Rejestracja bez dowodu

Fortuna Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
125 zł zakład bez ryzyka
+ 1000 zł bonus od depozytu

Lepsza oferta
STS Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
1200 zł bonus
1230 zł + 29 zł freebet

Rejestracja bez dowodu
Pzbuk Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł BONUS
+ 100 zł (20000 punktów)

Nowy bukmacher
Betclic Zakłady - Opinie
Bonusy powitalne:
500 zł cashback


Bukmacherzy online

16 listopada, 2018
bukmacher-online


Zakłady bukmacherskie w Polsce

W ostatnim okresie bukmacherzy online rozwijają się w Polsce w naprawdę imponującym tempie. Do niedawna mieliśmy do czynienia tylko z naziemnymi punktami bukmacherskimi, które były oferowane tylko przez 2 – 3 firmy. Do liderów rynku należeli Fortuna i Totomix. Z czasem jednak firmy te zaczęły oferować swoje usługi w Internecie. Wraz z nimi w sieci zaczęły pojawiać się także inne, mniej znane firmy, z których wiele działało z zagranicy.

Przez kilka lat firmy te działały bez przeszkód i polscy klienci mogli się u nich bez problemu rejestrować. Po zmianie prawa polski rząd zaczął blokować strony internetowe zagranicznych podmiotów, które nie działały z terytorium Polski i nie miały zezwolenia na prowadzenie działalności bukmacherskiej na terytorium Polski. Od 19 listopada 2009 zaczęła w naszym kraju obowiązywać ustawa hazardowa, w oparciu o którą po kilku nowelizacjach gracze mogą legalnie obstawiać zakłady sportowe tylko na stronach należących do legalnie działających bukmacherów internetowych.

Które firmy bukmacherskie są w Polsce legalne?

fortuna

Na podstawie znowelizowanej ustawy hazardowej z dnia 1 kwietnia 2017, legalne zakłady bukmacherskie mogą być oferowane przez firmy, które otrzymały licencję Ministerstwa Finansów na przyjmowanie zakładów wzajemnych na terenie Polski. Warunkiem prowadzenia tego rodzaju działalności jest między innymi posiadanie siedziby na terytorium Polski, prowadzenie usług w interwencie pod domeną z rozszerzeniem .pl oraz odprowadzanie 12% podatku od postawionych zakładów.

Stawiania zakładów bukmacherskich przez Internet jest więc w Polsce całkowicie legalne, pod warunkiem, że będziemy to robić na stronach bukmacherów z licencją, a nie w zagranicznych serwisach, które są w naszym kraju nielegalne.

Oto lista legalnych bukmacherów w Polsce:

 1. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie
 2. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze
 3. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
 4. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie
 5. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 6. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 7. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
 8. Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 9. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 10. BEM Operations Limited z siedzibą na Malcie
 11. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 12. Ewinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni

Jeżeli więc szukamy odpowiedzi na pytanie, który bukmacher internetowy jest legalny, sprawdźmy czy jest on na liście licencjonowanych firm Ministerstwa Finansów.

Jakie korzyści przyniesie nam gra u legalnego bukmachera?

Przede wszystkim nie złamiemy polskiego prawa i nie narazimy się na niepotrzebne nieprzyjemności z tym związane. Jak informuje Ministerstwo Finansów na swojej stronie prowadzi ono w tej chwili kilka tysięcy spraw przeciwko graczom bukmacherskim łamiącym zakaz obstawiania zakładów wzajemnych u nielegalnych podmiotów. Legalni bukmacherzy to mimo wszystko również większe bezpieczeństwo dla graczy. Pamiętajmy, że stawianie zakładów sportowych wiąże się z przesyłaniem i wypłacaniem naszych pieniędzy. Prawnie akceptowane i monitorowane skarbowo firmy bukmacherskie dają nam pewność, że dokonywane przez nie transakcje finansowe są prawidłowo zabezpieczone. Zostając przy kwestiach finansowych powinieneś również wiedzieć, że legalni bukmacherzy oferują więcej dogodnych metod płatności. Zmiana i zaostrzenie prawa bukmacherskiego zniechęciło jednak wielu dostawców płatności do wycofania się z obsługi zagranicznych firm bukmacherskich, a będąc precyzyjnym polskie regulacje prawne zabraniają współpracy pośredniczącym podmiotom takim jak Przelewy24, Payu, Tpay i innym legalnym pośrednikom współpracować z nielegalnymi firmami. Pamiętaj, że gra w zakładach sportowych wymaga przestrzegania zasad ogpowiedzialnej gry. Staraj się ich przestrzegać, pamiętając o racjonalnym dysponowaniu swoimi pieniędzmi.

Jak wybrać bukmachera online?

Jako nowy gracz zakładów bukmacherskich masz niestety utrudnione zadanie dokonując wyboru bukmachera. Najważniejszą kwestią jest dokonanie oceny, który bukmacher internetowy posiada najlepsze kursy. Najlepszy bukmacher to dla każdego co innego znaczy. Analiza kursów bukmacherskich odbywa się głównie w dłuższym czasie, gdy po założeniu konta na danej stronie już na niej pograłeś i zdołałeś porównać kursy z innymi bukmacherami. Najlepsze kursy na zdarzenia oferują bukmacherzy, u których obstawienie tego samego zdarzenia za taką samą stawkę, daje wyższą wygraną. Warunkiem jest oczywiście zachowanie odpowiednich proporcji. Mówimy tutaj o różnicy kursów np.: 1,50 u jednego bukmachera będzie kursem lepszym od 1,35 lub 1,40 u innego bukmachera.

totolotek

Kolejna kwestią jest porównanie oferty danego serwisu bukmacherskiego. Jeżeli masz swoją ulubioną dyscyplinę do obstawiania, koniecznie sprawdź czy i jakie rodzaje zakładów znajdziesz u danego buka. Zwracaj uwagę na ofertę zakładów prelive oraz live. Rozbudowane serwisy bukmacherskie często oferują także statystyki przedmeczowe, w tym pochodzące od takich sprawdzonych operatorów jak Statscore czy Livescore. To dzięki statystykom dowiesz się jaki wynik osiągnęła interesująca Cię drużyna. To dodatkowe ułatwienie, dzięki któremu nie musisz tracić czasu na wyszukiwanie wyników na innych stronach. Po prostu klikasz na dane zdarzenie i widzisz np. wyniki head to head, wyniki z ostatnich pięciu spotkań, liczbę rzutów rożnych, rezultaty meczów piłki nożnej na żywo itd.

Sprawdź, czy u bukmachera istnieją limity. Czy limituje on wpłaty i wypłaty, jak długo musisz czekać na przykład na wypłatę swojej wygranej i jaką metodą możesz jej dokonać. Są to wydawać by się mogło oczywiste kwestie, ale czasami mogą one skutecznie uprzykrzać życie gracza.

Nie zapomnij także o obsłudze klienta. Jest ona niesłychanie pomocna jeżeli okaże się, że nie działa jakiś bonus, nasza wpłata lub wypłata jest opóźniona, czy też gdy wystąpi niespodziewany problem techniczny z kursami lub samą stroną bukmachera. Warto, aby serwis bukmacherski oferował kilka metod kontaktu z obsługą klienta. Kiedy pytanie, którzy bukmacherzy to najlepsi bukmacherzy, często pomijana jest kwestia jakości suportu, a w naszym odczuciu to niezwykle istotna kwestia o której przekonujemy się w momencie, kiedy pojawią się problemy.  Najbardziej popularnym kanałem kontaktu jest czat na żywo. Z reguły działa on najszybciej, a nasza sprawa rozwiązywana jest w kilka do kilkunastu minut. Warto zwrócić uwagę czy obsługa klienta jest w języku polskim, co w naszym kraju powinno być standardem wśród legalnych firm bukmacherskich.

Bonusy i oferty powitalne od bukmacherów internetowych

Wielu graczy rozpoczynających grę w zakładach sportowych online zwraca szczególną uwagę i wybór bukmachera opiera na rodzaju prezentowanej przez niego oferty powitalnej. Oto najlepsze bonusy i oferty powitalne, które oferują bukmacherzy online:

 1. Bonus od depozytu.
1200 PLN + 50 PLN

Bonus powitalny od depozytu to obecnie najbardziej popularna oferta powitalna wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Oferuje go praktycznie każdy bukmacher, zarówno od dawna działający jak i ten dopiero wchodzący na nasz rynek. Procentowa wysokość bonusu wynosi zazwyczaj 100% i jest on w tej wielkości przyznawany od pierwszej wpłaty. Niektóre firmy bukmacherskie jak etoto i LVBet oferują również mniejsze bonusu od drugiego i trzeciego depozytu, ale są to raczej wyjątki. Oczywistym jest, że bonus od depozytu ma za zadanie skłonienie gracza do wpłaty środków na konto bukmacherskie, a co za tym idzie postawienie zakładu. Po co przecież wpłacamy środki? Po to żeby za nie grać. Bonus od depozytu możemy otrzymać w miarę łatwo. O wiele trudniej jest go później wypłacić. Otrzymany bonus, którzy przyzna nam bukmacher online najpierw jest dopisywany do naszego konta bonusowego i dopiero po tzw. obrocie jego kwotą może zostać dopisany do środków pieniężnych. Trochę to skomplikowane, ale bukmacher nie jest głupi i przyznając na przykład 100% od kwoty weźmy na to 500 zł, czyli dostajemy dodatkowe 500 zł za darmo na grę (razem 1000 zł), nie pozwoli sobie na szybkie zlecenie przez gracza jego wypłaty. Obrót bonusem ma na celu wpłatę pieniędzy oraz wciągnięcie nas w grę.

50 PLN bez ryzyka

Wybierając bukmachera z bonusem od depozytu sprawdźmy najpierw warunki jego przyznania, procentową wielkość bonusu (100%, 50%, 25%) oraz warunki obrotu i na jakich zdarzeniach ma on zostać obrócony. Niektóre bonusy od depozytu są łatwiejsze do wypłacenia, a inne osiągają prawdziwe wyżyny absurdu. Warto dokładnie wczytać się w regulamin i porównać wymogi co do obrotu, minimalny akceptowalny kurs, czy wymagana liczbę zdarzeń na kuponie. Prawie wszyscy bukmacherzy internetowi na polskim rynku oferują bonusy od depozytu.

 1. Bonus bez depozytu.

Niezwykle rzadki. Bonus bez depozytu otrzymamy bez konieczności dokonywania pierwszej wpłaty na konto gracza. Po rejestracji konta i wpisaniu kodu promocyjnego, bonus będzie od razu dostępny. Bonusy tego rodzaju są zdecydowanie niższe niż bonusy od depozytu i wynoszą około 20 do 30 zł. Aby wypłacić bonus bez depozytu musimy obrócić go kilkukrotnie. Daje to możliwość wypróbowania działanie strony bukmachera, bo przecież nic na tym nie tracimy. W końcu otrzymaliśmy bonus za darmo i tak naprawdę gramy za pieniądze bukmachera.

 1. Freebet
1111 PLN + 25 PLN freebet

Freebet w zakładach bukmacherskich to po prostu darmowy zakład. Klient otrzymuje freebet na konto i grając za niego może wygrać zakład. Wtedy wygrana musi zostać obrócona określoną liczbę razy, z reguły jest to 3-krotność tej kwoty. Przegrany kupon, powoduje że freebet przepada.

 1. Zakład bez ryzyka
120 PLN zakład bez ryzyka

Jest to rodzaj zakładu, popularnie zwany również cashbackiem czyli z języka ang. zwrotem gotówki. Polega on na tym, że gracz stawiając swój pierwszy zakład u bukmachera internetowego, może być pewien, że w razie nietrafienia swojego wyboru, otrzyma zwrot stawki, do kwoty podanej w promocji z cashbackiem. Stawiając zakład bez ryzyka naprawdę nic nie ryzykujemy, bo przecież wygrany zakład to gotówka na naszym koncie, a przegrany to zwrot stawki. Najlepszą ofertę zakładu bez ryzyka ma w tej chwili bukmacher online Fortuna. W ramach jej możemy otrzymać zwrot do 120 zł.

 1. Promocje ze zwrotem podatku
1500 PLN BONUS

Jak wiemy legalne zakłady bukmacherskie w Polsce są objęte 12% podatkiem od dochodu oraz 10% podatkiem od wygranej, jeżeli przekroczy ona kwotę 2280 zł. Niektórzy bukmacherzy, tacy jak Totolotek w promocji „Gram grubo” oferują zwiększenie kursów na wybrane wydarzenia. Kursy zostają powiększone o stawkę podatku, więc gracz mimo iż odprowadzi należny podatek i tak otrzyma jego zwrot od bukmachera w postaci właśnie zwiększonych kursów lub wygranych.

W kwestii szeroko pojętych bonusów w naszym odczuciu najlepszy bukmacher to ten, który warunki regulaminowe skorzystania z bonusa ma zapisane w bardzo przejrzysty sposób i nie ma tam różnych ukrytych kruczków.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie online?

Firm bukmacherskich wciąż w Polsce przybywa. W ostatnim okresie, co kilka miesięcy pojawia się nowy bukmacher, który ze względu na dużą już rynkową konkurencję musi zaprezentować się z bardzo dobrej strony.

Polecamy również:

 

Naszym zdaniem na czele zestawienia topowych, legalnych bukmacherów internetowych w Polsce są trzy firmy: Fortuna, Totolotek i Forbet. Są to sprawdzone przez tysiące graczy formy, które przez długi okres pracowały na swoją rynkową renomę. Do zalet tych bukmacherów możemy zaliczyć:

 • dobre, nowoczesne strony internetowe, z przyjaznym interfejsem użytkownika
 • rozbudowaną ofertę wydarzeń do obstawiania, zarówno prelive jak i live
 • wiele opcji rodzajów zakładów do typowania, w tym zakłady na żywo i zakłady na sporty wirtualne lub e-sports
 • świetne aplikacje mobilne, oferujące wiele mobilnych metod płatności, dodatkowe funkcje, jak oglądanie wydarzeń na żywo, statystyki sportowe
 • atrakcyjne promocje bonusowe, bonusy powitalne należą do najlepszych na rynku

Szczególnie początkujący gracze często zadają pytanie, którzy bukmacherzy są najlepsi, na tak postawione pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż często gracze mają inne oczekiwania, a różni bukmacherzy online specjalizują się w odmiennych obszarach (oferta kursowa, szerokość oferty, zakłady live).