Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Zakłady sportowe

zaklady-sportowe


Czym są bukmacherskie zakłady sportowe?

Zakłady bukmacherskie czyli po prostu zakłady zawierane u bukmacherów naziemnych lub w internecie to czynność polegająca na wyłożeniu pewnych środków pieniężnych na to, że dane wydarzenie, z reguły sportowe, dojdzie do skutku lub zakończy się w określony sposób. Jeżeli wydarzenie zakończy się w sposób przewidziany przez osobę typującą jego wynik, gracz (osoba typująca) otrzyma postawianą przez siebie kwotę, pomnożoną przez kurs (prawdopodobieństwo dojścia do skutku), który do tego wydarzenia przypisał dany bukmacher. Jeżeli więc gracz postawi u bukmachera X zakład sportowy za 100 zł na przykład mecz piłkarski lub piłki ręcznej, w którym zwycięstwo jednej z drużyn będzie zawierało kurs 2,00 to w przypadku wygranej właśnie tej dryżyny, gracz otrzyma wygraną w kwocie 200 zł (kurs 2,00 x 100 zł).

Zakłady bukmacherskie od bardzo dawna towarzyszyły ludzkości. Natura ludzka na skłonności do ryzyka, a zakłady w duże mierze ten element ryzyka zawierają. Łatwość z jaką przychodzi wygrywanie w zakładach sprawia, że ich popularność rosła i wciąż jest na fali wznoszącej. W historii znane są przypdaki, gdzie ludzie dorabiali się całych fortun, ryzykując mniejsze lub większe stawki. Niestety zasada ta działa również iw drugą stronę. Należy więc pamiętać, że wygrana nie jest jedynym wynikiem stawianego zakładu I że bukmacherzy z czegoś również muszą żyć.

fortuna

Jak mogę typować?

Obstawianie zakładów jest naprawdę proste. Posługując się naszą wiedzę, przeczuciem lub czasami nawet prostą logiką, przewidujemy czy dane zdarzenie zajdzie lub nie. Dokonując wyboru “tak” czy “nie” decydujemy się na postawienie i tym samym zaryzykowanie, określonej sumy pieniędzy. Owo ryzyko jest określone także poprzez kurs na dane zdarzenie. Im wyższy kurs tym prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia jest mniejsze. Na przykład kurs 1,25 to o wiele wyższe prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia niż w przypadku zdarzenia o kursie na przykład 2,00. Oczywiście im wyższy kurs (2,00, 10,00 lub 50,00) tym większa wygrana. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo chcemy zaryzykować i czy ma to sens w przypadku tego, konkretnego zdarzenia.
Aby więc postawić swój zakład potrzebujesz środków własnych. Najczęściej jest to żywa gotówka lub środki pieniężne zgromadzone na koncie w banku. Gotówką płacimy głównie w punktach stacjonarnych przyjmujących zakłady bukmacherskie. Ten rodzaj obstawiania zakładów do dziś dnia ceni sobie szczególnie starsze pokolenie graczy. W krajach zachodnich punkty stacjonarne zwane również kioskami, to do dziś dnia prawdziwe centra lokalnych społeczności, do których można przyjść i spotkać się ze znajomymi, porozmawiać i przy okazji obstawić mecz lub wyścigi konne. Rozwój technologii i internetu sprawił jednak, że obecnie ogromna część zakładów obstawiana jest online. Bukmacherzy internetowi rosną jak grzyby po deszczu i oferują swoim klientom coraz to nowe technologie typowania. Obecnie zakład możemy postawić już nie tylko na swoim komputerze, ale również tablecie, telefonie a byc może i na elektroniczny zegarku tzw. Smartwatchu.

totolotek

Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie to?

Bez wątpienia typowanie wydarzeń sportowych to najbardziej rozwinięty rodzaj zakładów zawieranych dziś u bukmacherów. Wpływ na to ma dostępność wydarzeń sportowych w telewizji i internecie. Firmy bukmacherskie sprawie dostosowały swoje ofery do rozgryek ligowych w poszczególnych krajach, miedzynarodowych wydarzeń sportowych takich jak mistrzostwa świata czy igrzyska olimpijskie. Najpopularniejsze zakłady sportowe w Polsce to oczywiście zakłady na mecze piłkarskie, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną. Nalczęściej obstawiane mecze typowane są w rozgrywkach krajowych (w tym Ekstraklasa i 1 liga), ale również w Lidze Mistrzów, Lidze Europy (wcześniej Puchar UEFA) czy Lidze Narodów. Grubo ponad połowa tych zakładów obstawiana jest “na żywo” czyli w trakcie trwania meczu.

Typy zakładów sportowych.

Ogólnie rzecz biorąc obecnie funkcjonujące zakłady możemy podzielić na:

Zakłady przedmeczowe to zakłady oczywiście stawiane przed rozpoczęciem danego wydarzenia, meczu. Kursy na takie zdarzenia pojawiąją się ze sporym wyprzedzeniem, z reguły na kilka dni przed rozpoczęciem meczu. Niewątpliwą zaletą tego typu zakładów jest dłuższy czas na podjęcie decyzji, przeanalizowanie kursów u różnych bukmacherów oraz na wybranie stawki za którą chcemy zagrać. Bukmacherskie zakłady przedmeczowe możemy obstawiać w dwóch formach:
– jako zakład pojedynczy – jedno zdarzenie na kuponie bukmacherskim. Ewentualna wygrana będzie niższa, ale i jej prawdopodobieństwo znacznie wzrośnie
– jako zakład wielokrotny, akumulowany – to dwa lub więcej zdarzeń na naszym kuponie. Zaletą jest tutaj mnożenie stawek poszczególnych zdarzeń wybranych do kuponu, przez co stawka takiego zakładu nie musi być wysoka, aby wygrana była znacząca. Niestety im więcej zdarzeń na kuponie, tym mniejsza szansa na jego trafienie. Przynajmniej teoretycznie. Czasami możemy trafić na promocję u bukmachera, który oferuje zwrot za nietrafiony zakład wielokrotny, z którego na przykład tylko jedno zdarzenie “nie wejdzie” nam do wygranej. Jakże często zdarzają się takie sytuacje, które psują nam humor. Warto więc wyszukiwać i korzystać z takich ofert na zakłady wielokrotne.

 

Zakłady na żywo to chyba najbardziej lubiane i przez to cieszące się ogromną popularnością rodzaje zakładów sportowych. Co obstawić na żywo, aby nie przegrać? Kluczem jest tutaj umiejętność odpowiedniego zarządania swoimi pieniędzmi. Oto kilka zasad, którymi można kierować się stawiając na żywo:

Staraj się grać rozważnie, stawiając mniej zakładów live jednocześnie. Niech Twój kupon zawiera ich mniej. Pozwoli Ci to na większe kontrolowanie gry. Zysk z takiego rodzaju gry może być mniejszy, ale i ryzyko przegranej znacznie spadnie niż w przypadku lawinowego typowania. Graj powoli, kalkuluj ryzyko choć wiem, że czasami jest to trudne w zakładach na żywo. Zbyt pochopna decyzja lub szereg decyzji, gdy na przykład typujesz kilka meczów siatkówki live jednocześnie, może mieć opłakane skutki.

Zapomnij o odgrywaniu się! Podstawowym błędem każdego gracza jest żądza odegrania się po stracie w poprzednim zakładzie. Bardzo często jest to prosta droga do kolejnej przegranej, czasami jeszcze dotkliwszej niż ostatnio. Zakłady na żywo na różne sporty z racji swojej natury są szczególnie narażone na chęć szybkiego odegrania się. Decyzje gracza padają tutaj dużo szybciej i co za tym idzie mogą być mniej racjonalne. Jeżeli więc jesteś na minusie po ostatnim zakładzie lub serii zakładów, staraj się opanować emocje, być może zrobić sobie przerwę od obstawiania, do którego możesz powrócić później. Adrenalina w obstawianiu zakładów sportowych na żywo to przyjemna ich część, która również bardzo często bywa zgubna.

Zakłady pojedyńcze na żywo mają o wiele większe prawdopodobieństwo trafienia niż zakłady łączone. Wybieraj zdarzenia na żywo, co do których czujesz się najpewniej lub na których temat masz określoną wiedzę. Ustaw sobie prywatną drabinkę ulubionych dyscyplin, konkurencji sportowych i staraj się obstawiać na żywo właśnie je. Jeżeli lubisz tenisa lub futbol amerykański to skup się właśnie na takich meczach live. Personalne zainteresowania sportowe przełożą się na Twoje wyniki w ich typowaniu. Nic na siłę. Czytaj statystyki zawodników, na jakiej nawierzchni czują się dobrze (w przypadku tenisa), zapoznaj się z historią ich pojedynków (walki MMA).

Unikaj zakładów, na których wynik ma właściwie wpływ tylko los. Omijaj zakłady typu: liczba setów parzysta lub nieparzysta, kto rozpocznie mecz piłkarski. W tego typu zakładach ryzyko jest po prostu zbyt wysokie i nie opłaca się go niepotrzebnie ponosić.

Pomimo więc, że obstawianie zakładów na żywo jest znacznie trudniejsze niż tych przed rozpoczęciem meczu, cieszą się one wielką popularnością. Wiąże się to z możliwością oglądania i jednocześnie typowania wydarzeń na żywo dziejących się przed naszymi oczami, ba dzięki urządzeniom mobilnym możemy obstawić mecz będąc na stadionie piłakarskim lub przed ekranem w barze oglądając na żywo mecz snookera, bądź hokeja, futsalu czy krykieta. Niewątpliwym plusem takiej formy typowania jest również jego szybkość. Obserwujesz stan gry, dochodzi do określonej sytuacji na boisku, kurs wzrasta lub spada, a Ty podejmujesz decyzję o postawieniu zakładu. Wynik Twojej decyzji może być niemal natychmiastowy. I już wiesz czy trafiłeś czy nie.

Jakie są więc plusy zakładów sportowych live?

  • Obstawianie i stawianie zakładów jednocześnie. Obstawiając na żywo lepiej kontrolujemy przebieg gry i możemy trafniej podejmować decyzje. Ryzyko spada ponieważ widzimy co dzieje się w danej chwili meczu i możemy odpowiednio zareagować.
  • Szybkie wyniki i rozliczanie. Nie musisz czekać na zakończenie spotkania by zobaczyć czy wygrałeś czy też nie. Środki również znaczniej szybciej trafią na Twoje konto u bukmachera.
  • Grasz do ostatniej minuty spotkania. Często takie właśnie zakłady są najpopularniejsze wśród graczy obstawiających zakłady na żywo (Czy dojdzie do dogrywki? Czy padnie jeszcze jakiś gol? Ile minut doliczy sędzia?).
  • Większa oferta zdarzeń do obstawienia niż w zakładach przedmeczowych. Bukmacherzy przewidują, że w meczu live sytuacji, które można obstawić jest znacznie więcej. Dzięki temu powiększa się skala możliwości potencjalnych wygranych.

Najważniejsze wady zakładów sportowych na żywo.

  • Niespodziewane zamykanie i wznawianie lub całkowite wycofywanie kursów na daną sytuację w meczu. Jeżeli bukmacher podejrzewa, że zbyt dużo może stracić na danym kursie, to może go szybko zamknąć uniemożliwiając nam jego wybór. Rodzi to często konfliktowe sytuacje, w których gracze bardzo często mają pretensje do bukmacherów. Ale taka jest juz natura tej gry i tego rodzaju zakładów.
  • Większe ryzyko przegranej. Kiedy masz mniej czasu na podjęcie decyzji o zawarciu zakładu, kiedy działasz impulsywnie, znacznie zwiększasz prawdopodobieństwo przegranej w zakładzie bukmacherskim. Jest to znana i bardzo często powtarzana przez graczy zależność. Niestety dotyczy ona głównie typowania zakładów live.

Polecamy również:

 

Obstawianie zakładów sportowych online, przez internet

Ponad 80% zakładów sportowych stawianych u bukmacherów jest zapieranych w internecie. Bardzo ważnym aspektem tego typowania zakładów sportowych online jest wybór legalnego bukmachera internetowego. Na polskim rynku istnieje już duży wybór firm bukmacherskich, które działają zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową. Jak wybrać właściwego buka? Po prostu testuj, obstawiając wydarzenia. Nie ma chyba prostszej metody na wybór swojego bukmachera. Już samo zakładanie konta na danej stronie bukmacherskiej powinno dać nam jakiś obraz o jej funkcjonowaniu. Jeżeli rejestracja przebiegnie płynnie i weryfikacja konta również się powiedzie (pod warunkiem, że będziesz uczciwie wykonywał zalecenia bukmachera), to kolejnym krokiem jest wypróbowanie metod płatności, które dany buk oferuje, bo przecież za coś musisz grać.
Firmy bukmacherskie prześcigają się w ofertach kursów na wszelkiego rodzaju zdarzenia. Warto więc porównywać, który bukmacher ma ich więcej na interesujące nas wydarzenia, w tym czy posiada opcje na zakłady specjalne. Jeżeli lubimy typować mecze piłkarskie, sprawdźmy ofertę na dane ligi i poszczególne mecze. Gra online daje nam przecież takie możliwości. Kolejnym bardzo ważnym dla nas aspektem jest wysokość oferowanych kursów. Bukmacherzy wyliczają kursy na podstawie zbliżonych wzorów matematycznych. Są to więc pewne wyliczenia prawdopodobieństwa zajścia zdarzenia, powiększone o marżę bukmachera. I często właśnie ta marża stanowi różnicę pomiędzy kursem u jednego buka oraz u drugiego.

Czy warto obstawiać zakłady?

Jeżeli przeczytałeś ten tekst to widocznie szukasz odpowiedzi na to właśnie pytanie. Typowanie zakładów sportowych online to ryzykowe zajęcie, ale bez ryzyka nie ma wygranej.