Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Jak zostać ekspertem w zakładach bukmacherskich?

W jaki sposób zarobić więcej z zakładów?
Autor: Redakcja
Dodano: 2018/03/02
Aktualizacja: 2018/03/07

Jak zostać ekspertem w zakładach bukmacherskich


Prawdopodobnie czytasz ten artykuł, ponieważ masz już jakieś doświadczenie w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Dodatkowo wygrałeś już trochę tu i tam i chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób mógłbyś zarobić więcej pieniędzy z zakładów sportowych. Przypuszczalnie masz też doświadczenie z kilkoma „typerami”  – którzy podają mecze, które powinieneś zagrać, ale rzadko dają ci dowód, że oni również grali w te mecze. Oznacza to, że nie są zainteresowani zarabianiem pieniędzy od bukmachera ale tym, że inni ludzie tracą pieniądze na dłuższą metę. Jeśli kiedykolwiek zapłaciłeś w taki sposób za „ustalony” mecz, to przykro nam z powodu twojej straty.

Jak zostać ekspertem w zakładach sportowych?

Przede wszystkim musisz ćwiczyć swoją siłę psychiczną, przestrzegając kilku zasad:

 1. Bądź zdyscyplinowany – nie ścigaj przegranych zakładów przez szybkie umieszczanie kolejnych irracjonalnych kuponów.
 2. Bądź odpowiedzialny – nigdy nie stawiaj wszystkich pieniędzy na 1 zakład / mecz, nigdy nie stawiaj więcej niż 50% swojego budżetu w jednym meczu.
 3. Pomyśl dwa razy – kiedy znajdziesz mecz, na który chcesz postawić zakład, zastanów się dwa razy, dlaczego te kursy są wyższe, niż się spodziewasz, przejrzyj Internet i znajdź odpowiedź.
 4. Nie bądź naiwny – 99,99999999% wyników, o których twierdzi się, że zostały ustawione przez oszustów, naprawdę nie są ustawione. Ludzie, którzy faktycznie ustalają mecze, NIGDY nie podzielą się z Tobą tymi informacjami, będą raczej milczeć, aby uniknąć złapania i wygrania dla Ciebie pieniędzy.
 5. To tylko gra – choć niektórzy mogą zarabiać na życie dzięki zakładom sportowym, zdają sobie również sprawę, że nie ma możliwości wygrania każdego zakładu i utrzymywania dodatniego salda każdego miesiąca. Nigdy nie stawiaj więcej, niż możesz sobie na to pozwolić i zdaj sobie sprawę, że to tylko Twoje hobby.

Idąc dalej, w każdym zakładzie musisz znaleźć coś, co nazywa się „VALUE„. Kluczem do zostania dobrym graczem jest po prostu posiadanie więcej wygranych niż przegranych. Aby wygrywać, musisz na przykład wygrać 60% meczy przy kursie 2 (co stanowi 50% szansy na wygraną) lub 90% meczów po kursie 1,2 itd. To się nazywa przewaga nad bukmacherami. Oczywiście, bukmacherzy mają przewagę nad graczem, stosując około 8% marży po każdej ofercie. Zapewnia to bukmacherowi 8% zysku w długim okresie, jeśli wszystkie pieniądze zostałyby umieszczone idealnie po tych kursach. Ale nie zawsze jest tak, że bukmacher ma perfekcyjne kursy na każde wydarzenie, ponieważ każdego miesiąca odbywa się 10 lub 20 tysięcy wydarzeń.

Aby mieć przewagę nad bukmacherem, musisz znaleźć VALUE  we wszystkich swoich zakładach. Posiadanie VALUE oznacza po prostu obiektywne stwierdzenie, że kursy bukmachera są wyższe niż powinny. Znajdź najlepsze kursy na zakłady. I pamiętaj, zastanówmy się dwa razy, dlaczego niektóre kursy są takie, jakie są. Bardzo często bukmacherzy mają informacje, których nie można znaleźć nigdzie w Internecie, lub zanim Ty zdobędziesz te informacje. Ma to zasadnicze znaczenie dla uzyskania zysków – dobra i świeża informacja.

 • Znajdź mecze, które Twoim zdaniem WYGRASZ
 • Sprawdź statystyki meczów, pauzujących graczy i INNE kluczowe czynniki (np. neutralny grunt, początkowe składy, brak motywacji itp.)
 • Oceń wszystkie te czynniki w procentach
 • Połącz wszystkie zebrane informacje za pomocą prostej metody i już masz własne kursy
 • W przypadku otrzymania 5 LUB WIĘCEJ% NIŻSZYCH wartości niż u bukmachera, obstawiasz zakład *
 • Jeśli nie – zapomnij o tym meczu lub obstaw tylko za niską stawkę.

* Różnica 5% nie jest różnicą w kursach, ale różnicą prawdopodobieństwa wygranej.

Co jest jednak najważniejsze?

Najważniejszą rzeczą jest jednak wybór bukmachera. Bardzo często zdarza się, że w niektórych wydarzeniach możesz znaleźć małą (1-5%) VALUE, ale twój bukmacher oferuje kursy o wiele niższe niż u innych bukmacherów. A kursy te skreślają każdą możliwą wartość. Dodaj dodatkowe podatki, które nakłada rząd, a stracisz tę przewagę zanim nawet postawisz zakład.

Ekspert zawsze będzie mieć otwarte konta u kilku bukmacherów. Aby stworzyć dobre portfolio zakładów, potrzebujesz 3 rzeczy:

 1. Bukmachera zapewniającego duży zasięg wydarzeń i rynków.
 2. Bukmachera mającego wysokie limity zakładów i bardzo wysokie kursy.
 3. Giełdy zakładów – miejsca z najwyższymi kursami i możliwością zabezpieczenia zakładu, a jednocześnie nie odrzuci zakładu, czy zlimituje go.

Powyższa hierarchia ma tutaj kluczowe znaczenie i ma także dodatkowy wpływ na Twoje długoterminowe wygrane.

Nie zapomnij jednak, że „to tylko hobby”.