Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Strategia obstawiania zakładów Multi

Strategia obstawiania zakładów Multi


W tym artykule omówimy najlepszą strategię podczas obstawiania zakładów „Multi” czyli wielokrotnych.

My osobiście wolimy stawiać na zakłady pojedyncze niż na zakłady ”Multi” ale rozumiemy, że jest wielu z Was, którzy preferują ten rodzaj zakładów. W dalszej części tekstu wyjaśnimy, jaka jest najlepsza strategia dla tych zakładów i podajemy powody, dla których tak jest. Wszystko sprowadza się do matematyki, ale nie musisz być doktorem matematyki – wystarczy, że przeczytasz ten artykuł ze zrozumieniem.

Marża bukmacherów na zakładach Multi

Załóżmy, że masz swojego ulubionego legalnego bukmachera, który oferuje około 5-8% marży na większości wydarzeń. Oznacza to, że średnio ten bukmacher ma 5-8% za każdego pojedynczego zakładu, który złożysz. Powtarzamy – z SINGLA. Na Multi ten margines rośnie, więc na przykład, jeśli postawisz kupon na 10 selekcji i wszystkie selekcje są na silnych faworytów, przewaga bukmachera nad Twoją wiedzą jest dość znaczna na dłuższą metę. Najsilniejsi faworyci mają marżę 3-5%, ponieważ bukmacher chce pozostać konkurencyjnym w tej selekcji. Firmy w ten sposób walczą ze sobą w poszukiwaniu większej liczby klientów rywalizujących o dobre kursy na faworytów w najlepszych zawodach.

Jeśli bukmacher ma marżę 3% na każdej selekcji w Twojej 10-krotności, oznacza to, że ma on 3 x 10 marży w sumie z 10-krotnego zakładu. Jest to przewaga, z którą bardzo trudno jest rywalizować i jest to główny powód, dla którego przegrywasz w tego typu zakładach.

Obstawianie wielu selekcji na kuponie

Stawianie zakładów na 20-30 selekcji to loteria, o której jesteś świadomy, ale nie jest to sposób na zarabianie pieniędzy z zakładów. Tak, możesz być bardzo dobry lub mieć dużo szczęścia w przewidywaniu rezultatów, ale ich marża zapewnia, że w dłuższej perspektywie stracisz więcej pieniędzy, niż możesz uzyskać, stawiając takie zakłady przez cały czas.

Prawdopodobnie wygrasz ten typ zakładu raz na rok lub raz na 5 lat, ale nie tylko nie zrekompensujesz tego, co straciłeś w ten sposób, prawdopodobnie również wydasz te pieniądze niedbale.

Rozwiązanie?

Rozwiązanie polega na obstawianiu zakładów o mniejszej liczbie selekcji i o wyższych stawkach. Jeśli umieścisz potrójny zakład 1,5 * 1,5 * 1,5, masz fajny kurs łączny 3.37. W tym przypadku bukmacher ma 9% przewagi, która jest tuż za marżą, którą otrzymasz, jeśli postawisz pojedynczy zakład z wyższym kursem.

Aby ten zakład był rentownym, musisz być o 10% mądrzejszy od bukmachera. Nie jest łatwo osiągnąć tę przewagę, ale nie jest to również niemożliwe. Możesz go zdobyć, stawiając na zakłady z „value”.

Autor: PK