Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Jak sprawdzić czy bukmacher posiada licencje?

legalni bukmacherzy


Legalni bukmacherzy 2018

Jak sprawdzić które zakłady bukmacherskie są legalne?

Wielu graczy zwraca się do nas z pytaniem, gdzie będąc Polakiem mieszkającym w kraju można grać legalnie. Postaramy się w przystępny i zrozumiały sposób odpowiedź na to ważne pytanie.

Na początek bez względu na preferencje polityczne należy przyznać, że zarzewiem wszystkich problemów i niejasności związanych u ustawą hazardową była mówiąc potocznie chęć przykrycia tzw. afery hazardowej, czyli niejasnych spotkań prominentnych działaczy PO w cmentarnym otoczeniu. Tak, aby nie narazić się na totalną krytykę opozycji politycy PO postanowili rozwiązać problem błyskawicznie i zmienili ustawę hazardową bez wymaganej notyfikacji. Notyfikacja to po prostu poinformowanie odpowiednich komisji europejskich, że dany, krajowy rząd zamierza zmienić ustawę w określony sposób. Jednym zdaniem należało po prostu notyfikować przepisy i wszystko byłoby jasne, a tak pojawiło się wiele wątpliwości odnośnie tego co jest legalne, a co nie.

Ponownie bez względu na preferencje polityczne należy stwierdzić, że rząd PIS podszedł do tematu w należyty sposób przynajmniej z perspektywy proceduralnej. W tym momencie warto zacytować Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Finansów: Ustawa z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw weszła do polskiego porządku w sposób skuteczny, obowiązując w Polsce w sposób legalny i prawnie wiążący. Obowiązujące przepisy notyfikowane zostały Komisji Europejskiej, która nie zgłosiła do nich zastrzeżeń. W ramach procesu legislacyjnego Polska prowadziła dialog z Komisją Europejską dążąc do wypracowania prawa niekwestionowalnego również w świetle prawa Unii Europejskiej. Sektor gier losowych oferowanych przez Internet nie jest przedmiotem harmonizacji wspólnotowej. Zgodnie z prawem europejskim i orzecznictwem TSUE każde Państwo członkowskie posiada bardzo duży zakres swobody regulacyjnej w określaniu prowadzenia na ich terytorium gier hazardowych. Dlatego też bezpodstawne jest twierdzenie, aby można było prowadzić działalność w zakresie gier hazardowych w Polsce na podstawie koncesji udzielonej przez Maltę.
Zródło:
http://e-play.pl/mf-komisja-europejska-zglosila-zastrzezen/

 

Można lubić PIS lub nie, ale wszystko napisane powyżej jest prawdą. Przepisy zostały notyfikowane. Według naszych informacji Komisja Europejska przesłała do rządu polskiego swoje uwagi, które zostały uwzględnione w ostatecznej wersji nowych regulacji np. możliwość reklamy zakładów bukmacherskich.

Jak zatem sprawdzić, które firmy oferują legalne zakłady bukmacherskie? Najlepiej podobnie jak na drodze pozostać nieufnym, zachować szczególną ostrożność i zwyczajnie sprawdzić samemu. Po prostu wchodzimy na stronę polskiego Ministerstwa Finansów

https://hazard.mf.gov.pl/

Wpisujemy nazwę firmy bukmacherskiej, w której planujemy zagrać i po chwil już mamy jasność sytuacji.
Przykładowo chcielibyśmy zagrać w internetowych zakładach bukmacherskich Bet-at-home. Wpisujemy na stronie ministerstwa „Bet-at-home” i już mamy jasność sytuacji. 26-go kwietnia 2017 roku Bet-at-home został wpisane na listę stron nielegalnych. Prosto i przejrzyście. Każda firma na liście jest nielegalna. Niektóre nielegalne w Polsce firmy bukmacherskie zmieniają „urle”, ale to już jest próba zagrania na nosie polskim władzom. Bardziej dociekliwi gracze znaleźliby w regulaminach nielegalnych firm bukmacherskich, że nie adresują one swoich usług do graczy z Polski, po prostu nielegalni bukmacherzy starają się przerzucić całą odpowiedzialność na graczy. Samo życie…
Jeżeli ktoś nie chce przeprowadzać czegoś na kształt „selekcji negatywnej” może po prostu sprawdzić, które firmy posiadają polską licencję. Ponownie najbezpieczniej jest odwołać się do dokumentu stworzonego w polskim Ministerstwie Finansów.

Lista zezwoleń:

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.

Sprawdź który bukmacher posiada licencje i jest w Polsce legalny.

1.FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/1112/5565

2. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu zezwolenie z dnia 16 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/177/AR P/BMB/2011/BMI910599

3. Star Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/116/KLE/2011/5540/12

4. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485

5. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17

6. iforBET Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016

7. LV BET spółka z o.o. zezwolene z 13 maja 2016r numer PS4.6831.9.2016.EQK

 

Jedynie podmioty wymienione na niniejszej liście posiadają zezwolenia na oferowanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło tutaj

Fortuna, Milenium, STS, Totolotek,iforBET, Etoto i LVbet posiadają polską licencję bukmacherską.

Jeszcze raz zachęcamy, jeżeli ktoś ma wątpliwości czy dana firma bukmacherska jest legalna w Polsce najprościej wejść na stronę ministerstwa i wpisać jej nazwę. Przypominamy www.hazard.mf.gov.pl, wpisujemy nazwę i już nie mamy wątpliwości.

Warto także po krótce przyjrzeć się ewentualnym karom, które wiążą się z grą u nielegalnych bukmacherów. Warto sięgnąć do dokumentu źródłowego czyli ustawy hazardowej.

Rozdział 10

Kary pieniężne
Art. 89. 1. Karze pieniężnej podlega:
1) urządzający gry hazardowe bez koncesji lub zezwolenia, bez dokonania zgłoszenia, lub bez wymaganej rejestracji automatu lub urządzenia do gry;
2) urządzający gry na automatach poza kasynem gry;
3) uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia.
Zatem z treści ustawy jasno wynika, że karany jest nie tylko urządzający, ale także uczestnik, czyli w naszym przypadku gracz firmy bukmacherskiej. Grzywna za grę u nielicencjonowanego bukmachera wynosi do 120 stawek dziennych, czyli w najczarniejszym scenariuszu może być to dobrze ponad 30 tysięcy złotych. Kwalifikacja tego czynu to przestępstwo skarbowe. Naturalnie żywimy nadzieję, że ustawodawca nie zdecyduje się karać graczy, niemniej przepisy na to pozwalają. Oczywiście dużo bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przepadek wygranej i mandat w wysokości kilkuset czy kilku tysięcy złotych. Graczowi bardzo trudno byłoby wytłumaczyć się nieświadomością faktu, że dany bukmacher świadczy swoje usługi nielegalnie. Począwszy od kwietnia tego roku funkcjonuje rejestr o którym pisaliśmy wcześniej, dodatkowo providerzy Internetu są zobligowani do blokowania dostępu do nielegalnych stron. Nie tylko lokalne metody płatności jak Przelewy24, ale nawet międzynarodowe tzw. e-wallety jak Skrill czy Neteller nie pozwolą Polakom zdeponować środków do nielicencjonowanych bukmacherów. Jednym zdaniem sytuacja prawna nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, który bukmacher działa legalnie, a który łamie lokalne regulacje.