Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Zakłady bukmacherskie jak grać?

zaklady-bukmacherskie-jak-grac


Powiedzmy sobie wprost, zakłady sportowe zostały stworzone dla emocji gry i zarabiania pieniędzy. Naucz się jak grać w zakładach wzajemnych i osiągaj długofalowe wyniki. Jak to zrobić? Po pierwsze, musisz zrozumieć podstawy tego, jakie rodzaje zakładów są zawierane. Po drugie, musisz znaleźć odpowiednią firmę (online lub stacjonarną), aby obstawić u legalnych bukmacherów. Wreszcie, jeśli nauczysz się podstaw, będziesz na najlepszej drodze do uprawiania wartościowego hazardu w sporcie!

Zapoznaj się z podstawami zakładów bukmacherskich

 
football-handicap-betting

Obstawiaj spready punktowe czyli tak zwany handicap

 
Spready punktowe pomagają zrównoważyć szanse wygranej każdego zespołu. Kiedy gracze obstawiają spready punktowe, zazwyczaj mówią o (+3,5), (-7,5), (+4) itd. To jest liczba punktów dodawanych lub odejmowanych od wyniku końcowego drużyny. Weźmy na przykład Chicago Bears (+5) i Green Bay Packers (-5). Niedźwiedzie mają mniejsze szanse na wygraną, więc 5 punktów zostaje dodanych do ich ostatecznego wyniku.
 

fortuna

 

W tym przypadku, Packers będą musieli pokonać Bears o co najmniej 6 punktów jeśli ktoś postawi na nich, że zwyciężą. Jeśli Packers pokonają Bears o 5 punktów lub mniej, gracze, którzy postawią na Packers ze spreadem, stracą pieniądze. Podstawowym założeniem jest to, że gracz musi znać oba zespoły. Dodatkowo, jeśli uważasz, że Packers wygrają, ale nie pokryją spreadu, zagraj na nich pieniądze. Jeśli Packers wygrają o mniej niż 5 punktów, wygrasz.

Jeśli zespoły zakończą spotkanie z równym spreadem (nie poniżej lub powyżej), nie wygrywasz ani nie tracisz pieniędzy. Tym samym, jeśli Packers pokonają Bears dokładnie o 5 punktów, nikt nie wygrywa ani nie przegrywa – następuje zwrot stawki. Kiedy spready punktowe wynoszą (+7,5), (-4,5), (-8,5), (+1.5), itd. ryzykujesz więcej. Dzieje się tak dlatego, że zespoły nie zdobywają połowy punktów, więc wygrasz lub przegrasz.

Postaw zakład na Moneyline

moneyline
 
To bardzo prosta metoda. Obstawiasz, kto wygra mecz. Jeśli myślisz, że Chicago Cubs pokonają Pittsburgh Pirates, postawisz na nich i na odwrót. Kluczem jest tutaj spojrzenie na rozkład punktowy meczu. Jeśli Chicago Cubs dostaną duży spread punktowy (-5), wówczas są postrzegani jako faworyci do wygrania. Jeśli spread jest dość wyrównany (-0,5) (+ 0,5), gra jest w dużej mierze postrzegana jako pojedynek 50/50. Dodajmy, że handicap -0,5 na „1” to ten sam kurs co kurs na „1”, czyli zwycięzcę gospodarzy.
 

totolotek

 
Zanim przejdziesz do Moneyline, najpierw spójrz na rynek handicapów. Jeśli rozpiętość punktów wydaje się zbyt wysoka (-8,5), najlepiej jest umieścić swoje pieniądze na spreadzie punktowym. Jeśli spread punktów jest dość równy (-1) (+ 1), przejdź do Moneyline. Prawdopodobieństwo wygranej znacznie wtedy wzrasta.

Jeśli jest niesprzyjająca pogoda, jest to również poważny czynnik dla Moneyline. Śnieg, deszcz, deszcz ze śniegiem, mgła itp. mogą szybko zrównać się obu zespołom, a tym samym nawet zwiększyć spread punktowy. Im gorsza pogoda, tym większa szansa na losowy wynik, a tym samym więcej pieniędzy należy postawić na Moneyline. Czynniki pogodowe pokazują w zakładach bukmacherskich jak grać, w jaki sposób analizować spotkanie i jak wiele czynników składa się na wynik spotkania.

Stawiaj pieniądze na sumy punktów w meczu

 

 
Sumy punktów w meczu piłki nożnej są powszechnie określane mianem over / under (powyżej/poniżej). W tym miejscu firma bukmacherska określa wartość linii punktowej (9), (4), (10), (175) itd. Liczba, którą podają, przedstawia całkowitą liczbę punktów zdobytych przez oba zespoły łącznie. Musisz postawić zakład, czy łącznie zespoły uzyskają wynik poniżej lub powyżej tej wartości.

Weźmy pod uwagę na przykład Los Angeles Lakers grających przeciwko Oklahoma City Thunder. Całkowita suma powyzej / poniżej wynosi 215. Musisz postawić, czy Lakers i Thunder zdobędą łącznie ponad 215 punktów. Mamy tu kolejny czynnik w zakładach bukmacherskich, jak grać należy w różnych okolicznościach. Jeśli na przykład, jedna z gwiazd drużyny odniesie kontuzję tuż przed meczem, a wynik over / under wydaje się dość wysoki, możesz obstawiać zakłady „under”. Jeśli supergwiazdy zespołów grają, a linia over / under wydaje się zbyt niska, możesz postawić zakład na „over”. Także tutaj, sytuację komplikują dodawane do linii połówki punktów, co wystarczy by stwierdzić, że są tylko dwie możliwości do obstawienia.
 


 

Rodzaje kursów bukmacherskich

Rejestrując konto gracza w wybranej firmie bukmacherskiej, wybierz w ustawieniach kursy pokazywane w formie dziesiętnej. W przypadku handicapu punktowego, moneyline, a także sumy punktów (powyżej / poniżej) łatwiej jest gdy widzimy kurs w postaci dziesiętnej. A to dlatego, że wartości dziesiętne są zawsze zapisywane jako liczby dodatnie, nigdy ujemne. Na przykład, obok spreadu punktowego obok New England Patriots (-8,5) jest liczba dziesiętna, na przykład  2,798. Następnie wyobraź sobie, że obstawiasz 10 złotych na Patriotów z zaznaczonym spreadem. Następnie pomnóż złotówki, które obstawiasz, według liczby dziesiętnej kursu, i od razu wiesz ile wygrasz, jeśli postawiłeś poprawnie.

Sprowadzając do cyfr, 10 złotych X 2,798 wynosi 27,98. Czyli Twoja wygrana w przypadku poprawnego typowania zdarzenia wynosi brutto 27,98 złotych. Ale na tym nie koniec. Aby dowiedzieć się ile pieniędzy wygrałeś tak naprawdę, musisz od otrzymanej kwoty odjąć stawkę, którą zainwestowałeś w dany zakład. W tym przypadku jest to 10 złotych, a zatem 27,98 – 10 = 17.98. Czyli Twoja wygrana netto, w tym przypadku wynosi 17,98 złotych.

Ponieważ to nie jedyna opcja do wyboru, teraz kolej na zakłady bukmacherskie jak grać z kursami w stylu amerykańskim, tak dla porównania. A zatem, obok każdej liczby dziesiętnej w nawiasie jest liczba dodatnia lub ujemna. Jeśli liczba jest dodatnia, oznacza to, ile pieniędzy zarobisz na standardowej wygranej 100 złotych. Na przykład, amerykański kurs wynosi (+170) dla spreadu na Miami Marlins w najbliższym spotkaniu. Oznacza to, że za każde 100 złotych postawione na ten typ, otrzymasz 170 złotych z powrotem. Jeśli postawisz 10 złotych jako swoją stawkę, otrzymasz z powrotem 17 złotych itd.

Niewątpliwą zaletą amerykańskich kursów jest to, że odzyskujesz początkową stawkę. Więc jeśli postawisz 10 złotych i otrzymasz 20 złotych jako wygraną, dostaniesz w sumie 30 złotych z powrotem. To niezły zwrot dla typerów.

Jeśli wartość kursów amerykańskich jest ujemna, oznacza to liczbę złotówek, które musisz postawić jako początkową stawkę, aby odzyskać 100 złotych. A zatem jeśli kursy wynoszą (-105), będziesz musiał postawić co najmniej 105 złotych jako początkową stawkę, aby odzyskać 100 złotych.

Teraz możemy przejść do obstawiania zakładów sportowych.

Rozpocznij wyszukiwanie legalnego bukmachera online, do którego wpłacisz swoje środki pieniężne i postawisz pierwszy kupon. Bukmacherzy online to bardzo wygodna forma obstawiania zakładów sportowych w obecnych czasach. Najważniejsze w Polsce jest to, żeby firma posiadała licencję do prowadzenia zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju.

Poniżej podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę w typowaniu:

  1. Dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze o firmie, w której zamierzasz grać. Miej pewność, że bukmacher oferuje sporty, na które chcesz postawić. Niektóre firmy bowiem specjalizują się tylko w jednym lub dwóch sportach. Sprawdź zasady i warunki rejestracji konta, rozliczeń poszczególnych zdarzeń i wreszcie jak wysokie kursy oferuje.
  2. Dowiedz się jak najwięcej o sporcie, na który chcesz postawić. Jeśli planujesz poważnie grać, warto znać swój obszar zainteresowania, co ułatwi Ci obstawianie i na pewno wkrótce przyniesie Ci wygrane. Pamiętaj, że jest mnóstwo graczy, którzy przez lata prowadzą rozmaite statystyki sportu, którym się zajmują.
  3. Zapoznaj się tylko z jednym sportem lub ligą. Nie jesteś w stanie obstawiać na każdy sport, który kochasz i wygrać wszystkie zakłady. Naprawdę zagłęb się w statystyki na stronie internetowej organizacji sportowej.
  4. Śledź także czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, kontuzje etc, abyś dokładnie wiedział jak grać by wygrywać w zakładach bukmacherskich, w których się specjalizujesz.
  5. Rozpoczynając przygodę z zakładami bukmacherskimi, najpierw zacznij obstawiać niewielkie kwoty. Wygrywając kilka razy i budując pewność siebie, możesz stopniowo zwiększać kwoty, które obstawiasz. Jest to ważne dla mądrego zarządzania twoim bankrollem.  Tak długo, jak konsekwentnie wygrywasz więcej niż przegrywasz, będziesz miał znacznie lepsze szanse na osiągnięcie zysku.
  6. Nigdy nie graj za pieniądze, za które musisz zapłacić rachunki. Posiadanie prądu i bieżącej wody jest o wiele ważniejsze niż zakład sportowy.
  7. Wykorzystaj tylko pieniądze, które pozostały z normalnych wydatków. To znaczy te, które pozostały po zapłaceniu rachunków, odłożeniu na konto i zakupie artykułów spożywczych na dany okres czasu!
  8. Planuj z wyprzedzeniem. Zaoszczędź trochę pieniędzy w danym okresie, dopóki nie będziesz wystarczająco dobry w zakładach bukmacherskich. Na przykład, jeśli planujesz obstawiać zakłady na następny sezon piłkarski, oszczędzaj z rocznym wyprzedzeniem. w ten sposób, jeśli przegrasz kilka pierwszych razy, nadal będziesz mieć pieniądze, które możesz zainwestować.

Polecamy również:

Myślę, że przybliżyliśmy nieco jak grać w zakładach bukmacherskich oraz na co szczególnie należy zwrócić uwagę, jeśli traktujesz tę formę rozrywki nie tylko jako dostarczenie emocji ale w głównej mierze gotówki do Twojego portfela. Śledź kolejne artykuły związane ze światem sportu na naszej stronie!

Na koniec należy pamiętać iż w naszym kraju dozwolona jest gra jedynie w zakładach bukmacherskich posiadających licencję wydana przez Ministerstwo Finansów, dobra wiadomość jest taka, że każdy miesiąc przynosi nam ostatnio nowe licencje, aktualnie już dwanaście podmiotów posiada stosowne zezwolenie. Każdy z graczy powinien być także świadomy, że gra w zakładach bukmacherskich także legalnych wiąże się z ryzykiem uzależnienia oraz przede wszystkim możliwością utraty części lub całości środków finansowych. Graj odpowiedzialnie i staraj się kontrolować swoją grę na każdym jej etapie.