Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Esport zakłady bukmacherskie, kursy i typy

zakłady-esport


Nie ma już na polskim rynku bukmachera, który nie oferowałby zakładów na esport. Profesjonalne granie na komputerze czy konsoli stało się już tak popularne, że nie tylko przyciąga miliony graczy z całego świata, ale również zainteresowało sympatyków obstawiania. Początkowo zakłady na esport zakładały tylko zwycięzców poszczególnych gier. Dziś mamy do czynienia z mnóstwem rodzajów zakładów esportowych. Tak jak zwiększyła się liczba turniejów i gier, tak mamy do dyspozycji więcej zakładów na esport.

Zabawa czy sport

Zmieniło się również postrzeganie gamingu w ogólnym społeczeństwie. Jeszcze na początku XXI wieku większość grała raczej dla zabawy i relaksu niż faktycznie rywalizowała z innymi graczami. Z czasem jednak granie weszło na wyższy poziom aż wreszcie wyklarował się profesjonalny esport. Dziś to treningi pod okiem trenerów, systematyczne granie po kilka godzin dziennie i rozmaite turnieje oraz zawody. Wiążą się z tym również korzyści finansowe dla wszystkich zaangażowanych osób.

Zainteresowanie jest ogromne, więc i pieniądze pojawiają się coraz większe. Profesjonalne drużyny e-sportowe niejednokrotnie mają sponsorów, którzy zapewniają im wszystko, co może im pomóc w osiągnięciu sukcesu. Kolejne przychody zapewniły zakłady bukmacherskie. Esport skorzystał na swoim wzroście popularności, ale bukmacherzy również liczą już zyski z gamingu. Esport to już na pewno nie tylko zabawa, a granie z profesjonalnym podejściem.

Popularność esportu

Pierwsze zawody esportowe zorganizowano w 1980 roku i wtedy mogliśmy mówić o niszowym przedsięwzięciu dla największych zapaleńców. 40 lat później mamy do czynienia z jedną z najbardziej dochodowych branż i gałęzi zakładów bukmacherskich. Esport przeszedł długą drogę i dziś możemy mówić o w pełni ukształtowanej dyscyplinie. Rywalizacja z innymi osobami zawsze wywołuje emocje, a gdy pojedynki stoją na wysokim poziomie mogą zainteresować innych odbiorców. To dlatego liczba organizowanych imprez oraz turniejów stale się powiększa.

Chętnych nie brakuje zarówno do wzięcia udziału, jak i do śledzenia poczynań graczy. Jest to dla jednych i drugich znakomita rozrywka, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to rozrywka przynosząca pokaźne zyski. Pula nagród nierzadko sięga milionów dolarów, dzięki czemu część graczy może sobie pozwolić na pełne skupienie się na esporcie. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim turnieje w League of Legends, a także Dota 2. Przerwa w innych sportach spowodowała, że wielu graczy zakładów bukmacherskich skupiła swoją uwagę na esporcie. Brak futbolu tak bardzo dokuczał kibicom, że FIFA osiągnęła rekordową oglądalność na zawodach esportowych.

Obstawianie esportu

Nie każda gra może być obstawiana u bukmachera. Zakłady na esport dotyczą tylko najbardziej popularnych gier, w których liczy się zręczność, szybkość podejmowanych decyzji czy strategia. Czynnik losowości musi być ograniczony do minimum, a jak najbardziej powinny liczyć się umiejętności poszczególnych graczy. Mapy czy pola gry są regularnie zmieniane i aktualizowane, by urozmaicić rozgrywkę. Przez to zespoły muszą zmienić swoją taktykę i nie mogą polegać tylko na przyjętych wcześniej schematach. Na to trzeba zwrócić uwagę przy obstawianiu esportu. Tutaj dużo łatwiej o zmiany, więc liczy się również umiejętność adaptacji do otoczenia.