Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Typy bukmacherskie online

Typy bukmacherskie online


Typy bukmacherskie to jedno z najbardziej popularnych haseł wyszukiwanych przez graczy obstawiających zakłady bukmacherskie online. Jeżeli chcemy wytypować jakieś wydarzenie to na pewno zechcemy dowiedzieć się o nim czegoś więcej, być może zasięgnąć porad innych graczy lub po prostu dobrze zastanowić się nad swoim wyborem zakładu u legalnego bukmachera.

Profesjonalne typy bukmacherskie są jednak niezwykle trudne do zdobycia. W dobie szerokiego dostępu do Internetu, prawie każdy może napisać, wytypować wyniki następnej kolejki, ważnego meczu. Dlatego należy poświęcić sporo wolnego czasu na wyszukanie odpowiedniej osoby, czyli tak zwanego typera, która pomoże nam (niekiedy za opłatą) wytypować i przewidzieć przebieg/zakończenie spotkania. Pozwoli nam to na zwiększenie szans na wygranie zakładu u legalnego bukmachera w Polsce.

Gdzie znaleźć sprawdzone, dobre typy bukmacherskie?

Wyszukiwanie dobrych typów wiąże się oczywiście z ich weryfikacją na podstawie wyników. Analizy bukmacherskie online również mogą być źródłem informacji. Jeżeli śledzimy jakąś stronę z typami bukmacherskimi online, starajmy się sprawdzać czy jej redaktorzy typując dane wydarzenia mieli rację i ich wyniki weszły. Czasami nawet jeżeli takie wyniki okazały się nietrafione, ale były bardzo zbliżone do faktycznie osiągniętych, także jest to godne zauważenia

Publikowanie typów to, jak już pisaliśmy, sprawa prosta i każdy może to robić. My jako gracze powinniśmy natomiast zwracać uwagę na to, kto jest autorem tych typów, gdzie są publikowane i jak przedstawia się ich trafność na przestrzeni dłuższego czasu.

Jak wiemy, różne dyscypliny sportu mają swoją charakterystykę i różne czynniki mają wpływ na wyniki w nich padające. Z reguły osoby podające swoje pewne typy bukmacherskie znają się na poszczególnych dyscyplinach. Jeżeli chcemy mieć większą pewność, że mamy do czynienia z profesjonalnym typem bukmacherskim, powinniśmy zaufać typerom, którzy profesjonalnie się tym zajmują.
Dobry typer to raczej osoba, która zajmuje się jedną dyscypliną i wie o niej prawie wszystko. Profesjonalny typer meczów tenisa nie da nam dobrego typu na wyniki w meczu piłki nożnej. Weźmy za przykład komentatorów sportowych, którzy sami dzielą się na komentatorów różnych dyscyplin sportowych i zapraszają do współpracy również osoby znające się na tej tematyce.

Darmowe a płatne typy bukmacherskie

Darmowe typy, które powinny nas zainteresować, to głównie zapowiedzi pochodzące z mediów, gdzie eksperci wypowiadają się na tematy powiązane z danym wydarzeniem. Często zdarza się, że dziennikarze oraz redaktorzy sportowi gazet mają ciekawe i trudno dostępne informacje o zawodnikach, otoczeniu wokół danego wydarzenia lub po prostu na podstawie swojego ogromnego doświadczenia podpowiadają jaki przebieg może mieć owo wydarzenie.

Darmowe typy bukmacherskie można również znaleźć na ogólnodostępnych stronach o tematyce bukmacherskiej lub sportowej. Profesjonalni gracze publikują swoje typy z kursami i zapowiedzi sportowe na forach bukmacherskich. Takie fora mogą jednak nie być dla wszystkich dostępne, ponieważ mogą zawierać wymóg rejestracji lub nawet specjalnego zaproszenia gracza z zewnątrz. Na forach bukmacherskich możemy znaleźć typy dnia, które są często publikowane niemalże z dnia na dzień, ponieważ członkowie forum to z reguły społeczność bardzo aktywna.

Płatne typy bukmacherskie – na co należy uważać?

Jeżeli chcemy zdobyć profesjonalne typy na zakłady sportowe online możemy skorzystać z płatnych serwisów i usług osób, które z reguły mają lub powinny mieć renomę wśród graczy i którym możemy zaufać, że wydane przez nas pieniądze zwrócą się po wygraniu zakładów. Należy w tym momencie zwrócić uwagę na problemy, które idą za tym, że płacimy komuś za udzielenie potrzebnych nam informacji. Mowa tu o oszustach i ich metodach – nie daj się złapać! Przedstawimy teraz najczęściej używane metody przez oszustów.

Płatne typy bukmacherskie – jak działają oszuści?

Każdy z oszustów obiera swoją metodę na to, w jaki sposób „zarobić i się nie narobić”. Ilu fałszerzy, tyle sposobów na kantowanie, dlatego trzeba być bardzo uważnym i nie decydować pochopnie komu się zapłaci w zamian za typy. Możemy zapłacić oszustowi wskazaną przez niego kwotę, a on rozpłynie się wtedy jak sen złoty. W takiej sytuacji nie mamy ani typów, ani pieniędzy. Z drugiej strony możemy po wpłacie typy uzyskać, ale mogą być one podane na podstawie „widzimisię” typera, a nie według faktów.

Metoda na fałszywe konta na Facebooku

Oszust zakłada na tej popularniej stronie konto. Nieprawdziwe, rzecz jasna. Ma to na celu utrudnienie zidentyfikowania takiego osobnika po jakimś czasie. Z jednej strony jest to tak zwane „fake konto”, z drugiej musi mimo wszystko wyglądać w miarę prawdziwie – zdjęcie profilowe, imię i nazwisko, rozsądna ilość grona znajomych. Jeśli konto wygląda na prawdziwe, istnieje większe prawdopodobieństwo, że ktoś się da naciągnąć. Kiedy już oszust założy to fake konto, szuka grup bukmacherskich i rozpoczyna łowy. Wysyła setki wiadomości (najczęściej o tej samej treści lub bardzo zbliżonej) do członków takowej grupy i czeka. Jak wyglądają te wiadomości?

Rzecz jasna, nasz oszust musi mieć dużo doświadczenia w typowaniu, świetne wyniki. Jest nieomylny, tylko z nim wygrasz miliony! Kolejny charakterystyczny element – przed podaniem typów należy wpłacić połowę umówionej kwoty, po podaniu kolejne pół. Wygląda uczciwie? Niby tak, bo taka płatność to zabezpieczenie dla obu stron. Przecież gracz po otrzymaniu typów bukmacherskich przed wpłatą zawsze może jednak tej płatności nie dokonać. I odwrotnie – typer po otrzymaniu płatności nie musi typów podać. Jednakże w takich wiadomościach nie ma ani grama uczciwości – fałszywy typer zainkasuje połowę kwoty i oczywiście typów nie poda. Teraz ktoś może pomyśleć „no i co, zgarnął jedynie połowę, wielkie kwoty to pewnie nie są”.

Pewnie i nie są, jeśli oszust naciągnie jedną czy dwie osoby. Jednakże takich wiadomości, jak już wcześniej wspomniano, wysyła się setki. W przypadku kilkudziesięciu udanych (udanych z perspektywy oszusta, nie gracza) transakcji, robi się już ładna sumka. Takimi oszustami są najczęściej młodzi ludzie, nawet nastolatki. To dosyć prosta i skuteczna metoda oszustwa na typach bukmacherskich, jednakże (na całe szczęście) coraz mniej ludzi się na to łapie.

Metoda na popularne strony na Facebooku

Kolejna metoda polega na tym, że nie zakłada się fałszywego konta konkretnego człowieka, a fałszywą stronę. Wydawać by się mogło, że o tym, czy strona jest popularna i rzetelna świadczą lajki – nic bardziej mylnego! Na dobrze znanych serwisach aukcyjnych fikcyjne lajki nie są wcale jakoś wybitnie drogie. Na pewno wydany koszt na takie polubienia zwróci się, jeśli dzięki uzyskanej „renomie” uda się zarobić na sprzedaży typów bukmacherskich.

Dlatego nie warto sugerować się samą liczbą lajków – liczy się aktywność ludzi na stronie. Jeśli posty mają adekwatną liczbę polubień oraz komentarzy możemy założyć, że nie mamy do czynienia z „martwymi duszami”, czyli kupionymi lajkami. W takim przypadku istnieje szansa, że typer oszustem nie będzie.

Metoda na zmianę godziny postu na Facebooku

Jeśli jesteśmy już przy kwestii stron na Facebooku i fałszowania informacji w tym medium, oszustwa nie trzeba dokonywać jedynie w sferze fałszywych lajków. Zdarza się, że oszuści wykorzystują fakt, że w postach na FB da się zmienić datę dodania postu. Jak to wygląda w praktyce? Po danym wydarzeniu sportowym pisze się post z wynikiem. Następnie zmienia się datę dodania na wcześniejszą, więc wygląda to tak, jakby typer faktycznie przewidział jak spotkanie się zakończy. Metody zmiany daty postów oraz kupowania polubień bardzo często są ze sobą związane.

Jak zatem znaleźć profesjonalne typy bukmacherskie?

Warto zainteresować się oddzielnymi stronami internetowymi, ponieważ jak widać, na Facebooku oszustów nie brakuje. Nośnik ten niestety znacznie ułatwia fałszerstwa, gdyż założenie stron czy kont na FB jest darmowe. Inaczej jest ze stronami WWW – za stworzenie portalu internetowego należy już zapłacić. Kwoty bywają różne, ale jednak wyższe, niż w przypadku zakupu lajków na fanpage.

Mimo wszystko i tutaj warto uważać – jeśli typer będzie miał sporo do powiedzenia o typach, będzie widać, że posiada sporą wiedzę w danej dziedzinie sportowej i faktycznie te typy bukmacherskie może nam wskazać – istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z profesjonalistą.

Jednakże nie tylko po samej rozmowie z typerem należy dokonać wyboru. Znane są przypadki, gdy oszust „leje wodę” i wygląda, jakby miał pojęcie o czym mówi.

Przede wszystkim dokonując naszego wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  1. Czy osoba typująca wyniki jest graczem czy też nie. Jeżeli jest to łatwo możemy zweryfikować jego typy na podstawie wyników przez niego osiąganych na kuponie.

  2. Jaki jest tzw. Yield gracza. Yield jest wskaźnikiem pokazującym procentowy stosunek postawionych przez gracza pieniędzy do wielkości jego wygranych w danym okresie. Jeżeli gracz dobrze typuje i trafia swoje zakłady bukmacherskie to oczywiście jego yield będzie na plusie. Yield gracza, któremu możemy zaufać powinien wynosić kilkanaście procent na przestrzeni co najmniej kilku miesięcy.

  3. Liczba trafionych typów. Zwracajmy uwagę czy gracz rzeczywiście poprawnie typuje w dłuższym czasie, czy tylko ma szczęście przez kilka dni lub nawet tydzień. Zdarza się bowiem, że w danym okresie typy bukmacherskie tzn pewniaki są łatwe do przewidzenia. Bierzmy więc pod uwagę szerszą perspektywnę czasową.

  4. Czasami gracze chwalący się dużyą liczbą trafionych zakładów, niekoniecznie osiągnęli z tego duży zysk. Mogło się stać dlatego, że typowali oni zdarzenia z małym kursem i wysokim prawdopodobieństwem trafienia. Zwracajmy więc uwagę jak ryzykownie obstawiał on swoje typy i ile udało mu się na nich zarobić, grając za niewygórowaną stawkę.

  5. Ważną kwestią jest to czy prezentowane wyniki zostały osiągnięte u legalnych bukmacherów

  6. Jeżeli mamy taką możliwość śledźmy ligi typerów, w których widać wyniki poszczególnych graczy.

Najlepsi typerzy to tacy, którzy mają dużo poprawnie wytypowanych zdarzeń, szczególnie w określonych dyscyplinach jak piłka nożna, piłka ręczna, hokej. Są to gracze dla których bardzo ważne są statystyki i którzy obstawiają tylko dobrze sobie znane sporty.

 
Polskie zakłady bukmacherskie online
Ranking bukmacherów online
Forbet zakłady
Milenium zakłady
STS zakłady