Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Zakłady bukmacherskie przez internet

Legalne zakłady bukmacherskie przez internet


Zakłady bukmacherskie przez internet – od czego zacząć?

Wybieramy legalnego bukmachera

Oczywiście sprawa wydaje się bardzo prosta. Najpierw musimy znaleźć miejsce gdzie będziemy stawiać nasze zakłady, a że mówimy o zakładach przez internet, sprawą oczywistą jest że tym miejscem będzie bukmacher internetowy. I od razu pierwsza I najważniejsza chyba uwaga. Wybierajmy legalnych bukmacherów internetowych, którzy otrzymali licencję na prowadzenie swojej działalności na rynku polskim.

Ustawa hazardowa

Od 1 kwietnia 2017 roku obowiązuje ustawa hazardowa, która wchodząc w życie nieźle namieszała na krajowym rynkum bukmacherskim. Przed jej wprowadzeniem branża bukmacherska w Polsce była zdominowana głównie przez firmy bukmacherskie pochodzące spoza terytorium naszego kraju, z licencjami na działalność wydanymi na Malcie, Gibraltarze i w innych “rajach podatkowych”. Zagraniczne firmy miały w swoich rękach ponad połowę polskiego rynku bukmacherskiego. Ustawa hazardowa zmieniła ten obraz nie do poznania. Obecnie licencję na przyjmowanie zakładów bukmacherskich przez internet posiada 10 firm.

Rejestracja konta u bukmachera

Po wybraniu jednego z legalnych bukmacherów, rejestrujemy swoje konto na jego stronie. Jest to warunek konieczny, jak również ukończenie 18 roku życia. Podczas procesu rejestracji radzimy podać prawidłowe dane osobowe, ponieważ później będą one starannie weryfikowane przez dział obsługi klienta danego serwisu. Ma to na celu zapewnienie nam bezpieczeństwa I wyeliminowanie nieuczciwych graczy, którzy przychodzą do danego bukmachera tylko na przykład w celu wyłudzenia określonego bonusu. Na szczęście proces rejestracji I weryfikacji konta praktycznie u każdego bukmachera w Polsce trwa niezwykle krótko I z reguły w przeciągu jednej godziny nasze konto jest gotowe do użycia.

Wpłacamy pieniądze

Przed postawieniem naszego pierwszego zakładu, musimy oczywiście wpłacić na nie pieniądze za które będziemy grali. Do wyboru mamy tutaj co najmniej kilka metod płatności od przelewów bankowych, poprzez karty płatnicze i portfele internetowe. Zarówno wpłaty jak i wypłaty z kont bukmacherskich realizowane są niezwykle sprawnie, jako że firmy te dbają, aby transakcje finansowe ich klientów były realizowane priorytetowo.
Nie powinniśmy również martwić się o bezpieczeństo wpłacanych pieniędzy. Strony bukmacherskie w Polsce posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, które są również stosowane w bankowości internetowej.

Stawiamy pierwszy zakład bukmacherski w internecie

Wybieramy zdarzenia sportowe

Mamy już konto u wybranego bukmachera oraz wpłaciliśmy na niej okręśloną kwotę pieniędzy. Czas wybrać interesujące nas zdarzenie, czyli daną sytuację, która może zajść w danym wydarzeniu sportowym I postawić swój pierwszy zakład w internecie. Od razu warto tutaj wspomnieć o dwóch, podstawowych rodzajach zakładów bukmacherskich: zakładach pojedynczych i wielokrotnych.

Stawiamy zakład pojedynczy

W zakładach pojedynczych obstawiamy tylko jedno zdarzenie na jedynm kuponie. Panuje powszechna opinia wśród graczy, że zakłady pojedyncze są najbezpieczniejszą formą zakładów bukmacherskich. Obstawiając jedno zdarzenie na kuponie zwiększamy prawdopodobieństwo trafienia takiego kuponu. Przeciwieństwem jest w tym przypadku kupon z wieloma zakładami, którego postawienie wiąże się jednak już ze znacznie większym ryzykiem, ponieważ każdy dodatkowy zakład zwiększa prawdopodobieństwo nietrafienia, a tym samym przegranej.

Bezpieczeństwo jest więc zaletą zakładów pojedynczych. Niestety z powodu zawarcia tylko jednego zakładu na jednym kuponie, stawka takiego zakładu zostanie pomnożona tylko przez jeden kurs, co w rezultacie da nam mniejszą wygraną niż w przypadku zakładów wielokrotnych. Aby wygrać więcej w pojedynczym zakładzie musimy postawić, a tym samym zaryzykować, większą kwotę pieniędzy. Najprostrzym typem zakładu pojedynczego jest zakład na wygraną danej drużyny w meczu. Obstawiamy, czy drużyna wygra czy nie. Nie interesuje nas dokładny wynik, ilość zdobytych bramek lub kto je zdobędzie.

Stawiamy zakład wielokrotny

Jeżeli jednak lubimy trochę bardziej zaryzykować, stawiając zakłady sportowe, to warto spróbować typowania zakładów wielokrotnych, zwanych również akumulacyjnymi lub AKO. Na jednym kuponie wybieramy już nie jedno lecz do najmniej dwa I więcej zdarzeń. Czasami przy dość niewielkiej stawce takiego kuponu, z uwagi na mnożnik kursów z poszczególnych zakładów składowych, potencjalna wygrana może osiągnąć naprawdę imponujące kwoty.
Przykładem jest tutaj kupon ze stawką 70 zł, którego właściciel zgarnął ponad 15 tys. zł.

Aby jednak zdobyć taką wygraną wszystkie zakłady na kuponie wielokrotnym muszą być trafione, a to z reguły nie lada sztuka. Warto więc wybierać zdarzenia, które wydają się być “pewniakami”, ponieważ ich pojedyncze kursy nie przyniosą wielkich wygranych, ale łącząc je na jednym kuponie, mogą zapewnić nam odwpowiedni zysk. Typowanie zakładów wielokrotnych polega więc głównie na łączeniu i tym samym podbijaniu łącznego kursu.

Zakłady systemowe – nie trafiasz a i tak wygrywasz

Chcesz zmniejszyć ryzyko obstawiając zakłady wielokrotne w internecie? Powinieneś zainteresować się zakładami systemowymi. W przeciwieństwie do zakładów wielokrotnych, w których aby wygrać musisz trafić wszystko, w zakładach systemowych nie musisz trafić wszystkich typów. Na przykład na kuponie systemowym stawiasz 10 zakładów i trafiasz tylko 5 z nich. Wygrana jest Twoja, mimo że przecież nie wytypowałes poprawnie wszystkich zdarzeń na kuponie.

W zależności od tego jakie zakład systemowy ma zasady, możemy odebrać wygraną nie trafiając jednego lub więcej zakładów składowych. W naszym przykładzie wygraną będzie stawka kuponu pomnożona przez łączny kurs 5 trafionych zakładów. Jeżeli trafimy ich więcej to oczywiście otrzymamy wyższą wygraną. Nie musimy więc trafić tylko i wyłącznie 5 zdarzeń, ale co najmniej 5. Z drugiej jednak strony wygrana 5 z 10 zdarzeń będzie mniejsza niż 8 lub 9 z 10.

Zalety i wady stawiania bukmacherskich zakładów sportowych w internecie

Jedni obstawiają zakłady dla dobrej zabawy i satysfakcji z trafienia danego zdarzenia, drudzy i takich jest zdecydowana większość, grają dla pieniędzy.

Niewątpliwymi zaletami typowania online są:
1. Łatwość i przystępność tej formy obstawiania. Nie musimy nigdzie wychodzić, aby postawić na ulubiony zespół lub zawodnika, jesteśmy także anonimowi, dzięki czemu nikt nie wie, że dorabiamy sobie grjać u bukmachera.
2. Bonusy i oferty powitalne na start dla nowych graczy. Jest to jedna z głównych praktyk bukmacherskich mająca na celu przyciągnięcia gracza na daną stronę. Na początek możemy otrzymać tzn. ofertę powitalną czyli darmowy bonus, freebet którego nie będziemy musieli obracać, a będziemy go mogli od razu wykorzystać na postawienie swojego pierwszego zakładu sportowego. Innymi rodzajami bonusów są bonusy przyznawane od wpłaty na nowo założone konto w serwisie bukmacherskim. Bonus taki może wynosić nawet 100% wpłaty.
3. Ważna zaletą zakładów internetowych jest również niezwykle rozwinięta oferta zakładów na żywo. Obecnie każdy liczący się bukmacher oprócz możliwości obstawiania zakładów pojedynczych i wielokrotnych oferuje również oba rodzaje tych zakładów w formie live czyli na żywo. Internetowe zakłady na żywo cieszą się tak wielką popularnością, że istnieją gracze typujący tylko w tej właśnie formie.
4. Rozszerzona oferta wydarzeń sportowych, w tym rodzajów zakładów, w porównaniu z bukmacherami naziemnymi.
5. Bezpieczeństwo wpłacanych i wypłacanych pieniędzy.
6. Bardzo dobrze rozwinięta obsługa klienta, również całodobowa. Każdy klient jest dla bukmachera na wagę złota. Przy tak szybko rosnącej konkurencji na polskim rynku, każdy bukmacher walczy o nowego klienta i jednocześnie stara się zachęcać bonusami lojalnościowymi intniejących graczy do pozostanie w jego serwisie.
7. Niezwykle przyjazny interfejs gracza. Mając tak szeroko rozwiniętą ofertę bukmacherską, każda firma stara się jak najlepiej zaprezentować proponowane zakłady. W Polsce serwisy bukmacherskie wyglądają dość podobnie I po wejściu na ich strony główne, w oczy od razu powinna nam się rzucić zakładka “zakłady bukmacherskie” lub “zakłady sportowe”.

Polecamy również:

 

Główne wady zakładów internetowych:
1. Wielu typerów szczególnie ceni sobie klimat bukmacherów naziemnych i możliwość fizycznego kontaktu z osobą przyjmującą postawiony kupon, a czasami nawet możliwość porozmawiania, podzielenia się opiniami z innymi graczami. Bukmacherzy internetowi już tego nie zapewniają.
2. Wspomniana jako zaleta łatwość i dostępność typowania w internecie może prowadzić do zbyt częstego korzystania z serwisów bukmacherskich i niestety do uzależnień od hazardu.
3. Typowanie zbyt wielu zdarzeń jednocześnie. Klikanie kursów i dodawanie ich na naszym wirtualnym kuponie przychodzi nam bardzo łatwo. Czasami jednak warto zastanowić się czy aby nie podejmujemy zbyt dużego ryzyka. Graj odpowiedzialnie i zawsze staraj się kontrolować zarówno liczbę postawionych zakładów jak i stawkę.

Dyscypliny w zakładach mobile

W Polsce najwięcej zakładów gracze stawiają oczywiście na piłkę nożną, w tym Ekstraklasę i 1. Ligę. Co ciekawe coraz więcej zakładów jest także stawianych na jeszce niedawno niszowe sporty jak badminton, curling czy formułę 1. Swoich fanów ma również hokej, w tym NHL, futbol amerykański, krykiet, tenis stołowy i sporty walki, w tym mma. Obstawiać można obecnie bardzo różne sporty, stawiając zakłady tradycyjne jak i specjalne.

Mobilna wersja serwisów bukmacherskich pozwala obstawiać mecze live z jednoczesnym oglądaniem transmisji na żywo. Gracze mogą jednocześnie typować i oglądać spotkania nie tylko piłki nożnej, ale również piłki ręcznej, piłki wodnej, siatkówki, snookera. Wciąż rosnąca popularność sportów wirtualnych również ma swoje odzwierciedlenie w zakładach live.

Aby poprawnie obstawiać i nie tracić środków, warto śledzić sportowe statystyki i wyniki w poprzednich spotkaniach i kolejkach. Każdy nasz typ powinien uwzględniać analizę bukmacherską, czy to przeprowadzoną przez nas samych, czy pochodzącą z innych źródeł. Pamiętajmy również, że wysokie kursy nie zawsze są tak atrakcyjne jak nam się to wydaje. Wszystko zależy od danego wydarzenia sportowego.

Czy warto stawiać zakłady online?

Typowanie, obstawianie zdarzeń, ulubionych dyscypli sportowych to jedna z form spędzenia wolnego czasu. Dzięki postępie technologii internetowych obecnie masz możliwość w pełni korzystać z ofert bukmacherów internetowych. Dzięki naprawdę rozbudowanym stronom, często wspartych aplikacjami mobilnymi jesteśmy w stanie postawić zakład w dowolnym momencie z dowolnego miejsca. Zakłady sportowe stawiamy w celu pomnożenia naszych pieniędzy lub w celu po prostu dobre zabawy. Jeżeli robimy to z umiarem i nie wychodzi nam to na szkodę, to odpowiedź na pytanie czy warto, jest oczywista, warto.