Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Poznaj typy na F1 Grand Prix Włoch!

31.08 Formuła 1
Autor: Redaktor naczelny
Dodano: 2018/08/28
Aktualizacja: 2018/08/28

Formuła 1 Grand Prix Włoch


Tym razem ścigamy się w stolicy Ferrari! – typy Formuła 1

Po nieco nudnawym wyścigu w Belgii, tym razem silniki królowej motorsportu zaryczą w Świątyni Prędkości.

Autodromo Nazionale di Monza to tor wyścigowy we Włoszech znajdujący się niedaleko miejscowości Monza (na północ od Mediolanu). Sam tor umiejscowiony jest w „Parco Monza”, czyli w parku.

Tor we Włoszech charakteryzuje się długimi prostymi, przez co umożliwia osiąganie bardzo wysokich prędkości. Kierowcy Formuły 1 prowadzą bolid z maksymalnie otwartą przepustnicą przez około 76% czasu okrążenia, dłużej niż na innych torach. Przypomnijmy, że w Belgii, gdzie rozgrywano ostatnią Grand Prix stosunek ten wynosi ok 70%.

Co za tym idzie, tor ten faworyzuje zespoły posiadające bardzo mocne silniki. Tym samym na chwilę obecna faworytem w wyścigu będzie Ferrari, dopiero potem liderujący w klasyfikacji konstruktorów zespół Marcedesa.

Absolutnym rekordzistą toru podczas wyścigu jest Rubens Barichello, który w roku 2004 pokonał jedno okrążenie toru w czasie 1:21.046, co dało średnią prędkość niemal 257 kilometrów na godzinę.

Rekord w kwalifikacjach także należy do Brazylijczyka, który nitkę Monzy pokonał w czasie 1:20.089 co daje średnio niemal 260 kilometrów na godzinę.

Tor Monza charakteryzuje się także kilkoma szykanami, przecinającymi proste, a także dwoma bardzo szybkimi łukami. Pierwszy z nich, przejeżdżany na pełnym gazie to „Curva Grande”, natomiast kolejny to ostatnia część toru, tuż przed wyjściem na prostą startową nazywana „Parabolica”.

Ostatnie cztery lata w kwalifikacjach zdominowane były przez ekipę Mercedesa. Cztery kolejne pierwsze miejsca startowe przypadły Lewisowi Hamiltonowi. To właśnie dlatego, że Mercedes dysponował w tym okresie najmocniejszą jednostką napędową, Według aktualnych informacji to Ferrari posiada najsilniejszy motor w stawce. Różnica podobno wynosi tylko 10 koni mechanicznych na niekorzyść Mercedesa ale na takim obiekcie ma to szczególne znaczenie.

Także ostatnie cztery wyścigi zakończyły się zwycięstwami ekipy Mercedesa na Monzy. Trzy z nich padły łupem Lewisa Hamiltona, a jedno Nico Rosberga.

Najwięcej zwycięstw na tym torze odniósł natomiast Michael Schumacher, pięć (1996, 1998, 2000, 2003, 2006)

Ostatnie zawody na torze Spa-Francorchamps zakończyły się zwycięstwem Sebastiana Vettela z Ferrari. Tuż po zgaszeniu czerwonych świateł jeszcze przed pierwszym zakrętem doszło do totalnego chaosu – Nico Hulkenberg przestrzelił punkt hamowania i spowodował groźnie wyglądającą kolizję. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Neutralizacja zakończyła się po czwartym kółku.

Po restarcie, na prostej Kemmel, Sebastian Vetter wykorzystał możliwość objechania prowadzącego Lewisa Hamiltona i go wyprzedził. To był przełomowy moment w wyścigu, gdyż potem Niemiec już tylko powiększał przewagę nad Hamiltonem. Po pierwszej serii pit-stopów wydawało się przez chwilę, że Anglik może jeszcze powrócić do walki, niemniej Vettel ponownie uciekł z „radaru” Hamiltona.

Dalszy etap wyścigu to już bezpieczne kontrolowanie tempa przez zawodnika Ferrari. Hamilton jakby pogodzony z utratą wygranej starał się zminimalizować straty i ukończyć zawody na drugiej pozycji. Co także finalnie doszło do skutku. Trzecie miejsce w wyścigu zajął fantastycznie jadący Max Verstappen.

Którzy legalni bukmacherzy oferują najlepsze kursy?

Biorąc pod uwagę, że ostatnio wprowadzone zmiany w jednostkach napędowych Ferrari dały im przewagę nad Mercedesem, faworyzuje w tym wyścigu ekipę z czarnym konikiem na nosie auta.

Co więcej, wyścig ten nabiera niewiarygodnego znaczenia, gdyż odbywa się przecież we Włoszech, na torze, gdzie Ferrari jest dodatkowo zmotywowane i faworyzowane. Włoscy „Tifosi” także dołożą cegiełkę motywującą dla kierowców czerwonych bolidów.

Faworytem do wygrania jest tutaj Sebastian Vettel, ponieważ jest wice liderem klasyfikacji kierowców i mało prawdopodobne, aby Kimi Raikkonem mógł walczyć o zwycięstwo z Vettelem, który jako jedyny w stawce ma szansę odebrać tytuł Hamiltonowi.

Jeśli Kimi zaprezentuje dobrą dyspozycję w niedzielę, ma szansę co najwyżej na drugie miejsce. Wiemy także, że Fin jest zawodnikiem zespołowym, i jeśli nawet prowadziłby w wyścigu przed swoim kolegą z drużyny, prawdopodobnie oddałby swoją pozycję Niemcowi.

TYPY:

  • „Sebastian Vettel zwycięzca Grand Prix Włoch” – @1.90 LVbet
  • “Sebastian Vettel zwycięzca kwalifikacji” – @2.16 LVbet
  • “Top3 wyścigu – Kimi Raikkonen” – @1.60 LVbet