachera. Wpływ na ostateczną ocenę do rankingu bukmacherów miały takie czynniki jak łatwość kontaktu z działem obsługi, jakość udzielanych odpowiedzi, szybkość reakcji i godziny, w których konsultanci są dostępni. Pod tym względem najlepiej wypadł LV Bet, gdzie dział obsługi pracuje całą dobę i wywiązuje się znakomicie ze swoich zadań. Do tego czas oczekiwania na połączenie był skrócony do minimum. Na przeciwnym biegunie znaleźli się tacy bukmacherzy jak BetX i Betclic. W tym pierwszym mamy do czynienia z krótkim czasem pracy. W drugim trudno w ogóle odszukać sposób, w jaki można się skontaktować z obsługą klienta.

Transmisje meczów live

W celu rozwoju oferowanych przez bukmacherów usług pojawiła się możliwość oglądania transmisji meczów na żywo. Nie jest obecne u wszyskich operatorów, więc stanowi ciekawą wartość dodaną, jeżeli dany bukmacher zdecydował się na wprowadzenie transmisji. Posiadanie abonamentów telewizyjnych stało się na tyle wymagające, że oglądanie spotkań w witrynach bukmacherskich czy też poprzez aplikacje jest coraz popularniejsze. Ranking bukmacherów musi uwzględniać posiadanie tej funkcji w swojej ofercie. Nie jest ona powszechnie uwzględniana,  a graczom bardzo zależy na dodatkowych możliwościach. Poza tym możliwość oglądania spotkań, które obstawia się na żywo zdecydowanie ułatwia zadanie typerom. Oczywiście najlepiej, gdy transmitowane mecze są wysokiej jakości i można je obejrzeć w trybie pełnoekranowym na każdym rodzaju urządzenia.

Bukmacherzy mają w tym swój interes. Pozwalają oglądać interesujące spotkania w zamian za dokonanie rejestracji. Kiedy już posiadasz konto u danego buka, powinieneś postawić kupon w ciągu ostatnich 24 godzin lub mieć dostępne środki do gry na saldzie depozytowym. Dla graczy, którzy i tak regularnie obstawiają są to banalne wymagania. Ci którzy sporadycznie skłaniają się ku zakładom, również mogą łatwo spełnić warunki. To wszystko zostało zawarte i nasz ranking bukmacherów uwzględnia każdy w tych podpunktów. Bez problemu będziecie mogli wywnioskować kto oferuje transmisje na żywo. Aktualnie są to:

 • STS
 • Fortuna
 • TOTALbet
 • PZBuk
 • LV Bet
 • Betclic
 • Superbet

Jeśli interesujące Cię spotkanie jest transmitowane na kanale, do którego nie posiadasz dostępu lub nigdzie go nie pokazują, TV bukmacherów stanowi ciekawy zamiennik. Co prawda nie uświadczymy tam póki co polskiego komentarza, ani studia w przerwie meczu, ale i tak spokojnie można zobaczyć to, co najważniejsze czyli sam mecz. 

Ranking legalnych bukmacherów

Nasz ranking składa się wyłącznie z legalnych bukmacherów. W tym rankingu oceniamy tylko i wyłącznie polskich, licencjonowanych bukmacherów. Należy to bardzo wyraźnie podkreślić w rankingu bukmacherów nie są brane pod uwagę podmioty, które nie posiadają stosownego zezwolenia polskiego Ministerstwa Finansów. Z każdym rankingiem można się zgadzać lub nie, natomiast kwestia legalności danego podmiotu na rynku jest w naszym odczuciu absolutnym priorytetem. Celem stworzenia rankingu jest jak najlepsze poinformowanie graczy o elementach, na które warto zwrócić uwagę, a które niektórzy bukmacherzy starają się nieco ukryć, chwaląc się głównie kwotą bonusu powitalnego.

Pierwsze miejsce w naszym rankingu bukmacherów zajęła Fortuna, pod względem udziału rynkowego jest to drugi bukmacher na polskim rynku, ale jak to często bywa z powodu tego, że jest drugi musi się starać nieco bardziej niż lider czyli STS. Dane płynące z rynku pokazują, że Fortuna zbliża się do STSu szczególnie pod względem szybko rosnącego udziału w bukmacherskim rynku internetowym. Według nas właśnie ta dwójka bukmacherów czyli Fortuna i STS zdecydowanie wyprzedza pozostałych konkurentów na polskim rynku bukmacherskim. Nie przypadkiem są to liderzy rynkowi w Polsce.

Ustawa hazardowa w Polsce

W polskiej branży bukmacherskiej najważniejszym dokumentem jest ustawa hazardowa. Zmiana władzy w Polsce wpłynęła na wszystkie branże usługowe i bukmacherka nie była pod żadnym pozorem wyjątkiem. Wszystko zostało wprowadzone stopniowo, więc można się było przygotować do nowej rzeczywistości. Każdy związany choćby w najmniejszym stopniu mógł odczuć różnice. Rząd zaprojektował nowelizację ustawy hazardowej, która miała ukrócić działalność nielegalnych podmiotów na terenie Polski i zmusić bukmacherów do odprowadzania podatków w naszym kraju. Celem był zysk dla państwa oraz poniekąd zniechęcenie ludzi do obstawiania zakładów.

Projekt został przegłosowany i nowa ustawa weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku. Od tamtej pory część bukmacherów zdecydowała się wycofać z polskiego rynku. Część z nich (np. Betclic) wróciła po pewnym czasie, ale bardziej znani operatorzy na stałe odpuścili oferowanie swoich usług polskim graczom. Jest to ściśle powiązane z karami, które zaczęły obowiązywać w świetle polskiego prawa. Zarówno gracze, jak i bukmacherzy są zobligowani do jego przestrzegania, w przeciwnym razie mogą ich spotkać surowe konsekwencje.

ustawa-hazardowa

Kilka miesięcy później w życie weszły kolejne obostrzenia. W Polsce mogły już działać tylko strony internetowe legalnych bukmacherów. Wszystkie nielegalne witryny zostały zablokowane przez dostawców Internetu. Żeby móc wykryć wszystkie te, które powinny mieć wyłączony dostęp wystarczy zajrzeć w krajowy rejestr domen zakazanych. Tam znajdziemy wszystkie strony, które nie mogą funkcjonować zgodnie z prawem. Co za tym idzie, gracze nie mogą na nich zawierać zakładów bukmacherskich. Poza powyższymi nowościami zmieniła się również sama gra u bukmacherów. Rząd chciał, aby od każdego zawartego zakładu bukmacherzy odprowadzali podatek. Ustalono go na poziomie 12%, co po dziś dzień jest kontrowersyjną kwestią w kręgach typerów.

Bukmacherzy przenieśli jednak odpowiedzialność na graczy. Mianowicie stawka wniesionego zakładu zostaje automatycznie pomniejszona o podatek, więc tak naprawdę to gracze pokrywają wszystkie koszty. Oprócz tego ustawa wprowadziła zasadę dodatkowego opodatkowania wysokich wygranych. Jeśli masz szansę wygrać ponad 2280 złotych za swój zakład, musisz się liczyć z tym, że 10% z niej zostanie Ci zabrane. Ustawa hazardowa w Polsce wiąże się z kilkoma pozytywami, ale też ze sporymi wadami. Być może w niedługim czasie ponownie rządzący rozważą tę kwestię, jednak na ten moment większych zmian nie przewidujemy.

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce

Najlepsi bukmacherzy online są w Polsce wybierani przez graczy i ekspertów. To ich decyzją powstał ranking i wygląda on w taki, a nie inny sposób. Poniżej znajdują się opisy poszczególnych bukmacherów, którzy działają obecnie na polskim rynku. Zostali oni ocenieni na podstawie wyżej wymienionych kategorii i wymieniliśmy ich mocne, jak i słabe strony. Taka szczegółowa analiza pozwoli nowym graczom na podjęcie decyzji odnośnie tego, u którego bukmachera chcieliby zacząć obstawiać. Łatwiej dzięki temu porównać i dokonać samodzielnego wyboru. Zapraszamy do lektury.

STS

Jako jednego z liderów polskiej bukmacherki uznaje się zawsze STS. To obecnie największy i najbogatszy bukmacher w Polsce. Doświadczenie połączone z innowacyjnością dają zdumiewające efekty. Począwszy od bonusu na start, przez ciekawą ofertę kursową i regularne promocje, aż po najwygodniejszą aplikację mobilną. Pakiet powitalny w STS to trzy różne bonusy. Pierwszy to 100% od wpłaty do 1200 złotych, drugim jest freebet 25 złotych i po trzecie zakład bez ryzyka nawet do 234 złotych! Do tego dochodzą profity za polecenie bukmachera znajomym, na czym obie strony korzystają.

Nie bez przyczyny STS jest uznawany za najlepszego bukmachera przez wielu graczy i ekspertów. Działa zarówno online, jak i w punktach stacjonarnych. Na potwierdzenie dominacji branży bukmacherskiej wystarczy przytoczyć fakt o ok. 50% udziałów w polskim rynku. Bukmacher STS jest oficjalnym partnerem i sponsorem wielu drużyn i rozgrywek. Przede wszystkim współpracuje z licznymi klubami Ekstraklasy i wspiera również reprezentację Polski. Angażuje się w wiele dyscyplin, żeby jeszcze poszerzać swoje wpływy i zwiększać popularność.

sts-oferta

Na pewno należy wyróżnić aplikację mobilną STS-u, która została bardzo dobrze dopracowana i trudno się do czegokolwiek przyczepić. Całodobowa pomoc online, dużo metod płatności, bogata oferta zakładów, Betgames (czyli gry karciane), sporty wirtualne i wiele innych. Zalet tego bukmachera nie sposób wymienić jednym tchem. Nie wolno zapominać o możliwości oglądania transmisji na żywo z wydarzeń sportowych. Skoro jest tyle pozytywów, to czy natkniemy się na wady?

Słabym punktem może być to, że nie mamy możliwości łączenia na jednym kuponie zakładów live z tymi przedmeczowymi. Z drugiej strony rozległa oferta zakładów daje nam dostęp do obstawienia tak naprawdę czegokolwiek tylko zechcemy. Nieźle wygląda zakładka z e-sportem, która na fanach gier elektronicznych może zrobić niemałe wrażenie. Jeśli interesują Cię atrakcyjne kursy, znakomita oferta powitalna i częste promocje, a przy tym zależy Ci na wygodnej aplikacji mobilnej, to STS jest bukmacherem dla Ciebie. Zarejestruj się już dziś i zacznij obstawiać w największym polskim buku.

Fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna bez wątpienia należą do ścisłego topu, jeśli chodzi o polską branżę hazardową. Na początku trzeba zaznaczyć, że Fortuna była pionierem w naszym kraju, jeśli chodzi o obstawianie online. Przez lata zbudowała sobie bardzo mocną markę na rynku i dziś zbiera tego owoce. Liczne umowy sponsorskie i wspieranie polskiego sportu zdecydowanie przemawia na korzyść Fortuny. Pierwsze na myśl przychodzą oczywiście Legia Warszawa, gdzie bukmacher widnieje jako sponsor główny na koszulkach drużyny, a także Fortuna 1. liga, gdzie bukmacher jest sponsorem tytularnym rozgrywek. Podobnie jest z rozgrywkami Pucharu Polski, a spoza piłkarskiego środowiska Fortuna nawiązała również współpracę z KSW. Sztuki walki chętnie są obstawiane przez graczy, więc bukmacher musi zaistnieć w ich świadomości.

fortuna-oferta

Fortuna zadbała o nowoczesne podejście do obstawiania. W tym celu musiała usprawnić funkcjonowanie swojej aplikacji mobilnej. Posiada ona ciekawe opcje, jak możliwość zalogowania odciskiem palca lub wykrywaniem twarzy. Poza tym gracze mają dostęp do powiadomień push na telefon i mogą korzystać z bazy danych statystycznych. Ważną innowacją są transmisje na żywo, które obejrzymy zarówno w aplikacji, jak i w wersji przeglądarkowej. Typerzy mogą swobodnie oglądać m.in. mecze piłki nożnej, tenisa, koszykówki czy też hokeja. Na pochwałę zasługuje oferta kursowa, wiele dyscyplin i zdarzeń do obstawiania, punkty Fortuna Klub Plus, czyli interesujący program lojalnościowy, a także rozbudowany pakiet powitalny. Wysoki bonus od depozytu (do 2000 złotych), zakład bez ryzyka (maks. 210 złotych) oraz freebet (20 złotych) na zachętę. Łącznie daje to aż 2230 złotych, co może przekonać niejednego gracza do założenia konta w Fortunie.

Rejestracja u bukmachera Fortuna trwa zaledwie kilka minut i mamy do dyspozycji założenie konta tymczasowego. Procedura jest bardzo prosta, więc nawet początkujący gracze nie mają z nią żadnego problemu. Po zarejestrowaniu się otrzymujemy dostęp do regularnych promocji i przede wszystkim do regularnej gry bez podatku. To spore udogodnienie, a czasowa promka o nazwie Happy Hours stała się stałym elementem oferty bukmachera. Warto zwrócić uwagę na zakłady live, które są równie dobrze dopracowane, co zakłady przedmeczowe. Za minus można uznać to, że jednych z drugimi nie wolno nam łączyć na jednym kuponie. Fortuna często aktualizuje swoją aplikację, aby użytkownicy byli w pełni zadowoleni i mogli się cieszyć usługami najwyższej jakości. Ten bukmacher z pewnością jest uważany przez wielu graczy i ekspertów za lidera w rankingu.

Fuksiarz

Najnowszy podmiot na polskim rynku bukmacherskim, który ma szansę nieźle namieszać. Oficjalną licencję Ministerstwa Finansów Fuksiarz otrzymał w grudniu 2020 roku. Błyskawicznie więc wszedł do internetu ze swoją ofertą, ponieważ już w marcu 2021 mogliśmy obstawiać pierwsze zakłady i rejestrować konta. Po raz pierwszy głośniej zrobiło się o Fuksiarzu wraz z początkiem kwietnia, kiedy bukmacher przedstawił swojego ambasadora – Krzysztofa Stanowskiego. Wielu pomyślało, że to primaaprilisowy żart, jednak minęło kilka dni, a Fuksiarz ciągle funkcjonował. Oprócz nietypowego wejścia do branży, proponuje również nietypowe bonusy i promocje. Na start możemy liczyć na cashback 50% do nawet 500 PLN. Poza tym cashback jest znakiem firmowym Fuksiarza, ponieważ posiada on ofertę o nazwie “cashback bez końca”. Po każdej porażce otrzymujemy zwrot części środków. Furorę zrobiła zaś opcja “Early Payout”, która pozwala na wygranie zakładu już przy dwubramkowym prowadzeniu jednej z drużyn w dowolnym momencie meczu. Wielu graczom taka możliwość się bardzo spodobała.

fuksiarz-oferta

Fuksiarz ma ciekawy plan i od pierwszego dnia konsekwentnie go wdraża. Od razu się wyróżnił z grona konkurentów i zwrócił na siebie uwagę. Nie ma wątpliwości, że to spore przedsięwzięcie, które ma szanse zawojować polski rynek. Przy kolejnych oryginalnych pomysłach i tak prowadzonym biznesie, należy się spodziewać szybkiego przebicia do czołówki rankingu polskich bukmacherów. Firma posiada w całości polski kapitał, a barwy Fuksiarza mają kojarzyć się z flagą narodową. Za ten projekt odpowiadają ludzie, posiadający wielkie doświadczenie w branży zakładów bukmacherskich, co pozwala na uniknięcie błędów nowicjuszy i wyważoną, aczkolwiek skuteczną kampanię. Z zaciekawieniem będziemy się przyglądać kolejnym poczynaniom Fuksiarza w tej branży. Początek był imponujący, jednak teraz trzeba potwierdzić swoje wielkie aspiracje.

Betclic

Betclic robi drugie podejście do zawojowania polskiego rynku bukmacherskiego. Pierwszy raz był jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej i wtedy miał bardzo dobrą pozycję. Nic dziwnego, że po wprowadzeniu nowych przepisów Betclic postanowił uzyskać wymaganą licencję i powrócić do Polski. Nawiązał współpracę z Piastem Gliwice oraz Polskim Związkiem Siatkówki. Dzięki wyłączności na zakłady podczas gal Fame MMA dodatkowo zyskał na popularności. Według ekspertów Betclic wyróżnia się ofertą na najpopularniejsze ligi piłkarskie. Ciekawe kursy, a do tego bardzo wygodna aplikacja mobilna pozwalają na przyciągnięcie kolejnych graczy.

Ważna jest również możliwość transmitowania spotkań na żywo w Betclic TV. Nowi gracze mogą skusić się na bonus powitalny w formie cashbacku. Bukmacher Betclic proponuje aż 550 złotych, jednak wiąże się to z dramatycznie wysokimi warunkami obrotu. Wymagane jest 8 obrotów kuponami z kursem 2,00. Jeśli chodzi o wady to możliwość uzyskania pomocy w dziale obsługi klienta i gorsze niż u konkurencji metody płatności. Poza tym do regularnej gry zdecydowanie bukmacher godny polecenia, który nie żałuje swoim graczom opcji cashoutu.

Totolotek

Totolotek jest bukmacherem, który działa najdłużej na polskim rynku zakładów wzajemnych. Doskonały przykład tego jak doświadczenie wcale nie musi iść w parze z osiągnięciami. Totolotek posiada mocną markę i dzięki swojej zbudowanej pozycji powinien zaliczać się do ścisłego top 3 bukmacherów w kraju. Tymczasem coraz więcej nowych podmiotów z łatwością wyprzedza tego buka. Przede wszystkim jest to wina strony i aplikacji mobilnej, które jeśli chodzi o funkcjonalność, to stoją na podobnym poziomie, czyli kiepskim.

Nie ma co się oszukiwać, layout i design wymagają gruntownej przebudowy, bo jeśli ktoś zaczyna dopiero swoją przygodę z obstawianiem i trafi w pierwszej kolejności na Totolotka, może się szybko zrazić do zakładów. Z pozytywów na pewno możemy wymienić bonusy powitalne. 500 złotych bonusu od pierwszego depozytu, freebet o wartości 25 PLN oraz bonus za pobranie aplikacji w wysokości 49 zł. Warto zwrócić też uwagę na regularne promocje Totolotka, czyli Bonus King Size i program lojalnościowy Bet Club. 

BETFAN

Zakłady bukmacherskie BETFAN swoją działalność w polskiej branży rozpoczęły w 2019 roku. Rozwój przebiega całkiem sprawnie i bukmacher zdążył już wyrobić sobie rozpoznawalną markę. Funkcję prezesa pełni Piotr Sienkiewicz, a siedziba firmy mieści się w Warszawie. Choć BETFAN działa stosunkowo od niedawna, już ma udziały na poziomie 3% rynku. Dogonił już więc znacznie bardziej doświadczonych operatorów, którzy istnieją znacznie dłużej niż on. To pokazuje, że od samego powstania bukmacher BETFAN funkcjonuje jak należy. Oferta przypadła graczom do gustu, a rozpoznawalny ambasador w postaci Mariusza Pudzianowskiego przyciągnął wielu klientów. Wpływ na to miał również ciekawy bonus powitalny, ale również możliwość regularnej gry bez podatku.

Ciekawą alternatywę stanowi również sekcja zakładów poza sportowych. Operator przyłożył dużą wagę do zakładów na rozrywkę i tym podobnych, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencji i łatwiej mu o zyskanie większej popularności. Do tego dochodzi możliwość stworzenia własnej propozycji zakładu. Opcja MyBET to ciekawe urozmaicenie obstawiania i na pewno bardziej kreatywni gracze chętnie z niego skorzystają. Warto wspomnieć o zakładach na gry karciane. Mamy do dyspozycji typowania rozgrywki w pokera, blackjacka, a nawet w wojnę. Na wysokim poziomie stoją również sporty wirtualne. Początkującym graczom zaś przyda się specjalnie skonstruowany słowniczek pojęć bukmacherskich. Plusem mogą być również częste promocje dla stałych graczy i oryginalne oferty czasowe.

Ze słabych stron na pewno należy wymienić brak transmisji na żywo, czym może się już pochwalić kilku większych bukmacherów. Nie ma również rozbudowanego panelu z metodami płatności, co może stanowić utrudnienie dla części graczy. Sekcja dla VIP-ów przeznaczona jest wyłącznie dla typerów stawiających wysokie kwoty. Reszta graczy nie ma szans załapać się na dodatkowe udogodnienia. Pakiet powitalny jest za to dobrze przemyślany. Na start gracze mogą liczyć na zakład bez ryzyka do 600 złotych. Dotyczy to pierwszego zakładu, ponieważ przy drugim depozycie czeka nas bonus do 1000 PLN od wpłaty.

BETFAN posiada sporo zdarzeń i dyscyplin w swojej ofercie, a kursy wyglądają na zadowalające. Do naszej dyscpozycji jest też oczywiście aplikacja mobilna, która działa zarówno na Androidach, jak i urządzeniach z iOS. Mocno zaangażowano się również w esport, który dynamicznie się rozwija i prędko nie przestanie. Warto śledzić poczynania firmy BETFAN na polskim rynku. Może nam jeszcze wiele zaoferować w najbliższym czasie.

forBET

Mówi się, że bukmacher forBET należy już do ścisłego topu rankingu bukmacherów i obecnie plasuje się na 3. miejscu. Posiada ciekawe pomysły i zauważalnie angażuje się w promocje polskiego sportu, co stanowi nie lada pozytyw. Doszły do tego częste reklamy w spotach telewizyjnych, więc mamy powody myśleć, że forBET-owi dobrze się wiedzie. Współpraca z Arką Gdynia, ŁKS-em, Rakowem Częstochowa i takimi organizacjami jak x-kom.AGO, Polski Związek Tenisa, a także wspieranie reprezentacji w amp futbolu pokazują ambicje tego bukmachera. Jednak to głównie zalety stricte bukmacherskie sprawiają, że forBET ma tak wysokie notowania.

Przede wszystkim niskie marże, które pozwalają nam na grę po wysokich kursach. Głównie forBET skupia się na piłce nożnej i esporcie, w którym widzi przyszłość również dla zakładów bukmacherskich. Jako nowoczesny bukmacher przyłożył się również do oferty sportów wirtualnych i zakładów na gry karciane. Pod względem samej oferty naprawdę ciężko jest się do czegoś przyczepić. Minusem mogą być metody płatnicze, które wyglądają nieco bardziej ubogo niż u największych rywali. Znacznie poważniejszą wadę stanowi brak możliwości dokonania szybkiej rejestracji. Przejdźmy jednak do oferty powitalnej forBET. Pakiet jest tutaj bardzo ciekawy. Bonus od depozytu do 2200 złotych, do tego zakład bez ryzyka o wartości 120 złotych i na koniec jeszcze freebet 50 PLN. Wrażenie robią też regularne promocje, a zwłaszcza flagowa oferta pt. “Maxi Zysk”. To ona pozwala graczom na znacznie wyższe wygrane.

Ciekawie wygląda również możliwość zaproponowania swojego autorskiego zakładu. Konsultanci forBET prześlą pomysł do działu analiz i możemy obstawić stworzony przez siebie zakład. Na plus oceniamy także szczegółowe statystyki i możliwosć stworzenia szybkiego kuponu. Wystarczy przy tym określić stawkę, wygraną i okres wybranych zdarzeń. Kupon błyskawicznie tworzony jest przez komputerowy algorytm, który miał spełniać warunki wybrane przez gracza. Ze względu na wszystkie pozytywy, które wymieniliśmy, forBET jest stanowczo godnym polecenia bukmacherem.

eWinner

Bukmacher eWinner na polski rynek wszedł jesienią 2019 roku, jednak na poważnie zaczął się angażować wraz z początkiem kolejnego roku. Znakiem oddzielającym te dwa okresy było namówienie Marcina Gortata do roli ambasadora marki. Rozpoznawalna twarz poskutkowała zwiększeniem popularności samego bukmachera, a do tego doszły umowy z zespołami i rozgrywkami żużlowymi. Dziś eWinner należy do grona najlepszych bukmacherów ze względu na ciekawy pakiet powitalny oraz licznie oferowane zakłady. Na start możemy liczyć najpierw na zakład bez ryzyka do 155 PLN, a przy drugim depozycie bonus od wpłaty do 500 złotych.

ewinner-oferta

Do tego dochodzą również regularne promocje i oferty freebetów, które na pewno mogą się graczom podobać. Zainteresować może opcja “Custom Bet”, czyli możliwość stworzenia własnego zakładu. Wystarczy złożyć propozycję do działu obsługi, a bukmacher w krótkim czasie może umieścić ją w swojej ofercie. Funkcjonalna i łatwa w użyciu aplikacja mobilna także robi tutaj swoje. Jedyne nad czym powinien się skupić, jeśli chodzi o poprawę, to zaproponować graczom więcej metod płatności. Poza tym oferta eWinnera wygląda bardzo dobrze i zachęcamy do skorzystania z niej.

PZBuk

Ciekawym bukmacherem jest PZBuk, który jest idealnym przykładem tego, jak wyciągać wnioski z własnych błędów. Początkowo był to buk, który już od pierwszego wejścia na stronę odstraszał. Miało być oryginalnie i staromodnie, a wyszło karykaturalnie i brzydko. Witryna przeszła jednak niezły lifting i dziś prezentuje się o niebo lepiej. Do tego doszła aplikacja mobilna, której funkcjonalność stoi na bardzo wysokim poziomie. PZBuk to skrót od Polskie Zakłady Bukmacherskie. Kapitał pochodzi jednak ze Szwecji, ponieważ grupa jest częścią skandynawskiej spółki z branży hazardowej – Cherry AB.

Jeśli chodzi o ofertę na najpopularniejsze sporty, to PZBuk mocno przyłożył się do koszykówki. Dowodem tego mogą być chociażby regularne transmisje z meczów NBA. Fani kosza z pewnością do obstawiania powinni wybrać tego bukmachera. Na start mogą otrzymać tam aż 500 złotych zakładu bez ryzyka, a więc jedną z ciekawszych tego typu ofert na rynku. Poza klasycznymi dyscyplinami, ważny element stanowi tu również e-sport. Do wyboru mamy tutaj CS:GO, Call of Duty, Dota 2, Starcrafta i wiele innych.

Poza zakładami uwagę może przyciągnąć program lojalnościowy, który polega na zdobywaniu dodatkowych punktów. Następnie gracz może je wymienić na specjalne bonusy, darmowe zakłady i tym podobne. Typerzy, którzy będą regularnie obstawiać w PZBuku, mogą liczyć na regularne profity z tym związane. Jeśli chodzi o wspieranie polskiego sportu, to PZBuk od tej strony dba o reprezentantów Polski w hokeju i koszykówce. Zarówno ligi kobiet i mężczyzn w kosza nawiązały już współpracę z bukmacherem, podobnie zresztą Polska Liga Hokeja. Największą zaletą będzie prawdopodobnie możliwość oglądania na żywo meczów NBA bezpośrednio w aplikacji i na stronie w trybie pełnoekranowym. Żeby nie było tak różowo, to PZBuk kuleje pod względem ograniczonej obsługi klienta. Pracownicy co prawda są kompetentni, ale chodzi tu o ich godziny pracy i dostępność. Poza tym jest to naprawdę przyjemny bukmacher do obstawiania zakładów i regularnej gry.

TOTALbet

Wejście bukmachera TOTALbet do polskiej branży zakładów bukmacherskich datuje się na rok 2018. Początki oczywiście bywają trudne, ale po pewnym czasie udało się wybić ponad przeciętność. Teraz TOTALbet jest szanowany przez wielu graczy, którzy regularnie korzystają z jego usług. Rozwój zaowocował podpisaniem umowy z Wartą Poznań, a także licznymi organizacjami w innych dyscyplinach sportowych. Przykładem może być siatkarska Verva Warszawa, ale również przedsięwzięcia związane z lekką atletyką i sztukami walki. TOTALbet posiada wiele promocji, dzięki którym gracze mogą zgarnąć ciekawe profity.

Furorę robi jednak oferta regularnej gry bez podatku, która pozwala na wyższe wygrane, a typerzy chętnie z niej korzystają. Wrażenie ciekawej oferty na start sprawia też bonus powitalny TOTALbet. Pierwsze wpłaty mogą nam zagwarantować nawet dodatkowe 5000 złotych. Oprócz tego możemy liczyć także na darmowe zakłady w kwocie 50 PLN. Sama oferta bukmacherska spełnia wszystkie wymogi graczy, jest bogata i zawiera wysokie kursy. Jedyną aczkolwiek poważną wadą tego bukmachera jest aplikacja mobilna, która niekiedy utrudnia lub wręcz uniemożliwia dokonanie wpłaty na konto. Niemniej jeśli chodzi o samą rozgrywkę TOTALbet należy do ścisłego topu w Polsce.

LV Bet

LV Bet to skrót od Las Vegas Bet. Ten bukmacher działa na polskim rynku już od 2016 roku, a więc jeszcze przed nową ustawą hazardową. Potencjał ma dość spory, a jednak mimo wszystko wydaje się, że jak na razie niewykorzystany. Współpracuje z wieloma klubami piłkarskimi takimi jak Wisła Kraków, Wisła Płock czy też Stal Mielec, ale wspiera również Polską Ligę Esportową i portal o nazwie Łączy nas Pasja. Bukmacher LV Bet był pionierem tej branży jeśli chodzi o zakłady na esport. Jako pierwszy tak poważnie podszedł do zakładów na sporty elektroniczne i do dziś mocno angażuje się w tę dyscyplinę. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj wysokie kursy oraz transmisje na żywo z rozgrywek esportowych.

lvbet-oferta

LV Bet zdaje się być jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą opcją dla fanów esportu. Lepiej niż strona internetowa bukmachera sprawdza się jego aplikacja mobilna. Śmiało możemy powiedzieć, że w LV Bet warto założyć konto i skorzystać z oferty powitalnej. Na nią składają się bonusy od wpłaty do 3000 złotych, a także zakład bez ryzyka o wartości 333 PLN. Możemy je wymienić na bonus w wysokości 600 złotych na sporty wirtualne, a niezależnie od decyzji otrzymamy jeszcze 20 PLN za samą rejestrację. LV Bet to bukmacher godny polecenia.

Etoto

Kolejnym bukmacherem, który został umieszczony w rankingu jest Etoto. Ciekawie prezentuje się design zarówno strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Głównie ten buk jest znany ze swojej współpracy z dziennikarzami sportowymi, którzy firmują markę swoim nazwiskiem. Wśród najpopularniejszych twarzy Etoto są Mateusz Borek, Tomasz Smokowski oraz Michał Pol. Nic dziwnego, że bukmacher stawia przede wszystkim na zakłady piłkarskie. Ciekawie prezentuje się jednak też oferta na wyścigi formuły 1, mecze hokeja na lodzie czy też siatkówkę. Wcześniej mało kto słyszał o firmie Etoto, jednak od 2018 roku stała się ona bardziej rozpoznawalna.

Niestety to, co początkowo miało być dodatkiem do oferty bukmachera, przebiło go popularnością. Regularne Quizy pod napięciem przyciągały sporą widownię, ale nie przekładała się ona na liczbę graczy. Tych zachęcały przede wszystkim atrakcyjne kursy, a więc niskie marże bukmacherskie. Warto zwrócić uwagę na ofertę zakładów live oraz specjalny program lojalnościowy o nazwie Etotomania. Liczne usprawnienia nie spowodowały jednak skoku na wysokie lokaty w rankingu bukmacherów. Jeśli chodzi o bonus powitalny, to nie mamy tutaj niczego szczególnego. Jedynie bonus od pierwszego depozytu, który wynosi 100% do maksymalnej kwoty 1500 PLN.

NobleBET

NobleBET należy do grona najmłodszych bukmacherów na rynku. Kojarzony jest przede wszystkim ze Śląskiem Wrocław, z którym nawiązał współpracę. Obecnie nie może się pochwalić niczym więcej na tym polu, ale warto się zainteresować tym bukmacherem ze względu na jego ofertę zakładów oraz pakiet powitalny. Zwłaszcza bonusy na start mogą was przekonać do założenia konta u tego bukmachera. Po pierwsze bonus od 1. depozytu do 1200 PLN, następnie bonus od 2. depozytu do 600 PLN. Później bonus od 3. depozytu na sporty wirtualne do 200 PLN. Do tego dochodzą jeszcze freebety 35 i 20 PLN za pobranie aplikacji mobilnej bukmachera. Tak to się robi proszę państwa. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko zakładu bez ryzyka, ale być może i na to przyjdzie czas.

Interesująco wygląda oferta o nazwie “Betbuilder”, która pozwala typerom na zbudowanie złożonych zakładów poprzez połączenie kilku zdarzeń z jednego meczu. NobleBET dba również o to, aby na najpopularniejsze ligi piłkarskie oferować jak najwyższe kursy. To się ceni. Ciekawa strona internetowa i funkcjonalna aplikacja mobilna, to znaki rozpoznawcze NobleBET. Oprócz tego po założeniu konta możemy przez miesiąc cieszyć się grą bez podatku. Idealnie, żeby móc obrócić bonusy na start i cieszyć się jeszcze wyższymi wygranymi.

Superbet

Superbet to jeden z nowszych polskich bukmacherów. Właściwie to powinniśmy napisać, że bukmacher na polskim rynku, ponieważ wywodzi się z Rumunii. Początkowo posiadał tylko zezwolenie na prowadzenie działalności w lokalach stacjonarnych. Później jednak uzyskał również licencję na zawieranie zakładów online. Niemal równocześnie wystartowały strona internetowa Superbet oraz jego aplikacja mobilna. W pierwszych miesiącach obowiązywał również inny pakiet powitalny, ale po pewnym czasie zmieniono strategię. Zdecydowanie wyszło to na plus, ponieważ Superbet szybko przebił się do świadomości graczy i uznano go za jednego z lepszych operatorów. W 2020 roku na poważnie zawalczył o polskich typerów i to się opłaciło. Przyczyniły się do tego również znane twarze, które zostały ambasadorami marki. Najpierw był to tylko Jerzy Dudek, czyli były reprezentant Polski i bramkarz m.in. Liverpoolu czy Realu Madryt. Później pojawili się także inni np. Jan Błachowicz – mistrz sztuk walki federacji UFC. Kreowanie siły marki wychodzi Superbetowi całkiem nieźle.

superbet-oferta

Do najmocniejszych stron bukmachera Superbet należy aplikacja na telefony. Funkcjonalna, ładnie wyglądająca i dostępna zarówno na Android, jak i iOS. Warto wyróżnić również możliwość oglądania transmisji na żywo ze spotkań. Wrażenie robią też niewątpliwie zakłady live i duży wybór kursów w ofercie przedmeczowej. Część graczy może lekko kręcić nosem na zbyt małą liczbę dyscyplin, ale w końcu większość obstawia tylko jedną lub dwie. Superbet przyłożył się za to do swojej oferty esportowej, a przecież nie od razu tak było. Trzeba przyznać, że bukmacher wsłuchuje się w wymagania graczy i wychodzi im naprzeciw. To dzięki temu w tak krótkim czasie wskoczył na górę rankingu bukmacherów.

Warto śledzić poczynania tego operatora na rynku, Na koniec musimy wspomnieć o bonusach na start od Superbet. Ich łączna kwota przewiduje dla każdego gracza po 584 złote. Składają się na nią zakład bez ryzyka do 500 złotych, bonus od depozytu 50 złotych oraz freebet 34 złote. Oczywiście oferta powitalna też robi swoje. Mało który bukmacher może się pochwalić takim pakietem dla nowych typerów.

BetX

Jeden z najnowszych bukmacherów na rynku. Swoją licencję otrzymał już w 2018 roku, ale później długo pracował nad swoją ofertą i wyglądem strony internetowej. Efekty widać gołym okiem, jednak po zagłębieniu się w szczegóły nie jest już tak różowo. A propos to właśnie różowy jest kolorem przewodnim bukmachera BetX, co już na starcie może go nieco odróżniać od reszty. Chcąc pokazać się również szerszemu gronu publiczności, nawiązał współpracę z klubem Ekstraklasy, a właściwie jej beniaminkiem – Podbeskidziem Bielsko-Biała. To na ten moment pierwszy i jedyny projekt sponsoringowy bukmachera. A jak prezentuje się oferta powitalna?

Bogato. Na start BetX proponuje bonus od depozytu nawet do kwoty 7777 PLN. Szkoda, że jest to oczywista gra kwotą, żeby przyciągnąć uwagę typerów. Bukmacher oczywiście podaruje nam bonus, ale żeby móc go wypłacić, trzeba obrócić depozytem 4x kuponami z 4 zdarzeniami. To już nie takie proste zadanie. Drugim bonusem jest freebet, który maksymalnie może osiągnąć kwotę 50 PLN. Tu już sprawa wygląda dużo lepiej, ponieważ od razu otrzymujemy darmowy zakład. Jako nowy bukmacher BetX stara się manewrować też ofertą regularnych promocji dla stałych graczy. Ciekawy wydaje się być e-sport bez podatku. Podobnie zresztą jak sporty wirtualne i zakłady na gry karciane. Do tego dochodzą freebety na Ligę Mistrzów i można grać. Na pewno część graczy znajdzie tu coś dla siebie.

FAQ

Jaki bukmacher jest najlepszy na rynku?

Obecnie w Polsce mamy działających wielu bukmacherów. Gracze mogą mieć więc kłopot z wybraniem odpowiedniego miejsca do obstawiania dla siebie. Najlepszy bukmacher będzie mieć w swojej ofercie wszystkie najważniejsze zdarzenia, atrakcyjny bonus powitalny oraz wysokie kursy. Istotne będą również regularne promocje dla stałych graczy. Aktualnie największą popularnością w branży cieszy się bukmacher STS.

W jaki sposób funkcjonują kody promocyjne w zakładach bukmacherskich?

Od dłuższego czasu najlepsi bukmacherzy w Polsce stosują kody bonusowe. Powodują one ulepszenie pakietu powitalnego dla nowych graczy. Takie urozmaicenie jest pożądane przez typerów, dlatego chętnie szukają oni wspomnianych kodów. Z reguły wystarczy je wpisać podczas rejestracji w odpowiednie pole. Niektórzy bukmacherzy mogą proponować automatyczne wpisywanie kodu dzięki zakładaniu konta ze specjalnych linków afiliacyjnych.

Jaka jest najlepsza oferta bukmacherska?

Gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem patrzą najpierw na ofertę zakładów. Zaliczamy do niej nie tylko liczbę zdarzeń, ale również bonusy i promocje oferowane przez bukmachera. O miano najlepszego buka konkuruje wiele firm. Na ten moment najwięcej klientów mają STS oraz Fortuna.

Kim jest legalny bukmacher?

Do prowadzenia działalności związanej z zakładami wzajemnymi konieczne jest odpowiednie zezwolenie ministerstwa finansów. Taka licencja obowiązuje na terenie całego kraju i bez niej bukmacher nie ma czego szukać w Polsce. Legalni bukmacherzy posiadają swoje siedziby w naszym kraju i odprowadzają tutaj podatki. Obstawianie u nielegalnych bukmacherów związane jest z konsekwencjami prawnymi.

U którego bukmachera otrzymam najwyższy bonus od depozytu?

Obecnie najwyższy bonus od depozytu oferuje bukmacher BetX. Wynosi on 7777 złotych, lecz jest obwarowany wysokimi wymaganiami obrotu. Wysoki bonus depozytowy oferuje również TOTALbet. Tam kwota sięga nawet 5000 złotych, a warunki obrotowe bardziej sprzyjają graczom.

Czy można dostać środki na zakłady za darmo?

Część bukmacherów oferuje darmowe środki na zakłady bukmacherskie. Nazywamy je freebetami, ponieważ gracz nie musi inwestować żadnych własnych środków. Przykładami bukmacherów, u których otrzymamy darmowy zakład są STS, Fortuna czy TOTALbet.

Kim jest bukmacher i co to zakłady bukmacherskie?

Bukmacher to ktoś oferujący zakłady na dane zdarzenie. W zakładach bukmacherskich gracz stara się odgadnąć prawidłowy wynik danego zdarzenia, a jego typy przyjmuje właśnie bukmacher. Ustala on także prawdopodobieństwo oraz kurs oferowanych zakładów. Dotyczą one przede wszystkim sportu, ale również wydarzeń kulturalnych, a nawet politycznych.

Czy zakłady przez internet są legalne w Polsce?

Tak. Zakłady bukmacherskie online są legalne pod warunkiem, że dokonujemy ich u bukmacherów posiadających ważną licencję. Powyższy ranking bukmacherów dotyczy wyłącznie legalnych bukmacherów mogących przeprowadzać zakłady wzajemne.

Jaki bukmacher ma najwyższe kursy zdarzeń?

Kwestia kursów bukmacherskich jest nieco bardziej złożona. To zależy od wielu czynników. Średnio jednak najciekawsze propozycje kursowe najczęściej wystawiają Betclic oraz Fortuna.

Gdzie najlepiej obstawiać na żywo?

Zakłady live są ważnym elementem działalności bukmachera. Z tego względu praktycznie każdy oferuje zakłady na żywo wysokiej jakości. Według graczy najlepiej obstawiać na żywo u bukmachera STS oraz forBET.

Który bukmacher posiada najwięcej lokali naziemnych?

Obecnie największą liczbą punktów stacjonarnych w Polsce może się pochwalić Fortun.