Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Ministerstwo odrzuciło wnioski bukmacherów?

licencja-bukmacherska


Portal money.pl ustalił iż odrzucono wnioski zagranicznych bukmacherów o licencję w Polsce

Portal money.pl dotarł do informacji, które od kilku tygodni krążą w środowisku związanym z zakładami bukmacherskimi. Wedle informacji portalu money.pl odrzucone zostały wnioski co najmniej 6 zagranicznych bukmacherów.

Kilkanaście tygodni temu Ministerstwo Finansów poinformowała, iż o licencję ubiega się aż 15 podmiotów bukmacherskich. Graczy najbardziej elektryzowały informacje, że wśród ubiegających się o licencję są giganci rynku bukmacherskiego tacy jak angielski gigant zakłady bukmacherskie Wiliam Hill czy światowy lider zakładów bukmacherskich Bet365.

Informację o złożeniu licencji potwierdził bukmacher Bwin czy Unibet, z nieoficjalnych informacji wynikało także, że wniosek licencyjny złożył mający francuskie korzenie bukmacher BetClic. O ile odrzucenie wniosków licencyjnych zakładów bukmacherskich BetClic czy Unibet nie jest zaskoczeniem, gdyż firmy te po zmianie przepisów prawnych w Polsce rozpoczęły swoistą „żonglerkę domenami”, czyli niemalże zakpiły ze zmiany przepisów. Brak zgody ministerstwa dla licencji dla Wiliama Hilla czy bukmachera bet365 jest zaskoczeniem, gdyż zarówno Wiliam Hill jak i zakłady bukmacherskie bet365 zablokowały dostęp dla polskich graczy z dniem 1 kwietnia 2017, czyli datą wejścia w życie znowelizowanej ustawy hazardowej.

W praktyce wygląda to tak, iż od dnia 1-go kwietnia 2017 roku, wszystkim Internautom, którzy odwiedzają stronę bukmachera bet365.com z Polski wyświetlany jest następujący komunikat.

Ważne informacje dotyczące zamknięcia strony

Nasze usługi lokalizacyjne wykryły, że znajdujesz się w Polsce.

Ze względu na ostatnie zmiany prawne w Twoim kraju, bet365 nie oferuje już swoich usług w Polsce.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie oferować nasze usługi.

 Po więcej informacji, prosimy o kontakt z nami pod numerem +44 1782 684757 lub drogą emailową na support-pol@customerservices365.com

Natomiast bukmacher Unibet czy BetClic tak jak wspomnieliśmy wcześniej zadrwiły z polskich regulacji prawnych i zmieniają subdomeny na których działają serwisy internetowe tychże firm. Poniżej prezentujemy przykłady jak Unibet czy BetClic łąmią polskie prawo.

pl.unibet.com domena ta zostaje umieszczona na rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie ministerstwo dnia 19-go maja 2017 roku.

Unibet zmienia subdomeną na pl.unibet-1.com, która zostaje umieszczona w rejestrze nielegalnych stron 25-go października.

Podobnie sytuacja wygląda z zakładami bukmacherskimi BetClic

pl.betclic.com czyli polskojęzyczna wersja serwisu BetClic. com zostaje dopisana do niechlubnego rejestru 23-go czerwca 2017 roku. BetClic nic sobie z tego nie robi i zmienia adres pod którym funkcjonuje polskojęzyczny serwis na eu.betclic.bet. Reakcja polskich władz może być tylko jedna i zgodnie z przypuszczeniami domena eu.betclic.bet zostaje dopisana do  rejestru nielegalnych stron dnia 24-go sierpnia 2017 roku.

Podsumowując, jeżeli plotki krążące od kilku dni w środowisku bukmacherskim oraz informacje do których dotarł portal money.pl są prawdziwe wnioski zagranicznych zakładów bukmacherskich w Polsce zostały odrzucone przez polskie Ministerstwo Finansów. Prawdopodobnie polscy gracze nie będą mogli zagrać u takich bukmacherów jak Bet365 czy Wiliam Hill. Pozostaje żałować, iż mówiąc kolokwialnie do „jednego worka” wrzucono Bet365 i Unibet czy Betclic, ostatnich dwóch bukmacherów jawnie łamie regulacje prawne w Polsce. Być może jednak są inne powody np. braki formalne w dokumentacji o który nie wiemy i właśnie to było powodem odrzucenia wniosków licencyjnych takich bukmacherów jak Bet365 czy Wiliam Hill.