Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Dystrybucja marży na rynkach trzydrogowych – zakłady na remis.

zakłady na remis


Wszyscy wiemy, że bukmacherzy w kursie zakładu sportowego stosują marżę w oferowanych wydarzeniach.

W ten sposób żyją i nie nienawidzimy ich za to. Od początku istnienia, firmy bukmacherskie, zawsze działały w taki sposób i fakt, że jest to biznes nie czyni z z tego nic złego.

Ta marża różni się w każdej z firm bukmacherskich w zależności od jego pozycji w branży, konkurencyjności, osobistych wizji lub chciwości. Różni się także marża na dany rynek i od konkretnego zdarzenia. Najważniejsze wydarzenia będą miały najmniejszą marżę, by przyciągnąć więcej graczy, główne rynki będą miały niższe marże, ponieważ bukmacherzy ufają im bardziej.

W tym artykule chcemy przeanalizować konkretny rodzaj rynku. Jest to rynek trzydrogowy lub rynek z możliwością obstawienia remisu. Niektórzy z was nie lubią grać tego typu rynku, ponieważ ma większą marżę, inni go uwielbiają, ponieważ zapewnia im dodatkową możliwość zarobienia pieniędzy. Marża wynosi zwykle od 104% do 110% na tym rynku, jak już pewnie wiesz, ale sposób, w jaki dystrybuowane są 4-10%, jest prawdopodobnie rzeczą, której nie znasz.

Dystrybucja marży na remis

Remis to rynek, którego zazwyczaj unika 90% ludzi.

Jest to naturalne, ponieważ wszyscy zawsze stawiają na wygraną niektórych drużyn. Bukmacherzy zdają sobie z tego sprawę, a ponieważ starają się zrównoważyć ryzyko na każdym rynku, remis jest zwykle dość wysoki i zawiera czasami 1% marży lub nawet marży ujemnej, aby przyciągnąć na nią więcej pieniędzy.

Jest to rozsądne przejście, ponieważ kiedy masz 2 miliony wypłat na faworyta, 1 milion wypłat na underdoga, jedynym sposobem na zmniejszenie dalszego ryzyka na te 2 wyniki jest zwiększenie liczby zakładów na remis co jest tylko zbalansowaniem przekraczające jego realistyczne prawdopodobieństwo.

Jest jeszcze jedna rzecz do rozważenia odnośnie zakładów na remisy. Model rozkładu Poisson – model o który bukmacherzy opierają swoje kalkulacje, nie jest w stanie dokładnie obliczyć prawdopodobieństwa remisu. To jest powód, dlaczego azjatyccy bukmacherzy oferują rynek 1×2 z marżą 108-110%, a dwudrogowy z marżą 102%. Ten fakt został mi ujawniony przez CEO jednej z azjatyckich firm bukmacherskich. Mówiąc najprościej, nigdy nie udało im się go obliczyć tak, aby zapewnić wymagany procent, chociaż mieli najbardziej precyzyjne kursy dla rynków 2-drogowych (gdzie można poznać stosunek siły pomiędzy 2 zespołami). Europejscy bukmacherzy dodają kolejny czynnik do modelu dystrybucji Poissona, który w dłuższej perspektywie równoważy marżę na remis.

Marża na faworyta

Istnieją 2 typy bukmacherów.

Jedni, którzy starają się być jak najbardziej atrakcyjni na faworytów i tacy, którzy są konserwatywni i boją się strat. Obie filozofie mają swoje wady i zalety, ale wszystkie mają dużo pieniędzy, gdy faworyci przegrywają.

Ci, którzy mają atrakcyjne kursy na faworytów, przyciągają więcej pieniędzy i ponoszą większe straty, gdy faworyci wygrywają, ale zyskują większe zyski, gdy przegrywają. Ci, którzy są konserwatywni na faworytach i myślą o ryzyku większym niż o zysku, mają mniejszą bazę graczy, których przyciągają. Tracą mniej, gdy wygrywają faworyci i zyskują znacznie mniej, gdy wygrywa underdog.

Marża na faworytów różni się w zależności od zdarzenia ale na najbardziej atrakcyjnych wydarzeniach może spaść do 1% – na tym samym poziomie, co prawdopodobieństwo matematyczne, na tym samym poziomie co giełdy zakładów o dobrej płynności.

Marża na underdoga

Pomimo tego, że niektórzy bukmacherzy są nieatrakcyjni w stosunku do faworytów, pozostają atrakcyjni na underdoga.

To dlatego, że cała branża boi się wysokich wypłat. Obawiają się również stałych meczów, ponieważ eksperci bukmacherscy są w stanie rozpoznać wysokie kursy na underdoga. W skrócie, bukmacherzy boją się inteligentnych graczy.

Zakłady na słabszych są matematycznie najdroższymi zakładami i jeśli nie masz informacji lub prawdziwych umiejętności handicapowych, przegrasz je, tak jak przegrałbyś na zakładach wielokrotnych. Chociaż mówi się to prostym językiem, jest wiele matematyki i statystyk, które stoją za tym twierdzeniem.

Wniosek

Dystrybucja marży ma na celu maksymalizację zysków dla bukmacherów.

Została wprowadzona do modeli matematycznych lata temu i zawierała więcej czynników, niż możesz sobie wyobrazić. Najlepsza taktyka to więcej wygranych niż przegranych. Dlatego dla graczy jest trudniej obecnie z zakładami na underdoga, ale jednocześnie łatwiej jest zarabiać na remisach i faworytach.

Prawda jest taka, że zakłady na remis doprowadziły do rozsądnych rezultatów osiąganych przez klientów w ogóle, ale samo obstawienie remisu w dowolnym meczu nie zapewni ci zysku na dłuższą metę. Zakłady na remisy są równie opłacalne, jak zakłady na faworytów – musisz wiedzieć, jak wytypować zwycięzcę. Wytypowanie zwycięskiego zakładu na remis jest nieco bardziej skomplikowany niż wybór zwycięzcy, a liczba zwycięzców długoterminowych, którzy korzystają z strategii obstawiania na remis można policzyć na palcach.

Autor: PK

Przeczytaj również: Zakłady Pari mutuel